Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Держкомтелерадіо сприяє розвитку стосунків між сирійськими і українськими мас-медіа
29.07.2010 | 14:43 | Управління міжнародних зв'язків

28 липня п.р. у Держкоамтелерадіо відбулась зустріч заступника Голови Андрія Марочкіна з керівництвом медіа-холдингу Сирійської Арабської Республіки  «Dar AlBaa’th» - генеральним директором холдингу, головним редактором газети «AlBaa’th» Абделлатіфом  Амраном  та  його  заступником Хусейном Тахом і PR-директором холдингу Емадом аль-Дин аль-Жае. З української сторони у переговорах взяли участь головний редактор газети «Урядовий кур’єр» Сергій Брага  і  заступник головного редактора газети «Голос України»  Віталій Суддя.

 У ході бесіди   Абтеллатіф Амран і Андрій Марочкін відзначали, що Україна і Сирія  мають  багаторічний зв'язок, підґрунтям якого є, передусім економічні та культурні зв’язки.  За словами заступника Голови Держкомтелерадіо українці й сирійці мають добру 18-річну історію міждержавних відносин, яка всебічно висвітлюється українськими мас-медіа, і взагалі українське суспільство уважно слідкує за розвитком подій в арабських країнах. Однак, сторони погодилися, що співпраця саме в інформаційній сфері між двома державами мають значний потенціал для розвитку.

Саме тому сирійська сторона виступила з ініціативою вже сьогодні вжити конкретних заходів і у якості формату такої двосторонньої співпраці підписати з державними друкованими виданнями України програму про співробітництво з газетою Арабської Соціалістичної Партії «AlBaa’th»  та наймасовішими державними газетами України «Урядовий кур’єр» та  «Голос України». Цей документ буде обумовлювати, зв'язок між сайтами видань та обмін новинами між редакціями і досвідом у сфері журналістики. У свою чергу, присутні на зустрічі головний редактор газети «Урядовий кур’єр» та заступник головного редактора газети «Голос України» підтримали пропозицію сирійських колег і висловили готовність опрацювати і у близькому майбутньому підписати таки документ про співпрацю.

Окрім того, під час обговорення Абтеллатіф Амран і Андрій Марочкін  наголосили на можливості у подальшому започаткувати співробітництво не лише між газетами обох держав, а й між українськими і сирійськими державними електронними мас-медіа, зокрема Національної телекомпанії України і Національної радіокомпанії України з Урядовою сирійською службою «Генеральна дирекція радіомовлення і телебачення» та іншими відповідними сирійськими медійними державними організаціями.

 

 

[повернутись