Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Українські видавці візьмуть участь у 55 Варшавському міжнародному книжковому ярмарку
19.05.2010 | 16:51 | Департамент інформаційної політики

Вітчизняна книжка є одним із важливих чинників формування позитивного іміджу України на міжнародній арені. Саме тому Державний комітет телебачення та радіомовлення щороку організаційно забезпечує представлення єдиного Національного стенду України на Варшавському міжнародному книжковому ярмарку.

На цьогорічному 55 Варшавському міжнародному книжковому ярмарку Держкомтелерадіо представлятиме книги на виставковій площі (10 кв. м.). Формування Національного стенду здійснюється як за рахунок виставкового фонду Держкомтелерадіо, укомплектованого книгами, випущеними за бюджетною програмою «Українська книга» у 2009 році, так і виданнями, наданими для експонування видавництвами і видавничими організаціями з усіх регіонів України. Книги розміщуватимуться на стенді за розділами: «Видання для дітей та юнацтва», «Твори класиків української літератури та лауреатів Національної премії ім. Т.Г.Шевченка», «Твори класиків зарубіжної літератури (в перекладі українською мовою)», «Науково-популярні видання», «Довідкові та інформаційні видання (енциклопедії, довідники, словники)», «Видання іноземними мовами та мовами національних меншин».

Представники української делегації візьмуть участь в урочистій церемонії відкриття ярмарку, семінарах, присвячених розвитку книжкової торгівлі на території Республіки Польща, передачі авторських прав на випуск літератури, сучасному стану світового книжкового ринку. В рамках 55 Варшавського МКЯ заплановано участь членів української делегації в церемоніях вручень щорічних польських літературних премій «Ґдиня» та «Ніке», проведення зустрічей з менеджерами інших міжнародних книжкових виставок-ярмарків, зокрема, Російської Федерації, Німеччини, Республіки Білорусь, участь у роботі тематичних «круглих столів» і т. ін.

Традиційно на Національному стенді України відбудеться День української книги за участю працівників Посольства України у Республіці Польща, Державного комітету телебачення та радіомовлення, представників української делегації видавців, мас-медіа, місцевої української громади, учасників та відвідувачів виставки-ярмарку. В рамках Дня української книги планується провести благодійну акцію – здійснити передачу добірки літератури для поповнення бібліотечних фондів української громади в Польщі. Планується також провести низку презентаційних заходів, зокрема, презентацію видань відомої української поетеси, прозаїка, культуролога Ліни Костенко, що вийшли друком у Державному спеціалізованому видавництві «Либідь» ‑ історичного роману «Берестечко» та збірки поезій «Гіацинтове сонце», соціально-політичного видання Оксани Пахльовської «Ave, Europa!». Також проводитиметься презентація вітчизняних видань, присвячених життю і творчості відомого польського композитора Фредерика Шопена (у рамках святкування світовою спільнотою 200-річного ювілею від дня його народження) ‑ поетичних збірок «Європейський музичний романтизм», «Academia, vivat», «Білим по білому», музичного довідника «Зарубіжні композитори», видання українського перекладу нового роману відомого польського автора Марека Краєвського «Голова Мінотавра» (видавництво «Каменяр»). До уваги відвідувачів та гостей ярмарку буде представлено серії мистецьких та туристичних видань львівського видавництва «Апріорі» та ПП «Асоціація Сучасних Спеціалістів та Авторів»: художнього альбому спогадів «Соломія Крушельницька. Міста і слава», мистецького дослідження «Писанка. Традиції та модерний дискурс», історико-архітектурних видань «Середньовічний Львів. Фортифікації», «Храми Древнього Львова», «Загадковий Львів», «Елегії Львова», туристичних довідників «Український путівник по Польщі» та «Україно, відпочивай активно!».

Інформаційно-аналітичною агенцією «Наш Час» (м. Київ) як на Національній експозиції, так і автономно, зокрема, на кафедрі українських студій Варшавського університету та в музеї палацу Вілянув, проводитимуться презентації науково-популярних серій «Невідома Україна» та «Українська мілітарна історія», а також серії перекладної літератури «Класика світового репортажу» та «Сучасна європейська проза».

Передбачається, що на Національній експозиції будуть експонуватись матеріали на тему «Україна-Польща: Євро ‑ 2012».

У рамках участі в ярмарку запланована зустріч керівників української делегації з працівниками Посольства України в Республіці Польща з метою обговорення шляхів сприяння реалізації українсько-польських книговидавничих проектів, зміцненню позицій вітчизняних суб’єктів видавничої справи на книжковому ринку Республіки Польщі, підтримці тісної та взаємовигідної співпраці між польськими та українськими видавцями.

 

Інформаційно:

Варшавський міжнародний книжковий ярмарок – один із провідних щорічних книжкових виставкових заходів на теренах Західної Європи. Місце його проведення – Варшавський Палац Культури і Науки.

Щороку в травні до столиці Республіки Польща, міста Варшави, з’їжджаються видавці та книгорозповсюджувачі з більш як 80 країн світу. Тут експонуються найкращі зразки різноманітної видавничої продукції, в рамках численних «круглих столів», прес-конференцій відбувається обмін думками щодо стану сучасного книговидання, обговорюються проблеми книжкового ринку на європейському континенті, шляхи їх вирішення.

Цьогорічний ярмарок проходитиме під знаком святкування ювілейної дати ‑ 200-річчя від дня народження всесвітньовідомого польського композитора Фредерика Шопена.

 

 

 

[повернутись