Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

28 листопада о 15.00 в Музеї книги і друкарства України, що знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, відбудеться відкриття виставки "Ой "Дніпро", "Дніпро"…" з нагоди 100-ліття Державного видавництва художньої літератури "Дніпро"
22.11.2019 | 09:57 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ

28 листопада о 15.00 в Музеї книги і друкарства України, що знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 9) відбудеться відкриття виставки «Ой «Дніпро», «Дніпро»…» з нагоди 100-ліття Державного видавництва художньої літератури «Дніпро».

В експозиції представлено видання, що виходили у серіях «Бібліотека української класики», «Бібліотека українського роману й повісті», «Мудрість народна», «Вершини світового письменства», які редагували В. Елан-Блакитний, С. Пилипенко, В. Кобилянський, П. Тичина, Д. Загул, Є. Григорук та інші. Унікальні ілюстрації до цих книг зробили художники Г. Нарбут, М. Прахов, Г. Лукомський.

До участі у відкритті виставки запрошені літератори, які в різні часи працювали або друкувалися у видавництві – письменники Павло Мовчан, Володимир Біленко, В’ячеслав Медвідь, Раїса Іванченко, Василь Шкляр, Віктор Терен; відомий художник-ілюстратор Кость Лавро; академік НАН України Микола Жулинський; директор Книжкової палати імені І.Федорова Микола Сенченко;  а також представники Міністерства культури, молоді та спорту України,  Українського інституту книги, Держкомтелерадіо.

Відвідати виставку можна до 10 січня щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00.

Інформаційно. Державне видавництво художньої літератури «Дніпро» бере свій початок від «Всеукрвидаву» (Всеукраїнське видавництво), заснованого на початку травня 1919 року, коли на значній частині України ще тривала Українська революція.

Серед перших книжок, які побачили світ у видавництві – твори Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, М. Старицького, М. Коцюбинського.

 Неодноразово змінювалася назва видавництва: з 1922 р. – Державне видавництво України (ДВУ), у 1930 – 1934 рр. – «Література і мистецтво» («ЛІМ»), пізніше «Художня література», від 1936 р. – Держлітвидав (Державне літературне видавництво). З 1964 р. видавництво носить сучасну назву «Дніпро».

Книги, що побачили світ у видаництві неодноразово відзначалися на міжнародних і всеукраїнських конкурсах і виставках. У 80-ті роки минулого століття «Дніпро» входило у п’ятірку найбільших видавництв світу, його книги експортувалися до 110 країн світу. Книжки видавництва «Дніпро» є майже в усіх бібліотеках великих і малих міст та сіл України.

 

 

 

[повернутись