Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Громадська рада при Держкомтелерадіо звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова із заявою
02.12.2019 | 14:21 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ

Громадська рада при Держкомтелерадіо ухвалила Звернення до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова з проханням повернути проект Закону № 0931 від 29.08.2019 «Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)» на доопрацювання. Голосування відбулось в електронному режимі.

Занепокоєння громадськості викликала перспектива розширення повноважень Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, якому надаватиметься право видавати за результатами розгляду звернень осіб або груп осіб обов’язкові для виконання вимоги (приписи) щодо усунення порушень законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації. «Таким чином будь-які слова або критичні судження журналіста у матеріалі можуть бути розтлумачені як дискримінація, множинна дискримінація або дискримінація за асоціацією за будь-якими ознаками. А це потенційно гарантує притягнення до відповідальності і накладання штрафів», - зазначається у зверненні громадської ради при Держкомтелерадіо. На думку медійних громадських організацій, такі зміни у законодавстві загрожуватимуть свободі вираженню поглядів і переконань, а також об’єктивній журналістиці.

Із повним текстом заяви можна ознайомитись за посиланням http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=161774&cat_id=109715

 

 

 

 

[повернутись