Головна сторінка 24 лютого 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Лютий 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Книжкові виставки, ярмарки, фестивалі, конкурси  »  Конкурс на краще представлення української книги


ПОЛОЖЕННЯ про щорічний конкурс на краще представлення української книги в друкованих та електронних засобах масової інформації
14.05.2008 | 15:51 | Департамент видавничої справи преси версія для друку

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Держкомтелерадіо

16.07.2007  № 278

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про щорічний конкурс на краще

представлення української книги

в друкованих та електронних

засобах масової інформації

 

1. Загальні положення

         1.1. Це Положення визначає порядок організації і проведення конкурсу серед вітчизняних друкованих та електронних засобах масової інформації (далі ‑ ЗМІ), які висвітлюють стан книговидання в Україні, знайомлять читачів, слухачів і телеглядачів з книжковими виданнями, популяризують сучасну вітчизняну літературу.

1.2. Це Положення поширюється на друковані та електронні ЗМІ, які випускають друковану, аудіо- та візуальну продукцію на території України.

1.3. Щорічний конкурс на краще представлення української книги в друкованих та електронних ЗМІ засновано Державним комітетом телебачення та радіомовлення України з метою популяризації книжкових видань різної тематики та пропаганди читання, сприяння промоції кращих зразків вітчизняних видань за змістом, художнім оформленням та поліграфічним виконанням, підвищення ролі української книги в суспільстві.

1.4. Конкурсний відбір публікацій, радіо- та телепередач триває щороку з 1 січня до 31 грудня.

1.5. Публікації в газетах і журналах, радіо- та телепередачі (на аудіо- та електронних носіях) подаються на конкурс редакціями друкованих та електронних ЗМІ (теле- та радіоорганізацій), видавництвами та видавничими організаціями, бібліотеками, навчальними закладами, громадськими та творчими організаціями до 15 січня наступного року.

1.6. До конкурсних публікацій в газетах, журналах, на радіо- та телебаченні (на аудіо- та електронних носіях) додаються:

лист-звернення до журі конкурсу (інформаційна довідка з описом робіт, рубрик, цікавих теле- та радіопрограм);

довідка про авторів (друкованого ЗМІ, розповсюдженого на радіо- та телебаченні в письмовому вигляді на електронних носіях);

перелік найбільш значущих публікацій про книгу в друкованих ЗМІ, передач на радіо та телебаченні;

відгуки читацької та глядацької аудиторії щодо публікації в друкованих ЗМІ, радіо- та телепередачах, якщо вони є.

1.7.  Газетні та журнальні публікації, радіо- та телепередачі (на аудіо- та електронних носіях) подаються в одному примірнику, які не підлягають поверненню та оплаті.

1.8. Газетні та журнальні публікації, радіо- та телепередачі (на аудіо- та електронних носіях), а також матеріали до них направляються до Державного комітету телебачення та радіомовлення України із зазначенням Конкурс на краще представлення української книги в друкованих та електронних засобах масової інформації.

1.9. До організації конкурсу залучаються: Національна Спілка журналістів України, Національна Спілка письменників України, інші спілки та громадські організації (за їх згодою), які паралельно можуть установлювати також і свої премії та призи.

 

2. Номінації конкурсу

2.1. Конкурс проводиться у таких номінаціях:

2.1.1. Краща газетна (журнальна) публікація про книгу або добірку (серію) книг, яка викликала значний інтерес широкої читацької аудиторії, сприяла активізації розповсюдження зазначених видань.

2.1.2. Краща радіопередача про книгу або добірку (серію) книг, яка викликала значний інтерес широкої слухацької аудиторії, сприяла активізації їх розповсюдження.

2.1.3. Краща телепередача про книгу або добірку (серію) книг, яка викликала значний інтерес широкої глядацької аудиторії, сприяла активізації їх розповсюдження.

2.2. При підбитті підсумків, зокрема, враховуються:

актуальність публікацій, радіо- і телепередач, присвячених книзі, добірці (серії) книг;

професійний рівень журналіста друкованого чи електронного ЗМІ в розкритті ним порушеної теми;

оригінальність подачі матеріалу в публікації, радіо- та телепередачі;

тираж та рейтинг друкованого видання, кількість читачів, слухачів та глядачів електронного засобу масової інформації, в яких було оприлюднено журналістський матеріал;

відгук читацької, слухацької та глядацької аудиторій на публікацію, радіо- та телепередачу;

періодичність висвітлення тематики друкованим та електронним ЗМІ.

 

          3. Порядок визначення переможців конкурсу

3.1. Результати конкурсу на краще представлення української книги в друкованих та електронних ЗМІ підбиває журі конкурсу.

3.2. Засідання журі конкурсу проводиться у м. Києві в приміщенні Державного комітету телебачення і радіомовлення України в січні наступного року.

3.3. В обговоренні представлених на конкурс публікацій, радіо- та телепередач та голосуванні беруть участь усі члени журі конкурсу.

3.4. Оцінку видань за номінаціями конкурсу члени журі здійснюють за п’ятибальною шкалою від 1,0 до 5,0 балів (1,0; 1,5; 2,0; 2,5; 3,0; 3,5; 4,0; 4,5; 5,0). Результати голосування за номінаціями оголошуються відразу після підбиття підсумків.

3.5. Переможцями конкурсу визнаються публікації, радіо- та телепередачі, що набрали найбільшу кількість голосів.

 

4. Нагороди конкурсу

4.1. Переможці конкурсу на краще представлення української книги в друкованих та електронних ЗМІ отримують звання лауреата та нагороджуються дипломом, опис якого наведено у додатку, в кожній номінації: “Краща газетна (журнальна) публікація про книгу або добірку (серію) книг”, “Краща радіопередача про книгу або добірку (серію) книг”, “Краща телепередача про книгу або добірку (серію) книг”.

4.2. Інформація про кращу публікацію, радіо- та телепередачу, які відзначено дипломами конкурсу, розміщується на офіційному сайті Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

        

        

        

Заступник директора департаменту

         видавничої справи та преси                                  Тетяна Семистяга

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"