Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Хто і як забезпечує представництво інтересів державних видавництв у судах
26.09.2011 | 16:49 | Юридичне управління

Відповідно до підпункту 24 пункту 10 Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного  підприємства, установи та організації юридична служба органу  виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1040, юридична служба органу виконавчої влади відповідно до покладених на неї завдань забезпечує в установленому   порядку   представлення інтересів органу виконавчої влади в судах та інших органах.

Поряд  з цим, підпунктом 17 пункту 10 зазначеного вище Положення передбачено, що юридична служба органу виконавчої влади здійснює методичне керівництво правовою роботою на  підприємстві,  що  належить  до сфери його управління, перевіряє стан правової роботи та подає пропозиції на розгляд керівника органу виконавчої влади щодо її поліпшення, усунення недоліків у правовому забезпеченні діяльності  органу, вживає заходів до впровадження новітніх форм і методів діяльності юридичної служби, виконання актів Мін'юсту та його територіальних органів.

Повідомляємо, що у разі відсутності в складі Видавництва юридичної служби або посади юрисконсульта, Підприємство має право отримувати юридичні послуги на підставі відповідних договорів з юридичними компаніями або на підставі трудових угод, укладених з громадянами, що мають відповідну фахову освіту.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до положень Господарського кодексу України, Статуту Видавництва та Контракту з керівником підприємства, що є у державній власності, укладеного з Вами, орган управління майном не має права втручатися в оперативну і господарську діяльність Видавництва. Натомість, керівник Підприємства несе персональну відповідальність за додержання договірної, фінансової дисципліни Видавництва, діє без довіреності від імені Видавництва та представляє його в усіх установах та організаціях, а також зобов’язаний безпосередньо і через адміністрацію Підприємства здійснювати поточне управління Видавництвом.

З урахуванням зазначеного вище, повідомляємо, що юридичний відділ Держкомтелерадіо України не має повноважень щодо забезпечення представництва інтересів Видавництва в судах та інших органах. Разом з цим, готовий надати методичну та консультаційну допомогу у вирішенні порушених у листі питань.

 

 

[повернутись