Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

В європейських бібліотеках відкриваються "Українські книжкові полички"
22.09.2022 | 15:35 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ

В бібліотеках Європи відкриваються «Українські книжкові полички», книги для яких надано українськими видавцями у межах благодійної волонтерської акції «Українським дітям – українську книгу!».

 

Акція була започаткована 15 березня 2022 року Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики. За цей час зібрано понад 1 мільйон примірників книжок, з яких майже 320 тисяч передано волонтерським центрам України та країн Європи. Також на прохання українських дипломатів до українських посольств в європейських країнах було передано 190 тисяч примірників книг. Завдяки наданим книгам в публічних бібліотеках європейських країн відкриваються «Українські книжкові полички».   

Зокрема, у вересні Посольство України в Республіці Австрія передало україномовні художні книги для дітей та дорослих в міську бібліотеку Wissensturm міста Лінц для наповнення «Української книжкової полички». За сприяння Посольства України в Литовській Республіці «Українська книжкова поличка» відкрилась у Центральній бібліотеці Вільнюського міського управління.

Посольство України в Королівстві Нідерланди повідомило про відкриття «Українських книжкових поличок» у нідерландських бібліотеках міст Хертогенбош, Лейсден, Гауда, Гаага, Венло, Дордрехт.  

 

 

[повернутись