Головна сторінка 26 вересня 2022
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Вересень 2022
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Доступ до публічної інформації  »  Звіти  »  Звіти органів виконавчої влади


Аналітична довідка стосовно створення, функціонування та ведення системи обліку публічної інформації органами виконавчої влади
30.11.2012 | 15:48 | Департамент інформаційної політики версія для друку

 

Аналітична довідка стосовно створення, функціонування та ведення системи обліку публічної інформації органами виконавчої влади

 

 

На виконання доручення віце-прем’єр-міністра України Міністра соціальної політики України Тігіпка С.Л. від 31.10.2012 № 32865/17/1-12 Державним комітетом телебачення і радіомовлення України спільно з Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України здійснено комплексний аналіз створення, функціонування та ведення системи обліку публічної інформації (далі – система обліку) органами виконавчої влади.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2011  1277 «Питання системи обліку публічної інформації» центральні і місцеві органи виконавчої влади проводять роботу щодо запровадження системи обліку.

Держкомтелерадіо України проведено моніторинг офіційних веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Мета моніторингу – оцінити стан впровадження систем обліку органами виконавчої влади. Стан впровадження систем обліку оцінювався за такими показниками:

наявність системи обліку на веб-сайті;

повнота інформації, яка визначається наявністю усієї необхідної інформації у системі обліку;

актуальність інформації, що визначається періодичністю оновлення інформації в системі обліку;

доступність інформації, яка визначається можливістю пошуку документів за реквізитами безпосередньо на сторінці веб-сайту.

За результатами зазначеного моніторингу (результати наведені у додатках 1, 2, 3) встановлено наступне.

Система обліку створена та оприлюднена на 30 веб-сайтах центральних органів виконавчої влади та 21 веб-сайті місцевих органів виконавчої влади, що становить 39 % та 78 % від загальної кількості таких органів відповідно.

13 центральних органів виконавчої влади та 16 місцевих органів виконавчої влади розміщують в системах обліку усю необхідну інформацію, що становить 43 %  та 76 % від кількості наявних систем обліку відповідно.

Систему обліку підтримують в актуальному стані 17 центральних органів виконавчої влади та 19 місцевих органів виконавчої влади, що складає 57 % та 90 % від кількості створених систем обліку відповідно.

Можливість пошуку документів за реквізитами безпосередньо на сторінці веб-сайту існує в 3 системах обліку центральних органів виконавчої влади та в 6 системах обліку місцевих органів виконавчої влади, що відповідає показникам 10 % та 29 % відповідно.

Повністю задовольняють вимоги повноти, актуальності та доступності системи обліку 8 органів виконавчої влади: Державної служби фінансового моніторингу України, Фонду державного майна України, Вінницької, Донецької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Рівненської облдержадміністрацій.

Результати аналізу забезпечення суб'єктами владних повноважень захисту інформації в системах обліку, проведеного Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України (лист від 21.11.2012 № 08/02/01-978/2012) свідчать, що на сьогодні більшістю органів виконавчої влади не вжито заходів щодо створення комплексної системи захисту інформації своїх офіційних веб-сайтів (далі - КСЗІ) з підтвердженою відповідністю, як того вимагає Закон України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».

На сьогодні Адміністрацією Держспецзв’язку видано тільки 7 атестатів відповідності КСЗІ офіційних веб-сайтів: Державній митній службі України, Державній казначейській службі України, Державній службі фінансового моніторингу України, Фонду державного майна України, Службі зовнішньої розвідки України, Головному фінансовому управлінню Полтавської обласної державної адміністрації, Дніпропетровській обласній держадміністрації.

На цей час завершується державна експертиза КСЗІ веб-сайту Міністерства юстиції України.

28 органів державної влади розпочали або проводять роботи із створення КСЗІ своїх офіційних веб-сайтів, ще 11 запланували фінансування цих робіт на 2013 рік. 7 органів державної влади погодили з Адміністрацією Держспецзв'язку технічні завдання на створення КСЗІ офіційних веб-сайтів: Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Рахункова палата України, Пенсійний фонд України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, ГУР Міноборони України, Державна податкова служба у м. Севастополі.

Крім того, 7 органів державної влади підключено до захищеного вузла Інтернет-доступу Держспецзв'язку: Центральна виборча комісія, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство фінансів України, Державна митна служба України, Служба зовнішньої розвідки України, Служба безпеки України, Міністерство регіонального розвитку та будівництва України. Однак зазначене підключення дозволяє забезпечити захист інформації веб-сайту тільки від зовнішніх загроз, які можуть реалізовуватися потенційними зловмисниками з мережі Інтернет, не забезпечуючи при цьому захист інформації веб-сайту від загроз з боку власної мережі органу державної влади.

Систему обліку публічної інформації Адміністрації Держспецзв'язку розміщено на власному захищеному веб-сайті.

Систему обліку публічної інформації Держкомтелерадіо України розміщено на веб-сайті, інтегрованому до Єдиного веб-порталу Кабінету Міністрів України.

Зважаючи на викладене, органам виконавчої влади для введення системи обліку необхідно здійснити комплекс заходів, зокрема:

- враховуючи відсутність коштів на ці цілі в бюджетах переважної більшості суб’єктів владних повноважень на 2012 та 2013 роки, відповідно до розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.07.2012 № 514, яким затверджено план заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», створити до кінця грудня 2012 систему обліку у прийнятному форматі з розміщенням на власному веб-сайті за рахунок і в межах видатків, передбачених на їх утримання, без залучення додаткових бюджетних коштів;

- при впровадженні та удосконаленні власних систем обліку, брати за приклад системи обліку, які вже створені та успішно використовуються суб’єктами владних повноважень;

- на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 16.01.2012 № 508/1/1-12 та листа Секретаріату Кабінету Міністрів України від 08.02.2012 № 508/3/1-12 Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації України спільно з іншим заінтересованими органами створити робочу групу для опрацювання питань щодо забезпечення уніфікованих підходів при впровадженні системи обліку та електронного документообігу;

- завершити роботу із створення КСЗІ офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади та проведення державної експертизи;

- органам виконавчої влади, системи обліку яких підключено до захищеного вузла Інтернет-доступу Держспецзв'язку, здійснити додаткові заходи із захисту інформації відповідно до вимог нормативних документів із технічного захисту інформації;

- продовжити навчання державних службовців – адміністраторів системи обліку, зокрема, врахувавши досвід проведеного 22 листопада 2012 року вебінару в рамках проекту «Спільнота практиків виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», що впроваджується Програмою сприяння парламенту ІІ спільно з Держкомтелерадіо України, на тему «Система обліку публічної інформації: проблемні питання та шляхи врегулювання».

За дорученням Кабінету Міністрів України від 02.08.2012 № 21919/2/1-12 Держкомтелерадіо України до 25 січня 2013 року узагальнить інформацію про стан реалізації Плану організації виконання Указу Президента України від 05.05.2011 № 547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», зокрема, щодо впровадження системи обліку, та поінформує Кабінет Міністрів України.

 

Додаток 1 (Система обліку  ЦОВВ) дивитись тут

 

Додаток 2 (Система обліку  ОДА) дивитись тут

 

 

 

 

Додаток 3

 

Діаграма 1. Наявність систем обліку на веб-сайтах

органів виконавчої влади

Діаграма 2. Повнота інформації в системах обліку

Діаграма 3. Актуальність інформації в системах обліку

 

Діаграма 4. Доступність інформації в системах обліку

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
18:11 (19.09.2022)
24 вересня 2022 року о 16.00 у Національному музеї літератури (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11) відбудеться відкриття першої персональної художньої виставки бійця ЗСУ, ветерана АТО, письменника Бориса Гуменюка "Квіти Донбасу"
14:43 (01.09.2022)
Укртелерадіопресінститут у вересні 2022 року проводить онлайн курс "Медіаграмотність: як не стати заручником російських інформаційних кампаній в умовах війни"
12:21 (15.08.2022)
"Креативна Європа" оголошує про початок конкурсів на підтримку медійних і журналістських організацій
13:02 (20.06.2022)
ДНУ "Енциклопедичне видавництво" запрошує науковців і громадськість взяти участь у науковій конференції "Українська енциклопедистика як складник інформаційного спротиву", яка орієнтовно запланована на 05 жовтня 2022 року
09:35 (13.06.2022)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2022 рік
09:26 (13.06.2022)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2022 рік
11:07 (10.05.2022)
Держкомтелерадіо призупиняє проведення конкурсу на заміщення посади директора Державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво" на період встановлення воєнного стану в Україні
12:29 (05.04.2022)
Держкомтелерадіо фіксує факти воєнних злочинів в інформаційній та видавничій сферах
11:10 (31.03.2022)
Держкомтелерадіо тимчасово призупиняє інформування про стан виконання доручень, надання відповідей на звернення та запити на публічну інформацію
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua