Головна сторінка 26 вересня 2022
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Вересень 2022
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Доступ до публічної інформації  »  Звіти  »  Звіти органів виконавчої влади


Узагальнена інформація про виконання органами виконавчої влади завдань, визначених Указом Президента України від 05.05.2011р. №547 "Про забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" (станом на 13.07.12)
16.07.2012 | 14:23 | Департамент інформаційної політики версія для друку

Інформація

про стан виконання Плану організації виконання Указу Президента України

«Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації»

(станом на 13 липня 2012 року)

 

 

На виконання доручень Кабінету Міністрів України від 26.01.2012 23532/63/1-11 та від 13.06.2012 № 23532/90/1-11 щодо інформування про стан реалізації Плану організації виконання Указу Президента України від 5 травня 2011 року № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», схваленого на засіданні Уряду 18.05.2011 (протокол № 33), Держкомтелерадіо інформує.

 

До абзацу 1 Плану

Міністерство фінансів України поінформувало, що в I півріччі 2012 р. головні розпорядники бюджетних коштів, яким Державною казначейською службою України було відкрито у повному обсязі асигнування, забезпечували фінансування заходів, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації» за рахунок встановлених їм бюджетних призначень відповідно до річного розпису асигнувань державного бюджету.

 

До абзацу 2 Плану

13.07.2011 Урядом схвалено підготовлену Держкомтелерадіо України постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію» № 740.

Разом з цим інформуємо, що з часу набрання чинності Законом України «Про доступ до публічної інформації» Урядом схвалено ще три постанови Кабінету Міністрів України, підготовлені Держкомтелерадіо України за участю представників громадянського суспільства:

- від 07.09.2011 № 938 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань доступу до інформації», метою якої є приведення рішень Уряду у відповідність до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

- від 21.11.2011 № 1277 «Питання системи обліку публічної інформації»;

- від 21.11.2011 №1330 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 січня 2002 р. №3».

 

 

До абзацу 6 Плану

Міністерство юстиції України листом від 19.06.2012 № 5139-0-4-12/6.1 підтримало пропозицію Держкомтелерадіо України та Укрдержархіву України щодо доцільності розроблення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Інструкції з діловодства за запитами на інформацію в органах державної влади та органах місцевого самоврядування».

Водночас, Мін’юст України вважає за доцільне розробити відповідний проект після прийняття Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації» (реєстр. № 10455 від 14.05.2012).

Крім того, інформуємо, що за участю представників громадських організацій Держкомтелерадіо України було підготовлено та 13.01.2012 внесено на розгляд Уряду проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям законів України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації».

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та до 55 законів України.

 

До пунктів 1-5; 7-11 Плану

Станом на 12.07.2012 центральні органи виконавчої влади, Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації в цілому виконали завдання Плану.

Водночас, не виконали окремі пункти Плану, зокрема:

п. 5 – Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України; Державна міграційна служба України; Державна казначейська служба України; Державна реєстраційна служба України; Державна санітарно-епідеміологічна служба України; Державна служба України з контролю за наркотиками; Державна архітектурно-будівельна інспекція України; Державна інспекція сільського господарства України; Державна екологічна інспекція України; Національне агентство України з питань державної служби.

п. 9 Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство екології та природних ресурсів України; Міністерство економічного розвитку і торгівлі України; Міністерство інфраструктури України; Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України; Державна служба України з питань захисту персональних даних; Державне агентство екологічних інвестицій України; Державне агентство України з туризму та курортів; Державне агентство України з енергоефективності та енергозбереження України; Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України; Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань; Державна інспекція сільського господарства України; Державна інспекція України з питань праці; Національне агентство України з питань державної служби; Черкаська обласна державна адміністрація.

Не поінформували про виконання завдань, визначених пунктами 1-5; 7-11 Плану Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті, Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті; Державна інспекція сільського господарства України.

В цілому в органах виконавчої влади забезпечено належне технічне оснащення спеціальних структурних підрозділів, або посадових осіб, відповідальних за організацію доступу до публічної інформації, визначено спеціальні місця для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, обладнано їх відповідною оргтехнікою.

Органами виконавчої влади забезпечується своєчасне оприлюднення проектів нормативно-правових документів, що підлягають обговоренню, а також систематичне і оперативне оприлюднення та оновлення інформації про власну діяльність.

На більшості офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади створені тематичні розділи «Доступ до публічної інформації», де розміщується: інформація щодо законодавства про доступ до публічної інформації; система обліку документів, які містять публічну інформацію; форми для подання запитів на отримання публічної інформації; порядок складання, подання запитів на отримання публічної інформації; права громадян, передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації»; порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності; найбільш запитувані документ; звіти про задоволення запитів на отримання інформації тощо.

 

До пункту 6 Плану

На виконання Плану та постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1277 «Питання системи обліку публічної інформації» центральні і місцеві органи виконавчої влади проводять роботу щодо створення, функціонування та ведення системи обліку публічної інформації. Наразі здійснюються заходи щодо вирішення організаційно-технічних та фінансових питань із її впровадження.

На сьогодні всі документи, створені чи отримані в процесі діяльності суб’єкта владних повноважень, реєструються в порядку, визначеному інструкціями чи положеннями з діловодства, на базі різних програмних рішень, зокрема системи OPTiMA-WorkFlow.

Водночас, існуючі системи документування управлінської діяльності лише частково відповідають вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації», який містить чіткий перелік відомостей про документи, що має вноситися до системи обліку. Отже, вони не можуть замінити передбачену цим Законом систему обліку.

У зв’язку з цим, для введення системи обліку необхідно здійснити комплекс заходів, зокрема:

- розробити, впровадити, забезпечити супроводження та технічне обслуговування нового програмного забезпечення, на базі якого функціонуватиме система обліку в органах виконавчої влади, та інтегрувати її з веб-сайтами розпорядників публічної інформації, забезпечити до неї відкритий доступ громадян;

- провести навчання державних службовців – адміністраторів системи обліку.

- створити комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю для захисту інформації в системі обліку.

Враховуючи відсутність коштів на ці цілі в бюджетах переважної більшості органів виконавчої влади на 2012 рік, Прем’єр-міністр України дав доручення від 16.01.2012 № 508/1/1-12 Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації України, іншим заінтересованим органам, опрацювати питання та визначитись щодо джерел фінансування та забезпечення уніфікованих підходів при створенні системи обліку публічної інформації та впровадженні електронного документообігу. Наразі згідно з листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 08.02.2012 № 508/3/1-12 при Держінформнауки створено відповідну робочу групу.

 

До пункту 12 Плану

З метою реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» державні телерадіокомпанії проводять в ефірі телевізійних та радіоканалів роз’яснювальну роботу щодо прав та нових можливостей, які громадянам надає цей Закон.

Національна телекомпанія України в інформаційній програмі «Підсумки дня» продовжувала інформувати громадян щодо нових законодавчих норм та нових можливостей, які надає Закон України «Про доступ до публічної інформації».

Зазначена тема висвітлювалась у передачах  Національної радіокомпанії України, зокрема: «Порядок денний», «Відкрита студія», «Стартовий капітал», «Під контролем».

ДТРК «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» постійно  здійснює роботу щодо висвітлення нових законодавчих норм, які регулюють доступ до публічної інформації.

Зокрема, в ефірі УТР протягом другого кварталу 2012 р. у щоденній інформаційній програмі «Пульс» демонструвалися 7 сюжетів, зміст яких безпосередньо стосувався впровадження норм Закону України «Про доступ до публічної інформації». Зазначені сюжети демонструвалися у англомовних та російськомовних випусках новин.

Вінницька ОДТРК продовжувала інформувати населення про права та нові можливості громадян, передбачені зазначеним Законом. Зокрема, в ефірі телерадіокомпанії оприлюднено репортаж про засідання  «круглого столу» за участю представників Адміністрації Президента України, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, авторів Закону України «Про доступ до публічної інформації», журналістів.

Журналісти Миколаївської ОДТРК подавали інформаційні сюжети з даної тематики. В програмах «Тема дня», «Знак питання», «Обласні вісті», «Новини» давалося роз’яснення основних положень Закону України «Про доступ до публічної інформації. Проведено прямий ефір зі спеціалістами обласного управління юстиції, які роз’яснювали права та нові можливості громадян, що їх надає Закон.

Херсонська ОДТРК матеріали зазначеної тематики розміщувала у програмах «Тиждень», «Для обговорення», «Регіональний сектор». В них брали участь народні депутати, політики, представники влади, політологи, громадські активісти, журналісти, науковці, які коментували Закон України «Про доступ до публічної інформації» та ефективність його впровадження.

Житомирська ОДТРК постійно інформує населення про права громадян, передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації». Впродовж кварталу до ефіру подані матеріали про:

робочу нараду за участю голови обласної державної адміністрації щодо роз’яснення  громадянам їхніх прав і можливостей, які передбачені Законом;

 роз’яснення положень Закону України «Про доступ до публічної інформації юристом Д. Бородіним;

доступ до публічної інформації щодо вакантних місць;

відповідальність за перешкоди отримання інформації.

В ефірі Івано-Франківської обласної державної телерадіокомпанії було подано репортаж про семінар-навчання державних службовців щодо застосування норм Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Державні телерадіокомпанії і надалі приділятимуть велику увагу інформаційно-роз’яснювальній роботі щодо прав та нових можливостей громадян, які їм надає Закон України «Про доступ до публічної інформації».

27 січня 2012 р. відбулася  прес-конференція «Підсумки дослідження виконання  Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Крім того, у березні 2012 р. вийшов у світ Науково-практичний коментар «Закон України «Про доступ до публічної інформації», підготовлений Центром суспільних медіа за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Програми сприяння Парламенту II. Видання ініційоване Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації і рекомендоване для використання в адміністративній та судовій практиці.

За сприяння Секретаріату Кабінету Міністрів України  видано брошуру «Аналітична довідка за результатами моніторингу інформаційного наповнення веб-сайтів центральних та місцевих органів виконавчої влади відповідно до ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Спільно з представниками громадськості підготовлено Методичні рекомендації щодо практичного впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації», які допоможуть у вирішенні проблемних питань доступу до публічної інформації, в тому числі стосовно віднесення державними органами, органами місцевого самоврядування відомостей до інформації з обмеженим доступом.

В газеті «Урядовий кур’єр» № 96 від 31 травня 2012 року опублікована стаття заступника Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України Юрія Авксентьєва «Довіра – чинник відкритості» про організацію роботи із забезпечення доступу до публічної інформації в Кабінеті Міністрів України.

До пункту 13 Плану

З метою навчання і підвищення кваліфікації державних службовців з питань забезпечення доступу до публічної інформації організовано та проведено низку заходів, зокрема:

23-24 січня в Івано-Франківську відбувся дводенний семінар у рамках всеукраїнського проекту «Прозора бюрократія - навчання державних службовців застосовувати норми Закону України «Про доступ до публічної інформації» та підписання хартії «Про сприяння в реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації».

8 лютого відбувся круглий стіл на тему: «Забезпечення доступу до публічної інформації в контексті впровадження європейських стандартів відкритості та прозорості». Захід було організовано Національною академією державного управління при Президентові України в режимі відеоконференцзв’язку з регіональними інститутами. У засіданні взяли участь народні депутати, представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, Держкомтелерадіо України, інших органів влади, науковці, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Під час «круглого столу» було обговорено особливості забезпечення організації доступу до публічної інформації в органах державної влади, міжнародну практику в цій сфері, можливості вдосконалення роботи органів державної влади щодо виконання Закону.

Впродовж лютого-травня 2012 р. за участю громадської організації «Центр політичних студій та аналітики», фахівців Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Держкомтелерадіо України та за сприяння Представництва Ради Європи у різних регіонах України було проведено  7 тематичних семінарів стосовно застосування норм Закону України «Про доступ до публічної інформації».

13 червня в Клубі Кабінету Міністрів України відбувся семінар для керівників спеціальних структурних підрозділів, або посадових осіб центральних органів виконавчої влади, відповідальних за організацію доступу до публічної інформації.

У семінарі взяли участь представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів, Держкомтелерадіо України, Міністерства юстиції України, Служби безпеки України, Державної архівної служби України, Державної служби України з питань захисту персональних даних, експерти з питань впровадження Закону, юристи, фахівці з комунікативних технологій та представники громадських організацій.

Під час семінару його учасників було ознайомлено з результатами моніторингу виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», аналізом законодавства у цій сфері. Учасники семінару мали можливість обговорити конкретні робочі ситуації стосовно роботи із запитами на публічну інформацію та отримати рекомендації експертів.

22-23 червня в Одесі з ініціативи Секретаріату Кабінету Міністрів України та за сприяння Програми сприяння парламенту II на базі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України було проведено семінар-практикум щодо організації доступу до публічної інформації. У заході взяли участь керівники відповідних спеціальних структурних підрозділів та посадові особи місцевих органів виконавчої влади, експерти Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Держкомтелерадіо України, Служби безпеки України, Державної архівної служби України, Державної служби України з питань захисту персональних даних.

Під час семінару  значна увага була приділена аналізу законодавства у сфері забезпечення доступу до публічної інформації, захисту персональних даних, проблемним питанням виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

До пункту 14 Плану

Центральні та місцеві органи виконавчої влади сприяють депутатам місцевих рад, громадським організаціям, громадським радам і громадянам у здійсненні контролю за забезпеченням доступу до публічної інформації.

З цією метою 29-30 травня за участю  громадської організації «Інститут  Медіа Права та представників Держкомтелерадіо України в селі Підгірці Київської області було проведено Форум захисників права на доступ до публічної інформації.

У заході взяли участь представники Демократичного альянсу, ГО   «Громадський портал» (м.  Чернівці), ГО «Філософія серця» (м. Вінниця), ГО «Право» (м. Хмільник, Вінницька обл.), ГО «Територія успіху» (м. Кіровоград), адвокатської фірми «Головань і Партнери» (м. Донецьк), Міжнародного фонду «Відродження», ГО «Харківська правозахисна група», ГО «Центр UA», ГО «Центр політичних студій та аналітики»,  Чернігівського громадського комітету захисту прав людини (м. Чернігів), Української асоціації видавців періодичної преси, ГО «Центр громадської адвокатури» (м. Львів), International Media Support.

Учасникам заходу було надано вичерпні відповіді на запитання, пов’язані із забезпеченням здійснення громадського контролю за практичним впровадженням Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Крім того, на виконання пункту 5 розділу ІІІ Плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 220, Держкомтелерадіо України було залучено представників громадянського суспільства до підготовки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації» (реєстраційний № 10455 від 14.05.2012).

9 липня відбулося засідання круглого столу на тему: «Судове оскарження порушень у сфері доступу до інформації», організованого ГО «Інститут Медіа Права за підтримки Програми «Верховенство Права» Міжнародного фонду «Відродження», у якому взяли участь представники Держкомтелерадіо України.

Під час заходу його учасники розповіли про власний досвід участі у судових справах з доступу до інформації, а також обговорили питання судового оскарження порушень права на інформацію.

У травні в Національній академії державного управління при Президентові України за участю представників центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, науковців відбулася науково-практична конференція «Дні інформаційного суспільства», на якій, зокрема, розглядалися питання сприяння депутатам місцевих рад, громадським організаціям, громадським радам і громадянам у здійсненні контролю за забезпеченням доступу до публічної інформації.

Відповідно до листів Глави Адміністрації Президента України Льовочкіна С.В. від 30.05.2012 № 02-01/1163 та Секретаріату Кабінету Міністрів України від 13.06.2012 № 23532/90/1-11 виконання завдань, визначених в абзацах 3, 4, 5 статті 1 Указу Президента України від 5 травня 2011 року № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» знято з контролю.

 

 

Голова

Держкомтелерадіо України                                           О.В. Курдінович

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
18:11 (19.09.2022)
24 вересня 2022 року о 16.00 у Національному музеї літератури (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11) відбудеться відкриття першої персональної художньої виставки бійця ЗСУ, ветерана АТО, письменника Бориса Гуменюка "Квіти Донбасу"
14:43 (01.09.2022)
Укртелерадіопресінститут у вересні 2022 року проводить онлайн курс "Медіаграмотність: як не стати заручником російських інформаційних кампаній в умовах війни"
12:21 (15.08.2022)
"Креативна Європа" оголошує про початок конкурсів на підтримку медійних і журналістських організацій
13:02 (20.06.2022)
ДНУ "Енциклопедичне видавництво" запрошує науковців і громадськість взяти участь у науковій конференції "Українська енциклопедистика як складник інформаційного спротиву", яка орієнтовно запланована на 05 жовтня 2022 року
09:35 (13.06.2022)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2022 рік
09:26 (13.06.2022)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2022 рік
11:07 (10.05.2022)
Держкомтелерадіо призупиняє проведення конкурсу на заміщення посади директора Державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво" на період встановлення воєнного стану в Україні
12:29 (05.04.2022)
Держкомтелерадіо фіксує факти воєнних злочинів в інформаційній та видавничій сферах
11:10 (31.03.2022)
Держкомтелерадіо тимчасово призупиняє інформування про стан виконання доручень, надання відповідей на звернення та запити на публічну інформацію
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua