Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Місце зустрічі - Форум видавців у Львові
04.09.2009 | 14:33 | Департамент інформаційної політики

«Час Читати!». Під таким гаслом з 10 по 13 вересня 2009 р. у Львові відбудеться 16-й Міжнародний книжковий ярмарок «Форум видавців у Львові», організаторами якого є громадська організація «Форум видавців», Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Львівська міська рада.

Про підготовку та особливості проведення цьогорічного форуму йшлося на прес-конференції, що відбулася сьогодні в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція.

         У прес-конференції взяли участь т.в.о. Голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський, президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль та президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Васильович Афонін.

Ідея створення Форуму видавців у Львові належить президенту однойменної громадської організації Олександрі Коваль, яка вперше провела цей виставковий захід у 1994 році. За задумом організаторів, Форум створювався спочатку як книжковий ярмарок, основною метою якого був збір видавців і книгорозповсюджувачів з усієї країни. Починаючи з 1995 року, програма Форуму почала стрімко розширюватися.

- Указом Президента України від 20.09.07 № 902 «Форуму видавців у Львові» було надано статус загальнонаціонального заходу для популяризації української книги та сприяння розвитку видавничої справи, - зазначив у своєму виступі Анатолій Мураховський.

За розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.07.09 № 737-р Міжнародний форум видавців частково фінансується з державного бюджету (бюджетна програма 1701170 «Інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках»). Цього року на проведення Форуму  державного бюджету виділено 100 тисяч гривень.

Як повідомила присутніх Олександра Коваль, до організації та проведення Форуму залучаються кошти з бюджетів міста Львова (200 тисяч гривень) та Львівської області (50 тисяч гривень). Суттєву фінансову підтримку щороку надають Львівському книжковому ярмарку міжнародні фонди, посольства іноземних держав. Це дає змогу Форуму розвиватися, урізноманітнювати програму, залучати більше учасників, запрошувати відомих усьому світові літераторів.

Цього року свою продукцію на найбільшому у світі ярмарку української книги та водночас одному з найбільших книжкових ярмарків у Східній Європі представлять близько 600 українських та іноземних видавництв. Участь у ньому візьмуть підприємства гуртової та роздрібної книжкової торгівлі, поліграфічні підприємства, виробники та розповсюджувачі електронних видань, програмного забезпечення, аудіо- та відеопродукції, бібліотеки, громадські організації, літературні агенції, асоціації, культурні центри та фонди з України, Росії, Польщі, Австрії, Франції, Німеччини, Ізраїлю та інших країн світу.

 У рамках форуму відбудеться понад 250 різних заходів. Найважливішими акціями 16 Форуму є:

-Всеукраїнський конкурс «Книга Форуму видавців-2009»;

-бізнес-форум на тему «Українське книговидання в умовах кризи: час змін» за участю керівників Держкомтелерадіо та місцевих органів влади, політиків, керівників видавництв, журналістів, експертів з інших країн;

-Міжнародний літературний фестиваль – літературні читання, читання-тандеми українських та іноземних письменників, дискусії та круглі столи, авторські зустрічі. Участь у фестивалі візьмуть близько 200 письменників з України та 18 країн світу. У головній дискусії фестивалю «Сучасна література: національне versus глобальне» візьмуть участь Іґор Стокфішевський (Польща), Альгерд Бахаревіч (Білорусь), Роман Симич (Хорватія), Джон Бернсайд (Велика Британія), Енрік Казасес (Каталонія), Наталка Сняданко та Остап Сливинський (Україна). Дискутуватимуть також про «Переклад: наслідування, тлумачення чи коментар (Ірина Шувалова, Ілля Стронґовський та інші), «Чи потрібна європейцям свобода» (Егідійус Алєксандравічус (Литва), Адам Міхнік (Польща), Алєксєй Цвєтков (Росія/США), Оксана Пахльовська (Україна/Італія). «Що потрібно українській літературі, аби бути успішною за кордоном» вирішать письменники, книговидавці, журналісти, працівники культурних фондів, міська влада і представники бізнесу;

‑ благодійна акція «Подаруй дитині книжку» - збір книжок для сільських та шкільних бібліотек Львівської області, а також для малозабезпечених родин.

Почесний гість Міжнародного форуму видавців – відомий норвезький письменник, лауреат багатьох престижних міжнародних літературних премій, кавалер Норвезького королівського ордена св. Олафа, автор світового бестселера «Світ Софії» Юстейн Гордер.

 

 

 

 

[повернутись