Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Міжнародний ярмарок інтелектуальної літератури non/fictio№ 12
24.11.2010 | 17:38 | Департамент видавничої справи та преси

 

Керівникам видавництв

та видавничих організацій

 

 

1 грудня о 14.00 в Центральному Будинку Художника (м. Москва, Кримський вал, 10) відкриється 12-й Міжнародний ярмарок інтелектуальної літератури non/fictio№ 12.

Популярний форум «розумної» літератури за останні роки перетворився на відомий бренд. Щороку понад 280 видавництв і книжкових магазинів з 16 країн світу представляють тут свої новинки. Програмою заходів на 7 виставкових майданчиках передбачено проведення більше 300 заходів, пов’язаних із книговиданням, розповсюдженням і популяризацією високоякісної художньої, гуманітарної та освітньої літератури.

 

Особливістю ярмарку non/fictio№ 12 є відбір якісної літератури, який здійснює Експертна Рада. Видавництва-учасники оцінюють ярмарок як майданчик для професійного діалогу, оскільки саме тут проходять найважливіші для книговидавців міжнародні конференції, семінари та «круглі столи». На ярмарку обговорюються нові тенденції, сюди приїжджають іноземні літературні агенти, щоб знайти партнерів або вибрати книгу для перекладу.

 

Щорічно ярмарок відвідує близько 30 тисяч чоловік. Експертна рада і куратори ярмарку запровадили рейтингові системи, що допомагають відвідувачам розібратися в потоці літературних новинок, а видавцям - у новітніх технологіях книговидавничої справи. На експозиції «Топ-Лист» представлено 100 кращих книг, виданих за останній рік. Різноманітну літературу, що потрапила у добірку, скомпільовану кураторами Ярмарку розміститься на експозиції «Ідеальний магазин». У розділі «Книжковий антикварний ярмарок» – примірники антикварної книги з Топ-Листа виставкового заходу, а на «Території пізнання» – кращі новинки для дітей.

 

У 2010 році non/fictio№ 12 ярмарок стане майданчиком для підбиття підсумків культурної програми Року Росії у Франції. Відвідувачів виставки чекають зустрічі, дискусії та наукові дебати з відомими сучасними французькими мислителями та інтелектуалами. Серед ключових подій - літературні читання, організовані Національним центром космічних досліджень Франції, традиційне вручення французьких премій ім. Ваксмахера і Леруа-Бол’є, наукова конференція, в рамках якої представники двох культур продовжать пошуки відповіді на питання «Що робить людину людиною?».

 

Гостями non/fiction стануть відомі літературні критики, перекладачі, соціологи і філософи, письменники та літературознавці з Франції та Росії, зокрема: Юлія Крістева, Едгар Морен, Крістіан Лаваль, Мішель Терещенко, Домінік Фернандез, Жан Ролен, Дідьє Денінкс, а також головний хранитель Замку Версаль П’єр Аріззолі-Клементель.

 

Також заплановано низку зустрічей з відомими письменниками. Серед гостей цього року - Жан Крістоф Ґранже (автор творів, за якими знято фільми «Багряні ріки», «Імперія вовків», «Братство каменя»), норвезька дитяча письменниця Марія Парр, британський біолог Річард Докінс, письменник з Естонії Борис Тух, відомий шведський письменник Ульф Старк, а також десант авторів, які приїздять на Ярмарок на запрошення російського видавництва «Аттікус»: Ніколо Амманіті (Італія), Йенс Лапідус (Швеція), Ю. Несбьо (Норвегія). Також заплановані літературні зустрічі японського автора Со Курокави і російського письменника Ольги Славнікової; німецької письменниці Аннет Пенти і літературного критика Хуберта Вінкельса (Німеччина) на тему нової соціальної реальності в літературі.

 

Іноземні партнери Ярмарку беруть активну участь в підготовці основних виставкових заходів. Зокрема, Посольство Австрії у РФ знайомить російську професійну публіку з книговиданням в Австрії, організовуючи різноманітні презентації, доповіді, обговорення і дискусії про можливості співробітництва в галузі придбання авторських прав з представниками книговидавничої індустрії.

 

Франкфуртський книжковий ярмарок і Британська Рада проведуть «круглі столи» на актуальну тему «Електронне книговидання». Цю акцію підтримають також російські видавництва, серед яких: «Ексмо», портал Lookatme та компанія Mobilebooks.

 

Веб-сайт про сучасну культуру Openspace організує виступ 20 найбільш популярних блогерів в рамках проведення «круглого столу» присвяченого сучасному мистецтву, а редакція журналу Esquire – зустрічі з персонажами книги «Правила життя: 100 найкращих інтерв’ю».

 

На виставковому заході проходитимуть презентації та зустрічі з лауреатами літературних премій, зокрема, премії ім. Андрія Білого, французької літературної премії ім. Ваксмахера і Леруа-Бол’є, премії в галузі суспільно-наукової літератури «Общественная мысль», премій «Человек Книги», «Просветитель», «Большая Книга», «НОС», перекладацької премії «Мастер» та Всеросійської книжкової премії «Чеховский дар».

 

В рамках спеціальної дитячої програми на виставці виступлять відомі дитячі письменники та поети Ульф Старк, Марія Парр, Григорій Остер, Андрій Сметанін, Стас Востоков, Айно Хавукайнен, Самі Тойвонен. У цьому році заходи дитячої програми об’єднані темою «Як я розумію цінності».

 

Додаткову інформацію, прес-реліз, список експонентів, а також більш докладну програму заходів Міжнародного ярмарку інтелектуальної літератури non/fictio№ 12 розміщено на веб-сайті http://www.moscowbookfair.ru

 

Якщо ваше видавництво бажає взяти участь у Міжнародному ярмарку інтелектуальної літератури non/fictio№ 12, просимо звертатись безпосередньо до Організаційного комітету ярмарку:

 

ООО «ЭКСПО-ПАРК ВЫСТАВОЧНЫЕ ПРОЕКТЫ»
119049, г. Москва, Крымский вал, 10,

Центральный Дом Художника, офис 165

Тел.: (495) 657 9922 (многоканальный)
Факс: (499) 238 4516
Директор -
Екатерина Зворыкина    zvorykina@expopark.ru
Менеджер -
Ирина Каратаева    karataeva@expopark.ru
А
ккредитация участников - Александр Хворостов  aleksandr.xvorostov@expopark.ru
Тел.: (495) 238 0424
Факс: (495) 238 4500
www.expoproject.ru

 

 

 

[повернутись