Головна сторінка 16 серпня 2022
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Серпень 2022
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Новини  »  Архів  »  Новини за 2011 рік


Визначено лауреатів премії ім. Івана Франка в 2011 році
02.08.2011 | 16:52 | Департамент інформаційної політики версія для друку

Цього року на здобуття премії було висунуто близько п’ятдесяти творчих робіт - публікації у друкованих ЗМІ, теле- та радіопрограми, а також наукові праці в галузі інформаційної сфери.

Після обговорення шляхом відкритого голосування Комітет ухвалив рішення присудити премію імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності у таких номінаціях:

- у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» - Василеві Дем’яніву, головному редактору газети «Коломийський вісник» за публікацію «Паркові узурпатори, або Цісар заплакав би…», оприлюднену в газеті «Коломийський вісник» 08.08.08.

2 серпня в Держкомтелерадіо України відбулося засідання Комітету з премії Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Автор розповідає про історію Коломийського парку культури і відпочинку ім. Трильовського та боротьбу громади міста проти ділків, які намагаються приватизувати територію центрального парку.

- у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» – творчій групі Донецької ОДТРКскладі автора програми, редактора Олександрини Кругленко, режисера Оксани Морозової, оператора Антона Сєчіна, звукорежисера Юрія Ємеліна, відоінженера Артура Гурейкова) за телевізійну програму «Повернення. Реквієм», яка присвячена донбаському періоду життя видатного поета, правозахисника Василя Стуса. Програма оприлюднена 25 квітня 2010 року. Цей твір відкриває цікаві сторінки з біографії поета, допомагає по-новому оцінити його особистість. У програмі використано цікавий архівний матеріал та власні телевізійні і фотоматеріали.

- у номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» –   творчій групі Полтавської ОДТРК ( у складі автора, журналіста, директора ТО програм Полтавського обласного радіо Інни Якобенко, звукорежисера Петра Сливки, звукооператора Олександра Сипітого) за радіопередачу «Земля, позичена в дітей». У цій програмі фермер Володимир Ярошенко ділиться із слухачами рецептами виживання у сільській місцевості на Полтавщині. Передача вийшла в ефір 26.02.2011

- у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері»  Володимиру Білінському (Дунаєвщина, Хмельницька область) за книгу «Країна Моксель, або Московія», видана в 2011 році. Книга є результатом глибоких історичних досліджень, наукового аналізу, студіювання автором архівних першоджерел. Вона відкриває читачеві невідомі сторінки історії Київської Русі, є ґрунтовним внеском у вивчення державотворчих процесів.

Вручення дипломів лауреатам відбудеться у рамках урочистих заходів з відзначення 155-річчя з дня народження Івана Франка, які відбуватимуться наприкінці серпня. (Про дату вручення дипломів буде повідомлено додатково). 

 

 

Інформаційно: Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначаються автори нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Твори на здобуття премії ім. І. Франка подаються щорічно, до 1 травня, на адресу Держкомтелерадіо України (Київ-1, Прорізна, 2).  Твори мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії.

Премія присуджується щорічно до дня народження Івана Франка - 27 серпня - у розмірі двох тисяч гривень кожна за рахунок коштів, передбачених на цю мету в державному бюджеті, і розподіляється Державним комітетом телебачення і радіомовлення України в чотирьох номінаціях.

Свого часу лауреатами премії ім. І. Франка стали автори телевізійних програм Андрій Цаплієнко, Єгор Бенкендорф, Галина Устенко-Гайдай, Костянтин Стогній, Леонід Мужук, автори радіопрограм Світлана Короненко, Володимир Різун, Юрій Шаповал, Василь Бирзул, автори публікацій у друкованих ЗМІ Сергій Шевченко, Олександр Балабко, автори наукових праць Анатолій Марущак, Іван Мащенко та інші.

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
12:21 (15.08.2022)
"Креативна Європа" оголошує про початок конкурсів на підтримку медійних і журналістських організацій
13:02 (20.06.2022)
ДНУ "Енциклопедичне видавництво" запрошує науковців і громадськість взяти участь у науковій конференції "Українська енциклопедистика як складник інформаційного спротиву", яка орієнтовно запланована на 05 жовтня 2022 року
09:35 (13.06.2022)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2022 рік
09:26 (13.06.2022)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2022 рік
11:07 (10.05.2022)
Держкомтелерадіо призупиняє проведення конкурсу на заміщення посади директора Державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво" на період встановлення воєнного стану в Україні
12:29 (05.04.2022)
Держкомтелерадіо фіксує факти воєнних злочинів в інформаційній та видавничій сферах
11:10 (31.03.2022)
Держкомтелерадіо тимчасово призупиняє інформування про стан виконання доручень, надання відповідей на звернення та запити на публічну інформацію
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua