Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

195-у річницю з дня народження Т.Г. Шевченка сумська молодь відзначила колоритною "Кобзар party"
27.03.2009 | 11:27 | Департамент телебачення і радіомовлення

На честь 195-ї річниці з дня народження геніального митця Сумський міський центр дозвілля молоді спільно з організацією старшокласників організували колоритну „Кобзар party”. Підготувалися до вечорниць власноруч. Декламували вірші Шевченка, ставили театральні сцени із життя поета і простого люду, співали українських пісень. Обов’язковою умовою участі в party був національний одяг.

Відвідувачі вечірки переконані, такі заходи лише на користь. Вони допоможуть молоді зрозуміти, в якій державі ми живемо, зростять повагу до України. Організатори „Кобзар party” в майбутньому чекають активнішої підтримки з боку місцевої влади.

***

Сумщина відзначає 370-річчя з Дня народження Івана Мазепи.

З нагоди ювілейної дати у Роменському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги „1709”. Це історичний роман Леоніда Полтави, уродженця Роменщини, який більшу частину свого життя провів у США. До речі, його батько був шведом. Відбувся і вечір пам’яті Івана Степановича Мазепи.

***

Репрезентовано фотоальбом „Михайлівська  цілина”. 

Нове видання представили у обласній науковій бібліотеці. Найближчим часом воно зявиться у каталогах бібліотек області. Презентація фотоальбому „Михайлівська цілина” відбулася у рамках „круглого столу” з обговорення перспектив унікального куточка Сумщини.

Територія заповідника „Михайлівська цілина” – 200 га. Та фактично первісний цілинний степ зберігається лише в центрі й не перевищує 50 гектарів. Через активну господарську діяльність зникають унікальні різновиди фауни й флори, 12 з яких занесено до Червоної  Книги  Європи.

І науковці, і місцева громада сходяться на тому, що врятувати унікальний степовий біом можна лише завдяки збільшенню фінансування. Для чого, передусім, необхідно здобути юридичну самостійність, виокремившись з Українського степового природного заповідника Національної академії наук. Однак, позбутися одного з наукових підрозділів, а отже й фінансування, не погоджується дирекція Українського степового заповідника. Наразі питання залишається відкритим.

***

У Сумах відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Таланти багатодітних родин”.

Він зібрав дітлахів майже з усіх районів області. Зі сцени Сумського педуніверситету понад 70 учасників демонстрували свою майстерність в оригінальному жанрі, хореоргафії, вокальному та музичному виконанні.

За 6 років проведення конкурсу творчо зросли десятки хлопців і дівчат, які нині, за сприяння обласного відділення Всеукраїнської організації „Союз жінок трудівниць за майбутнє України”, навчаються у вищих мистецьких закладах.

***

 

 

 

Суми – без покровительки.

Із Сумського Спасо-Преображенського собору викрадено Чудотворну Корсунську Ікону Божої Матері. Ікона є копією оригіналу, який знаходиться у Москві. І  представляє не стільки художню, скільки історичну цінність – вона датована VIII століттям і вважається покровителькою Сум.  Ікона прикрашена золотом вагою півкілограма.

Правоохоронці розглядають одразу кілька версій. Найвірогідніша, злочинець  працював за здалегідь розробленим планом – звечора зайшов до Собору, зранку вийшов вже з Іконою. Утім, слідів злодія наразі не виявлено. До розслідування долучилася і Служба безпеки України. Поки що, жодних припущеннь міліціянти не роблять. Однак, не виключають, що злочинець спробує продати або Ікону, або її обрамлення. А тому просять повідомляти про такі факти правоохоронців.

***

Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Щодня в Україні реєструється близько 80 вперше виявлених хворих на туберкульоз, 30 хворих помирає від цієї недуги. За попередньою рейтинговою оцінкою діяльності фтизіатричної служби у 2008 році, Сумська область посіла 5 місце в Україні. За цей період показник захворюваності знизився майже на 1,5%. Значно нижчою від загальноукраїнської є і питома вага деструктивних форм туберкульозу. Єдиним методом раннього виявлення недуги у дітей – є щорічна масова туберкулінодіагностика. Цим методом  в області було обстежено минулоріч 98 із кожних ста дітлахів.

***

Підбито підсумки щорічного конкурсу народного мистецтва.

Напередодні професійного свята працівників культури у приміщенні БК „Хімік” відбувся завершальний етап щорічного конкурсу „Культпрацівник за покликанням душі”. Були названі кращі за професією у 35 номінаціях.

***

У Сумах відбулися Міжнародні змагання з сучасного танцю „Український танцювальний трофей-2009”.

Цей престижний турнір проходить у Сумах вже четвертий рік поспіль. Боротися за „Український танцювальний трофей-2009” з’їхалося більше 400 учасників з 30 клубів Росії та України. Очікували й гостей з Білорусі та Молдови, але через економічну кризу потанцювати на сумському паркеті їм не вдалося. Суми представляли 2 колективи – „Євроденс” та „Сіті денс”.

Без дипломів та відзнак не залишився практично жоден учасник. У номінації „Найрезультативніший колектив” переможцем визнано харківський клуб „Джекпот”. Сумський „Євроденс” посів друге місце.

 

 

 

 

[повернутись