Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Буковина, грудень 2009 року
18.12.2009 | 16:54 | Департамент телебачення і радіомовлення

На Дністрі у Чернівецькій області бракон`єри влаштували стрілянину. Рибалки-любителі випадково натрапили на бракон`єрські сітки і змушені були рятуватися. Невідомі дробовиком пробили човен. Рибалки встигли дістатися берега. Конфлікти на річці Дністер не поодинокі. Йде неофіційна боротьба за території для незаконного вилову риби. На Буковині охоронці рибних запасів тільки у цьому році витягли з Дністра майже тисячу бракон`єрських сіток. Вдалося перекрити кілька шляхів нелегального збуту риби. В рибінспекції Верхньо-Дністровського басейнового управління кажуть, що всю зиму, незважаючи на святкові дні та мороз, будуть патрулювати сотні кілометрів водного плеса.

За один рейд інспектори витягли з Дністра 15 сіток. Хто і коли занурив їх у воду залишається таємницею. Бракон`єри, як правило, промишляють вночі – встановлюють сітки, а наступні ночі вибирають з них рибу. Охоронці Дністра кажуть – любителі дармового улову нахабніють. У цих місцях ловити рибу категорично заборонено.

В рибінспекції склали список усіх ям на Дністрі, де зимує риба. У цих місцях «пасуться» бракон`єри. Використовують човни, у які скидають виловлену сітками рибу. Як тільки розвидняється бракон`єри втікають по домівках. Одна виловлена червонокнижна риба – це вже підстава порушувати кримінальну справу. У майбутньому інспектори планують проводити рейди разом з міліцією.

Незаконно виловлену рибу реалізують на сільських базарах. Продавці не ховаються від перевірок. Сплачують штраф - 17 гривень, і далі торгують.

Контроль на Дністрі тільки посилюватимуть, кажуть у Верхньо-Дністровському басейновому управлінні. Цього року річку зарибнювали мальком за державні кошти. Тільки форелі вкинули 150 тисяч особин. Бракон`єрам знищити цей запас не дадуть, обіцяють інспектори.

***

 

Майже дев’яносто тисяч пачок контрабандних цигарок виявили буковинські податківці в ході проведення профілактичної операції «Контрабанді стоп» у приватному магазині в Глибоцькому районі Чернівецької області.  Жодних документів на тютюнові вироби власник крамниці не мав, як і ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами.

На Буковину ці тютюнові вироби потрапили із Одеси за допомогою однієї із кур’єрських служб. Орієнтовна вартість партії контрабандних цигарок - майже півмільйона  гривень. Окрім цього, на складі приватного магазину податківці знайшли двісті літрів прозорої рідини із запахом спирту у пластикових бочках та вісімсот пляшок фальсифікованих горілчаних виробів. Враховуючи масштаби партії фальсифікату податківці припускають, що ця продукція мала потрапити до Румунії, нині ця версія відпрацьовується.

Контрабандні цигарки та фальсифіковану горілку податківці конфіскували.

 

                 Інформація підготовлена на основі матеріалів Чернівецької ОДТРК та знайшла своє відображення в інформаційних програмах телерадіокомпанії.

 

 

[повернутись