Державний комітет телебачення і радіомовлення України
[повернутись

Держкомтелерадіо висунув на здобуття Шевченківської премії книгу Сергія Лойка "Аеропорт"
25.10.2016 | 15:37 | Прес-служба Держкомтелерадіо

Колегія Держкомтелерадіо ухвалила рішення висунути на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2017 року у номінації «Література»  роман Сергія Леонідовича Лойка «Аеропорт», що вийшов друком у видавництві ТОВ "БрайтСтарПаблішинг" у 2015 році.

 

Сергій Лойко – журналіст, письменник, фотограф, перекладач, кореспондент газети «Лос-Анджелес Таймс». Він є автором численних репортажів з районів військово-політичних конфліктів, у тому числі в країнах колишнього СРСР. Під час війни на сході України в 2014 році С. Лойко робив серію репортажів для  «Лос-Анджелес Таймс» і став єдиним іноземним кореспондентом, що побував в обложеному російськими бойовиками Донецькому аеропорту.

Результатом чотирьох днів, проведених серед українських військових і добровольців, стала стаття з галереєю світлин на першій шпальті «Лос-Анджелес Таймс». Тоді ж Лойко розпочав роботу над романом «Аеропорт», який заснований на реальних фактах. Дія роману починається в Аеропорту й розгортається похвилинно протягом останніх п'яти днів понад 240-денної облоги.

За словами автора, книгу він писав про війну між Росією та Україною, так як «інакше назвати це не можна». Автор розповів, що був одержимий романом весь час перебування з «кіборгами» в донецькому аеропорту в жовтні 2014 року. «З самого початку я зрозумів, що це повинен бути саме роман, тому що в хроніці, в документальному свідоцтві не можна виразити всю глибину трагедії, підлості, героїзму, ненависті, пристрасті, що притаманні цій війні. Я не міг розповідати про неї холодним, відстороненим тоном літописця», — написав Лойко у своєму блозі у виданні «Новий час». Презентація книги у Києві відбулась 3 вересня 2015 року.

Члени колегії Держкомтелерадіо відзначали, що роман Сергія Лойка «Аеропорт» здобув величезну популярність у світі. Минулого року книга була представлена на українському стенді Франкфуртського книжкового ярмарку.

 

Фото: svoboda.org

 

 

[повернутись