Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Буковина - перший регіон в Україні, де позбулися усіх застарілих пестицидів
10.12.2010 | 09:48 | Департамент телебачення і радіомовлення

Буковина – перший регіон в Україні, де позбулися усіх застарілих пестицидів, які ще за радянських часів були зібрані у покинутих або недобудованих приміщеннях. Тринадцять із половиною тон небезпечних хімікатів вивезли за межі області. Згодом їх утилізують у польському місті Катовіце.

Пестициди – хімічні сполуки, які впливають на пригнічення розвитку певної групи рослин або інших шкідливих організмів, не завдаючи особливої шкоди корисним культурам. Ці засоби використовуються дозовано, оскільки не виводяться з ґрунтів.

У Сокирянському районі закопаними на території дикого саду та у спеціальному бункері зберігались дев’ять із половиною тон пестицидів сорокарічної давнини, в Кельменецькому – 3 тисячі 350 кілограм.  

Сучасні аграрії активно використовують пестициди для обробки зерна та фруктових садів, їхні хімічні компоненти не несуть великої загрози для здоров’я споживачів. Проте ці, сорокарічні, залишились без власників, немає жодної інформації про їх хімічний склад. 

Каміння та грунти, які їх оточували, увібрали в себе значну частину отруйних випаровувань, тому вони також непридатні для використання. Сокирянські чиновники задоволені перш за все тим, що позбулись небезпечного джерела випаровувань. 

Загалом в Україні зберігається дев’ятнадцять із половиною тисяч тон отруйних пестицидів, термін придатності яких збіг ще 25-30 років тому. Найбільше їх в Одеській області та у східних регіонах.

***

У Чернівцях місцева влада спільно з правоохоронцями розробляють документ, згідно з яким буде заборонена реалізація алкогольних напоїв та пива після двадцять другої години в закладах торгівлі та ресторанного господарства. Співробітники міліції кажуть, це нагальна потреба, адже з кожним роком зростає кількість злочинів, скоєних у стані сп’яніння.

Буковинці, особливо молоді люди, забагато п’ють алкогольних напоїв і саме в такому стані найчастіше скоюють злочини, зазначають правоохоронці. Велика частина правопорушень здійснюється неповнолітніми, які після споживання оковитої хуліганять та грабують.

Тож, аби зменшити рівень злочинності і подолати проблему алкоголізму, представники міської ради та правоохоронних органів вирішили розробити документ, який заборонятиме продаж алкогольних напоїв після двадцять другої години. Поки що це лише проект, але деякі чернівчани вже не проти його прийняття і введення в дію.

У магазинах необхідно обмежити продаж алкоголю, а от у ресторанах – ні, вважають бізнесмени. Така ідея практично абсурдна, кажуть вони, адже більшість клієнтів у такі заклади приходять після двадцять другої години.

В Департаменті економіки Чернівецької міської ради зізнаються, підприємці не в захваті від цієї ідеї. Але з надмірним споживанням алкоголю необхідно якось боротися.

Обмеження продажу алкогольних напоїв та пива після двадцять другої години планують ввести не лише у Чернівцях, а й по всій області. Це питання внесуть на розгляд сесії обласної ради.

 

 

[повернутись