Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Проблеми студентів та молодих викладачів обговорили на Всеукраїнській науково-методичній конференції в СумДУ
10.04.2009 | 10:03 | Департамент телебачення і радіомовлення

Проблеми студентів та молодих викладачів стали темою Всеукраїнської науково-методичної конференції, що відбулася на базі Сумського державного університету. Її проведення у 2009 році стало глибоко символічним, оскільки нинішній рік оголошений в Україні  роком молоді. Учасники конференції торкнулися питань, пов’язаних з працевлаштуванням випускників вишів, запропонували нові оригінальні педагогічні підходи, висловились за формування мотивації до навчання. Напрацювання зборів ляжуть в основу першої в історії незалежної України державної доповіді з питань студентства, озвученої у ході парламентських слухань.

***

Громаді не дозволяють впливати на місцеву політику.

У цьому переконані учасники круглого столу, організованого „Громадянською асамблеєю”. На їх думку, така ситуація іде в розріз із Конституцією, яка визначає основним джерелом влади – народ.  За словами відомого американця Бенджаміна Франкліна, демократія – це діалог двох озброєних джентельменів, які зясовуть правила гри. Перший джентельмен – це влада, другий – громада. Члени „Громадянської асамблеї” зазначили, що сьогодні в Україні лише у одного джентельмена є зброя, тобто одна лише влада має змогу приймати доленосні рішення. Тож вони вважають, що права територіальних громад треба розширювати. 

Учасники „круглого столу” зійшлися на думці, що Україна потребує вдосконалення законодавства щодо діяльності місцевого самоврядування. Які саме будуть ці зміни – має вирішити широкий діалог між суспільством та владою. Умови для цього обіцяє створити „Громадянська асамблея”.

 

 

 

 

[повернутись