Головна сторінка 03 березня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Березень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  ТБ і радіомовлення  »  Фестиваль "Золоте курча"


ТВОРЧИЙ ЗВІТ
03.06.2009 | 17:31 | Департамент телебачення і радіомовлення версія для друку

(підготовлений виконавчою дирекцією Міжнародного фестивалю фільмів,

теле і радіопрограм для дітей та юнацтва “Золоте курча”)

 

Київ                          “ 2 “ червня 2009 р.

 

ШАНОВНІ ПАНОВЕ!

 

Інформуємо Вас, що ось вже тринадцятий рік поспіль  Всеукраїнський, а з 2009 року Міжнародний, фестиваль фільмів,  теле і радіопрограм для дітей та юнацтва “Золоте курча” визначив кращі фільми,  теле і радіопрограми, вироблені національними студіями і телерадіокомпаніями.  

Завдяки підтримці Державного комітету України  телебачення і радіомовлення, Міністерства культури і туризму України, Міністерства України з питань сім’ї, молоді і спорту, Управління культури, мистецтв і охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації, Національної Спілки кінематографістів України, Національної кіностудії ім. Олександра Довженка, Українського відділення “Славутич” Міжнародного фонду розвитку кіно і телебачення для дітей та юнацтва за ці тринадцять років було представлено на конкурсах 467 телепрограм, 52 радіопрограми, 19 повнометражних і 1 короткометражний художні фільми, 56 короткометражних телефільмів, 57 анімаційних фільмів. Цінними подарунками і почесними дипломами були нагороджені (враховуючи 1 червня цього року) творці 36 фільмів, 87 телепередач і 8 радіопередач. Крім того, були нагороджені пільговими путівками 116 дітей - ведучих і учасників телепередач, а також героїв фільмів. 

Згідно новому, уточненому положенню розширилися можливості та географія проведення фестивалю. Так, у цьому році вже вшосте підбиття підсумків та урочисте нагородження лауреатів проводиться у два етапи:

-перший за оцінками професійного журі – у  Міжнародний день захисту дітей – у м. Києві 1 червня;

-другий за оцінками дитячого журі  -  у Дитячих оздоровчих центрах Криму в серпні.

У цьому році професійне журі переглянуло 56 телерадіопрограм, 2 художніх кінофільмів, 2 телефільми та 8 анімаційних фільмів загальною тривалістю  близько 19 години, які надійшли від 29 телекомпаній і студій різних форм власності за підсумками виробництва у 2008 році.

Особливо помітне збільшення виробництва дитячої телепродукції на телекомпаніях державної форми власності, що свідчить про особливу увагу та підтримку цього питання з боку Держкомтелерадіо України, а також про посилення зацікавленості творчих працівників у виробництві такої продукції.

Треба також відзначити зрослий професійний і технічний рівень телерадіопередач для дітей, що виробляють регіональні телерадіокомпанії, і, до речі,  українською мовою. Політика та її величність “Реклама” диктують сьогодні програму телепередач на центральних телеканалах, у якій мало, або взагалі немає місця програмам для дітей. Крім того, керівництво окремих телеканалів не бажає витрачати час і гроші на власне виробництво та показ дитячих програм, обмежуючись показом закордонних мультиків. Це, мовляв, і дешевше, а також не відволікають час і техніку від показу замовних програм.  

Урочиста церемонія нагородження лауреатів фестивалю за висновками професійного журі відбулася у Київському Будинку кіно 1 червня цього року. Разом з Федерацією дитячих організацій України був підготовлений великий святковий концерт, у якому прийняли участь дитячі колективи Києва та області, а також запрошений нами лауреат фестивалю у номінації “Кращий герой телерадіопередачі” – Іванко Данілов з Чернівецької області. Він являється також лауреатом дитячого конкурсу “Євробачення”. Львівська державна телекомпанія надіслала для участі в концерті цілий колектив дитячого театру- студії “Юрашки”, а керує цим театром телережисер – лауреат нашого фестивалю у номінації “Кращий автор і режисер телерадіопередач” Ганна Легін. Запис всього цього свята у Будинку кіно вели Національна телекомпанія України, телекомпанія Всесвітня служба УТР, телекомпанія “Культура” та деякі інші. 

Як завжди, творці телепрограм, їх ведучі, герої та учасники, а також діти в залі отримали (крім дипломів лауреатам) цінні подарунки, сувеніри, значки з емблемою фестивалю.  Вели все це святкове дійство  на сцені  чарівні ведучі-діти з Національної телекомпанії України.

На цьому святі приємно було почути привітання від Кабінету Міністрів України та керівництва Держкомтелерадіо України, а виконавчий директор фестивалю усіх цих років Олександр Стрелков був нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України.

За підсумками усіх заходів фестивалю у цьому році буде видано спеціальний каталог, який буде розсилатись усім учасникам та у ЗМІ, а також буде організовано показ конкурсних фільмів і телепрограм на загальнонаціональному телеканалі УТ-1 та державному телеканалі “Культура”.

Запрошуємо представників засобів масової інформації та спонсорів переглянути хоча б деякі конкурсні телепрограми, які можна отримати у дирекції фестивалю, а також приєднатися до розмови про стан і перспективи виробництва кінотелепродукції для дітей у нашій країні.    

Додаткову інформацію можна отримати на сайті Держкомтелерадіо: www.comin.gov.ua, а також у виконавчій дирекції фестивалю за тел./факсом 454-19-23,  або за адресою : 03057, Київ 57, пр. Перемоги 44 . Конт. тел. 067 268 81 43.

 

 

 

Виконавчий директор фестивалю “Золоте курча”            О.Стрелков

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:51 (01.03.2021)
Прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"