Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Книги Ізраїлю вперше презентовані в Україні
21.08.2009 | 10:48 | Департамент інформаційної політики

Держава Ізраїль уперше взяла участь в українській книжковій виставці. На її стенді – яскраві фотоальбоми, що знайомлять відвідувачів із країною, книги сучасних авторів на мові іврит.

Серед експонатів національного стенду привертає увагу альбом фотохудожника Дабі Таля. Колишній пілот гелікоптера звик бачити краєвиди своєї країни з висоти пташиного польоту. Коли пішов на заслужений відпочинок, вирішив відтворити побачене фотокамерою. Чудова поліграфія ставить це видання в один ряд з найкращими світовими зразками цього жанру.

-     Готуючись до V КМВЯ, ми наполегливо, але безрезультатно шукали в Ізраїлі хоча б одну книгу українського автора , видану на івриті, - розповідає заступник Глави місії Посольства держави Ізраїль в Україні пані Ольга Дольбург.- Отже, з сумом можемо констатувати: як в Україні зовсім не знають івритських письменників, так і в Ізраїлі не знають українських. Цю прогалину нам належить долати разом за допомогою таких заходів , як Київська міжнародна виставка-ярмарок.

У той же час, за словами пані Ольги Дольбург, в Ізраїлі великою популярністю користується російська література. Також на російському ринку давно вже присутні книги сучасних ізраїльських письменників. Добре відома російськомовному читачеві творчість сучасних класиків Едгара Керета, Даніеля Клугера. . Над перекладами та популяризацією івритомовної літератури у світі працює цілий Інститут перекладу, який отримує потужну державну .підтримку. Якщо з 1900 по 1979 року ним було видано всього 950 примірників книг на 25 мовах світу, то за останні девять років - чотири тисячі на 66 мовах .

 

[повернутись