Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

XXII Тегеранська міжнародна книжкова виставка-ярмарок
28.01.2009 | 11:59 | Департамент видавничої справи та преси

Держкомтелерадіо повідомляє, що у період з 7 по 16 травня 2009 року під патронатом Міністерства культури та настанови у мусульманстві Ірану у столиці Ісламської Республіки Іран, місті Тегеран проходитиме найвідоміша культурна подія країн азіатського регіону, XXII Тегеранська міжнародна книжкова виставка-ярмарок. Починаючи з 1987 року, цей виставковий захід є найбільшим міжнародним книжковим форумом в сфері видавництва і розповсюдження книжкової продукції, що проводиться на території ІРІ.

Традиційно на виставці експонується значний обсяг іранської та міжнародної книжкової продукції. Так, минулого року, у XXI-й Міжнародній книжковій виставці взяли участь 25 держав світу, зокрема Франція, Німеччина, Швейцарія, Польща, майже всі держави Близького і Середнього Сходу, такі країни Середньої Азії як Туркменістан, Узбекистан, Киргизстан, Таджикистан.

До участі у виставковому заході запрошуються видавці, розповсюджувачі та книготорговельні компанії з оптового продажу різноформатної книжкової продукції, виробники канцелярії та спеціалізованого обладнання для бібліотек. Як правило, у виставці також беруть участь незалежні та професійні книгозповсюджувачі, представники мереж книжкових магазинів, розповсюджувачі навчальної літератури, спеціалізовані бібліотеки, автори. Виставковий захід широко висвітлюється друкованими та електронними ЗМІ.

Поки що на зазначеному виставковому форумі нашу державу представлено не було. Цього року значне скорочення на фінансування бюджетної програми 1701170 “Інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках” на жаль не дозволяє Держкомтелерадіо забезпечити участь українських видавців у деяких виставкових заходах за кордоном, зокрема у XXII-й Тегеранській міжнародній книжковій виставці.

У зв’язку з цим, Держкомтелерадіо запрошує вітчизняних суб’єктів видавничої справи вивчити можливість своєї безпосередньої участі у          XXII-й Тегеранській міжнародній книжковій виставці, а у випадку прийняття позитивного рішення, гідно представити свої кращі книжкові видання на цьому престижному міжнародному книжковому форумі. Слід зазначити, що на подібних виставках бажано представляти ілюстровану книжкову продукцію українською та/або іноземними мовами - фотоальбоми, альбоми, що презентують українське мистецтво, історію України, її сьогодення, культуру та звичаї, видання, які розкривають тематику Голодомору переклади іноземними мовами творів сучасної та класичної української літератури. Також до експонування будуть доречними добірки навчальної літератури з вивчення української мови іноземцями.

Отримати інформацію щодо зазначеного виставкового заходу англійською мовою та зареєструватись до участі в режимі он-лайн можна на офіційному веб-сайті виставкового заходу за адресою http://www.tibf.ir

Додатково повідомляємо контактні дані аташе Посольства України в Ісламській Республіці Іран з питань культури та інформації Заянчковського В.Є.: тел: (+9821) 88606171, 88606172, 88008530, Факс: (+9821) 88007130. E-mail: emb_ir@mfa.gov.ua , ukremb@parsonline.net

 

 

 

 

[повернутись