Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

70% українців прагнуть більшої рівності у сімейному, професійному та політичному житті
26.06.2020 | 15:30 | Управління з питань телебачення і радіомовлення, європейської та євроатлантичної інтеграції

Представники Держкомтелерадіо 23-24 червня 2020 року взяли участь у навчальному онлайн модулі, присвяченому питанням рівності між чоловіками і жінками.

 

Захід проведено Національним Демократичним Інститутом за підтримки Королівства Швеція на запит Офісу Віце-прем‘єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Протягом дводенного модуля представники 45 державних органів, що опікуються питаннями євроатлантичної інтеграції України, актуалізували низку питань, що стосуються різних аспектів формування державної політики та запровадження гендерно орієнтованого управління на державному рівні.

Після обговорення основних понять та концепцій в царині гендерної рівності, експерти Національного Демократичного Інституту обговорили з учасниками модулю, чому гендерна рівність є надзвичайно важливою складовою демократичного поступу будь-якої держави.

Надзвичайно жвава дискусія розгорнулася навколо питання маніпуляцій поняттями «гендер», «гендерна рівність», «соціальні ролі» тощо, а також їх походження.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко розповіла учасникам про кроки української влади, спрямовані на спростування цих маніпуляцій як на внутрішньодержавному рівні, так і на рівні ООН.

Окрема увага приділялася обговоренню гендерних розривів та їх впливу на соціально-економічну сферу, а також шляхів скорочення таких розривів.

Учасників було ознайомлено з результатами загальнонаціонального опитування, проведеного Національним Демократичним Інститутом щодо рівної участі чоловіків та жінок у сімейному, професійному та політичному житті. Вони свідчать, що 70% українців прагнуть більшої рівності в усіх зазначених сферах.

Захід пройшов у невимушеній атмосфері та став черговим кроком на шляху до розвінчання гендерних стереотипів і подолання гендерної дискримінації в українському суспільстві.

 

 

 

[повернутись