Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Уряд схвалив проект Указу Президента про призначення стипендій дітям журналістів, які загинули під час виконання професійних обов'язків
16.10.2020 | 15:59 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ

Описание: C:\Users\User\Desktop\Новая папка (2)\94086-1_large.jpg

Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку із виконанням професійних обов’язків».

 

Документом пропонується продовжити виплачувати встановлені раніше  стипендії дітям журналістів Віктора Гурняка та Олександра Чернікова – Юстині Гурняк (2012 року народження) та Олені Черніковій (2014 року народження).

Віктор Гурняк загинув 19 жовтня 2014 року під час мінометного обстрілу, коли вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Слов'яносербського району Луганської області. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Навіть на полі бою він продовжував активну журналістську діяльність. Його фотороботи після загибелі були представлені на виставках у Польщі, Естонії та Німеччині. Зокрема, фотовиставка з майже півсотні його світлин із лінії фронту і визволених міст сходу України «Донбас: війна та мир» пройшла у грудні 2014 року в Європарламенті. В січні 2015 року його світлини експонувалися в Українському національному музеї в Чикаго (США). Фотовиставка мала назву «Віктор Гурняк: дорога з Майдану».

22 січня 2015 року в бою під Донецьким аеропортом під час виконання військового завдання загинув Олександр Черніков (позивний Репортер)  –    боєць 9-ї роти 3-го батальйону 25-ї окремої аеромобільної бригади. За мирного життя він працював журналістом у телепрограмі «Губернські хроніки» на 9 телеканалі Дніпра. Багато глядачів запам’ятали його як автора та ведучого програми «Тема тижня», що виходила на 51 каналі Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії. Його інформаційні сюжети ставили у свої випуски новин 51, 11, 34, 27 телеканали, а також національний телеканал новин «24». Достовірно відомо, що екіпаж БМД, в якому Репортер був оператором-навідником, знищив, як мінімум, одну одиницю ворожої техніки. Також, коли в інших БМД закінчився боєкомплект, їхній відхід з позиції прикривав саме Олександр Черніков. Посмертно він був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

У Дніпрі на честь загиблого журналіста назвали вулицю (колишня вул. Красночечелівська). Також 6 грудня 2016 року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара урочисто було відкрито меморіал Олександру Чернікову. Саме в цьому виші, на факультеті систем та засобів масової комунікації Олександр здобував фах журналіста.

Нагадаємо, що з метою  забезпечення  соціального захисту дітей журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв'язку з виконанням професійних обов'язків, Указом Президента України від 30.04.2002 № 428 було засновано стипендію Президента України дітям журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв'язку з виконанням професійних обов'язків, а також затверджено Порядок її призначення.

Стипендії призначаються і виплачуються дітям до 18 років, а дітям-інвалідам – до 23 років. У разі коли діти навчаються за денною формою у навчальних закладах, стипендії виплачуються до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років.

 

 

[повернутись