Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Юрій Плаксюк привітав учасників XIII Міжнародного книжкового фестивалю "Світ книги-2011"
29.04.2011 | 13:07 | Прес-служба

Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк взяв участь в урочистій церемонії відкриття XIII Міжнародного книжкового фестивалю «Світ книги-2011», який розпочав свою роботу 28 квітня у Харкові.

У фестивалі, який триватиме  до 30 квітня, беруть участь книговидавці з усіх регіонів України, а також із Польщі (Варшава, Познань) та Росії (Москва, Санкт-Петербург). За традицією фестиваль  проходить у  приміщенні Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка.

Фестиваль «Світ книги» - гуманітарний проект, метою якого є підтримка вітчизняного книговидання, формування сприятливих умов для його розвитку та книгорозповсюдження, підвищення літературно-мовної культури, престижу читання як духовного потенціалу суспільства. Організатори фестивалю – Харківська міська рада та концерн «Райський куточок». Фестиваль проходить за підтримки Харківської обласної державної адміністрації.  

 У рамках фестивалю – зустрічі з видатними письменниками, книжковий ярмарок (продаж книжкової продукції за цінами виробника відбувається на двох поверхах театру, а також  на алеях саду ім. Шевченка) і спілкування в літературному кафе. Заплановано автограф-сесії, презентації книжкових новинок. Зокрема, космонавт, Герой України Леонід Каденюк представить свою книгу «Місія – космос». Актриса й телеведуча Руслана Писанка презентуватиме свою першу книгу «Рецепти від Київської Русі», а російський актор театру та кіно, режисер і письменник Веніамін Смєхов - тритомник «Алі-Баба та інші», «У житті так буває», «Та Таганка».

Найбільш насиченим на події став перший день фестивалю. Під час церемонії його відкриття на сцені театру відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу «Світ книги» головною нагородою фестивалю «Золотий Фенікс» та святковий концерт за участю почесних гостей фестивалю.

Організаторів, учасників та гостей фестивалю привітав Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк.

Нижче надаємо текст вітання.

Шановні любителі книги, гості та учасники

ХІІІ Харківського фестивалю «Світ книги – 2011»!

 Вітаю вас із цим чудовим святом!

 

Серед подій нашого часу відкриття такого авторитетного книжкового форуму – чи не найприємніша.

Адже любов до книги – показник культури нації, її інтелекту, духовності.

За часи свого існування Харківський фестиваль став важливим культурним проектом, який поєднав книговидавців і книгорозповсюджувачів, поліграфістів, письменників, усіх шанувальників книги не лише в Україні, але й у ближньому і дальньому зарубіжжі.

Символічно, що цьогорічний фестиваль проходить у Великодневі Свята. Для нас це – знак Божого Благословення і поштовх прожити фестивальні дні у християнських чеснотах добра і братерської любові.

Адже всі знають про могутній вплив книги на свідомість людини. І тут мимоволі замислишся: навіщо така книга, яка не розвиває душу, робить людину кращою, більш розумною, духовною?    

Це  важливо,  адже  духовно розвинутий народ стає непереможним. І влучною залишається думка англійського письменника Генрі Філдінга, що «дурні книжки розбещують не гірше поганого товариства», і є прямий зв'язок: чим більше читачів у гарної книги – тим менше безладу на вулицях.

         Тішить комерційна складова цього книжкового форуму. Адже укладені тут контракти, угоди, домовленості сприятимуть розвитку вітчизняної видавничої галузі, є запорукою збільшення випуску якісної книжкової продукції в Україні, розвиватимуть міжнародну співпрацю з іншими державами.

          Я бажаю вам насолодитися цим святом книги, знайти для себе корисні, улюблені видання, які будуть передаватися наступним поколінням у родині, як справжня цінність, що виховує і надихає.

Щиро зичу учасникам і гостям фестивалю плідної роботи, творчих успіхів і наснаги!

 

Голова Державного комітету

телебачення і радіомовлення України                                Юрій Плаксюк

 

 

 

[повернутись