Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

У Донецькій торгово-промисловій палаті відбулося урочисте нагородження переможців третього регіонального конкурсу "Срібний кадуцей"
10.12.2010 | 09:34 | Департамент телебачення і радіомовлення

Одним із його лауреатів стала Донецька обласна державна телерадіокомпанія. Цей конкурс проводиться серед засобів масової інформації усіх форм власності та журналістів, які висвітлюють питання економіки та підприємництва. Основною його метою є сприяння формування позитивного іміджу підприємництва, збільшення інвестиційної привабливості Донбасу та підвищення ролі засобів інформації у розвитку економіки України. Цього року лауреатів оцінювали у п'яти номінаціях. Донецька обласна державна телерадіокомпанія перемогла у спеціальній номінації “Мости партнерства” - за об'єктивне висвітлення діяльності Донецької торгово-промислової палати. Диплом та “Срібний кадуцей” отримав генеральний директор ДОДТРК Олег Джолос. Слід зазначити, що з кожним роком боротьба за перемогу у цьому престижному конкурсі стає все запеклішою — цього року на участь в ньому було подано більше 200 заявок від міських та регіональних ЗМІ Донеччини.

***

Німецькі спеціалісти готові поділитися власним досвідом з Україною та Донецьком зокрема у питаннях підготовки та проведення Євро-2012. Три основні напрямки, за якими обласний центр може отримати допомогу від західних фахівців – це маркетингова сфера, туризм та транспорт. Саме ці питання обговорював Донецький міський голова Олександр Лук'янченко на зустрічі із членами німецької делегації. Німеччина готова не тільки направити до шахтарської столиці спеціалістів, але й інвестувати власні кошти у транспортну інфраструктуру. Будуть задіяні і іноземні фахівці у будівництві Донецького аеропорту. Особливе місце відводиться туристичному бізнесу. Так у березні 2011 року в Берліні пройде Міжнародна профільна виставка, на якій свої стенди може презентувати Україна та Донецьк у тому числі. Мету виставки німці визначили так – привернення уваги світової спільноти до Донецька та всього Донецького регіону. У найближчий час Донецький міський голова пообіцяв створити робочу групу для підготовки стендів шахтарської столиці до виставки у Берліні та й взагалі створити команду, яка буде тісно співпрацювати з німецькими спеціалістами в останні 18 місяців, що залишилися до Євро-2012.

***

Кабінет міністрів України виділить ще майже 730 мільйонів гривень на реконструкцію Міжнародного аеропорту «Донецьк». Гроші підуть на будівництво штучних покриттів перонів, місць зупинок та доріжок. Понад 392 мільйони буде направлено з державного бюджету. Ще 337 мільйонів гривень складе державна підтримка з інших джерел. Загалом будівництву підлягає понад 523 тисячі квадратних метрів покриття. Проект було подано Національним агентством з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

***

Великий підземний лікувальний комплекс для людей, які страждають на бронхо-легеневі захворювання з'явиться у Соледарі, що на Донеччині. Міська влада завершила переговори про створення такого спелеосанаторія, щоб перенаправити пацієнтів із закритої оздоровниці у Солотвино на Закарпатті до Соледару. Причиною тому - недавня повінь на Заході України, через що закрився аналогічний оздоровчий комплекс. Новий комплекс будують на базі невеликого приватного санаторію. Його, через збільшення чисельності охочих оздоровитися, вирішили розширити і добудовувати. Планується, що у комплекс включать не тільки підземний санаторій, а й розвиватимуть інфраструктуру міста: готелі, кафе, розважальні центри. А вони, в свою чергу, відкриють нові робочі вакансії.

***

Пам'ятник односельчанам - жертвам політичних репресій відкрито у селі Малоянісоль Володарського району. Ідею вшанувати їхню пам'ять монументом висловив на початку року житель Афін Василь Шамлі. Він же запропонував ідею пам'ятника - кам'яний православний хрест з граніту. Його виготовили на підприємстві одного з активістів грецької діаспори. Тепер у малоянісольців та їхніх земляків, які живуть в інших містах та країнах, з'явилося місце, куди можна принести квіти та вшанувати невинно розстріляних у підвалах НКВС родичів.

***

До Свято-Миколаївського архієрейського собору Донецька з Одеси прибув ковчег із часткою мощів святого великомученика і цілителя Пантелеймона. У нас він перебуватиме протягом 10 днів. Святиню привезли з храму, що до революції 1917 року був обійстям Свято-Пантелеймонівського російського монастиря на Святій Горі Афон. Ковчег із мощами святого великомученика був головною святинею подвір'я. Першим у Донецьку вклонився мощам архієрей Донецької єпархії Високопреосвященнійший Іларіон, митрополит Донецький і Маріупольський.

***

Ялинкових браконьєрів на Донеччині відлякують хімічними фарбами. Співробітники горлівського лісового господарства пофарбували сосни, щоб їх не рубали напередодні Нового року. Для порушників лісового кодексу існують штрафні санкції. Одне зрубане хвойне дерево від 10 сантиметрів у діаметрі, обійдеться лісопорушникам у 343 грн., а понад 10 см - 1000 грн. Патрулювання під час передноворічної охорони будуть здійснювати працівники Горлівського лісгоспу. Також, щоб посилити патрулі і охопити найбільшу територію, до патрулювання залучаються співробітники міліції і козаки. Територія, по якій проходять маршрути патрулів і рейдів, оголошена зоною посиленої охорони. Крім того для розкрадачів сосни обризкують спеціальним фарбувальним складом. Лісники впевнені, що ніхто не стане рубати дерево, яке не може порадувати своїм натуральним виглядом. Даний розчин - спеціальний хімічний склад з барвником, сліди від якого тривалий час не змиваються. Він складається з органічних речовин, нешкідливий для навколишнього середовища, людей і тварин, а через два місяці повністю зникає з дерев.

***

Маріупольський державний університет вдруге відвідала представник посольства Ізраїлю в Україні, директор Ізраїльського культурного центру у Дніпропетровську Олена-Хая Кароль. У минулому році вона взяла участь у святкуванні Днів ізраїльської культури, вперше організованих у Донецькій області. Тоді ж було вирішено питання про відкриття Ізраїльського культурного центру на базі факультету іноземних мов Маріупольського державного університету. Під час нинішнього візиту Олена-Хая Кароль ознайомилася з результатами діяльності Ізраїльського освітньо-культурного центру, зустрілася зі студентами.

***

У Донецьку на 12 грудня заплановано проведення новорічного благодійного карнавалу під назвою «В гостях у казки». Місцем проведення обрано готель «Донбас палас». Мета заходу полягає у зборі коштів на придбання лікувального обладнання для Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Донецька, а також у розвитку дитячої культури в нашій країні і пропаганді сімейних дозвіль. Програма новорічного свята включає виставку дитячого фотографа Лілії Свириденко під назвою «Миттєвості», показ карнавальних костюмів, шоу мильних бульбашок, міні-концерт юних талантів та благодійний розіграш призів.

***

 

 

[повернутись