Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Участь України у 61 Франкфуртському міжнародному книжковому ярмарку (14-18 жовтня 2009 року)
28.10.2009 | 09:44 | Департамент видавничої справи та преси

До уваги керівників видавництв

 та підприємств з книгорозповсюдження

 

Держкомтелерадіо інформує, що з 14 по 18 жовтня ц.р. у м. Франкфурті-на-Майні (Федеративна Республіка Німеччина) проходив один з найбільших спеціалізованих виставкових заходів Західної Європи та Німеччини - 61-й Франкфуртський міжнародний книжковий ярмарок.

Зазначений ярмарок збирає широкі кола громадськості, професіоналів книжкового ринку з різних країн світу, авторів, представників провідних видавництв та підприємств з книгорозповсюдження, бібліотечних об’єднань, асоціацій книговидавців та книгорозповсюджувачів для обміну досвідом, участі у дискусіях, присвячених актуальним проблемам видавничого бізнесу тощо.

Під час роботи ярмарку від представників зарубіжних видавничих фірм та підприємств з книгорозповсюдження надійшло декілька, на погляд Комітету, цікавих пропозицій щодо співпраці у видавничій сфері.

Представники кількох іноземних літературних агенцій, видавництв та поліграфічних підприємств, зокрема Oy Unipress Ab (Фінляндія), Top That Publishing PLC (Великобританія), Tellmemore (Греція), зацікавлені у розміщенні замовлень на виготовлення накладів видань в Україні. Німецьким книготорговельним підприємством Kubon & Sagner висловлено пропозицію щодо імпорту вітчизняних різножанрових видань на книжкові ринки Західної Європи та Німеччини.

Менеджерами іноземних поліграфічних підприємств, зокрема компанії UPP (підрозділу медіа компанії Абу Дабі (ОАЕ), JEMing та L.E.G.O. S.p.A. (Італія) Pisourcing та Shenyang God-Made Color Advertising & Printing Co., Ltd. (КНР) запропонувано послуги на виготовлення тиражів видань на високоякісному поліграфічному обладнанні.

За сприяння болгарського видавництва «Прозорец» запропоновано видати на Україні мемуари радянського дисидента В. Кравченка «Обираю свободу».

Автор, доктор психології Джонатан Мюррей з Великої Британії запропонував здійснити переклад на українську мову та видати практичний словник медичних термінів.

Президент та засновник канадської видавничої компанії Quintecco Educational Products Inc., автор оригінальних педагогічних методик Тетяна Бандуріна пропонує зацікавленим вітчизняним видавництвам видати свою книгу відповідної тематики.

Видавництво «Light Technology» (США) пропонує для перекладу та видання духовну літературу, зокрема книгу відомого на Заході лектора Тома Мура «Щаслива дорога. Керівництво з самодопомоги» («The Gentle WayA Self-Help Guide» by Tom Moore).

Представники німецького видавництва Ruge Verlag висловили свою зацікавленість у співпраці з вітчизняними книговидавничими організаціями.

Провідне сербське видавництво дитячої літератури «Evro-Guinti Publishers» надало для вивчення та відповідного реагування каталог своїх видань на 2009-2010 рр щодо придбання авторських прав на їхнє перевидання. Видавництво також пропонує свої послуги з перекладу цих творів з сербської мови та готове розглянути пропозиції вітчизняних видавців щодо співпраці.

Санкт-петербурзьким агентством Books&Films/Info navigator зроблено запит щодо надання переліку видань, у яких йдеться про українські міста з метою створення циклу історико-географічних передач про Україну, з подальшим викупом відповідного права у видавців.

Словацький літературно-інформаційний центр (Literárne Informačné Centrum) запрошує вітчизняних авторів, зокрема поетів до участі у Форумі перекладачів.

Детальнішу інформацію про умови співпраці із зарубіжними партнерами можна отримати у відділі книгорозповсюдження та виставок департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо за тел./ф. 278-82-27, е-пошта kniga@comin.gov.ua

 

 

[повернутись