Головна сторінка 03 березня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Березень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Інформаційна політика  »  Актуальні питання


ІНФОРМАЦІЯ про стан реалізації у І кв-лі пріоритетів діяльності Комітету на 2009 рік та заходів Програми діяльності Кабінету Міністрів України "Подолання впливу світової фінансово-економічної кризи та поступальний розвиток", спрямованих на мінімізацію негативних наслідків впливу світової фінансової кризи в інформаційній та видавничій сферах
15.04.2009 | 18:31 | Департамент інформаційної політики версія для друку

1. Про стан реалізації у першому кварталі 2009 року пріоритетів діяльності Комітету на 2009 рік

 

На виконання рішення колегії Держкомтелерадіо від 30.01.2009 р. № 1/3 «Про підсумки роботи Державного комітету телебачення та радіомовлення України у 2008 році та основні завдання на 2009 рік» і з метою виконання завдань, покладених на Комітет Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, наказом Держкомтелерадіо від 25.02.2009 р. № 62 визначено пріоритети діяльності Комітету на 2009 рік. З метою їх реалізації Комітетом виконано таку роботу.

 

Впровадження системи Суспільного телебачення і радіомовлення України

 

До пункту 5.3 абз. 5 Програми

Відповідно до Указу Президента України «Про заходи щодо створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України» (далі – Суспільне мовлення) від 21.02.2008 р. №148 Комітетом розроблено та за участю Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, членів Робочої групи з опрацювання та супроводження вирішення питань щодо створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення опрацьовано Концепцію створення системи Суспільного мовлення.

На виконання доручень Кабінету Міністрів України від 14.11.2008 р. №56107/0/1-08 щодо розгляду разом з Нацрадою внесених на розгляд робочої групи та від 11.02.2009 р. № 6375/1/1-09 проект Концепції створення системи Суспільного мовлення доопрацьовано разом із центральними органами виконавчої влади та Нацрадою.

В остаточному тексті проекту Концепції максимально враховано зауваження та пропозиції членів Робочої групи. Враховуючи неможливість повномасштабного державного фінансування в умовах кризи, Мінфін у своєму листі від 15.12.2008 р. № 31-1740-405-13/44497 запропонував відкласти розгляд питання створення системи Суспільного мовлення до стабілізації кризових явищ в національній економіці, оскільки реалізація вказаного проекту потребує значного додаткового бюджетного фінансування.

Станом на 23.03.2009 р. План заходів щодо створення системи Суспільного мовлення на 2009 рік опрацьовано центральними органами виконавчої влади, причетними до вирішення всього кола питань.

Позиція Держкомтелерадіо України полягає в тому, що в умовах фінансово-економічної кризи впровадження абонентської плати на початковому етапі створення системи Суспільного мовлення не буде позитивно сприйняте широкими верствами населення нашої країни, що не сприятиме  успішному розвитку зазначеної системи.

Комітет вважає за необхідне підтримати поетапну підготовку державних телерадіоорганізацій до утворення системи Суспільного мовлення, а також сприяти збільшенню фінансування бюджетної програми трансляції телерадіопрограм, вироблених для державних потреб. 

 

Участь у підготовці до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу

 

До пункту 5.13 абз. 2 Програми

Комітетом розроблено і наказом від 31.01.2008 р. № 22 затверджено Галузеву програму підготовки та проведення фінальної частини Євро-2012, яка увійшла складовою частиною до Державної цільової програми підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Незважаючи на повну відсутність фінансування Програми, Комітетом забезпечено проведення широкої інформаційної кампанії, розміщення замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм, рекламних роликів, друкованої продукції; cтворення інфраструктури Інформаційного центру «Євро-2012–Україна».

В Інформаційному центрі «Євро-2012–Україна» відбуваються щотижневі прес-конференції державних та громадських діячів з питань підготовки та проведення Євро-2012 згідно з графіком, затвердженим Віце-прем’єр-міністром України І.В. Васюником.

Створено і відкрито веб-cайт «Інформаційний центр Євро-2012», який щодня наповнюється оперативною, довідковою та аналітичною інформацією про хід підготовки до ЧЄ-2012.

 

До пункту 5.13 абз. 6 Програми

Держкомтелерадіо вжито організаційних заходів, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.06.2008 р. № 875-р, щодо інформаційного супроводження підготовки та проведення Євро-2012, розпочато діяльність Інформаційного центру «Євро-2012–Україна», налагоджено моніторинг, аналіз та надання інформації вітчизняним засобам масової інформації. Щотижня відбуваються прес-конференції з представниками органів влади, місцевого самоврядування, Федерації футболу України, підприємств і установ, причетних до підготовки Євро-2012.

У відповідності з рішенням колегії Держкомтелерадіо від 25.12.2008 р. структурні підрозділи Комітету та підпорядковані організації вживають заходів щодо:

поглиблення співробітництва України та Польщі для реалізації проектів, пов'язаних з підготовкою до Євро-2012;

активізації співробітництва з іноземними інформаційними агентствами, організації робіт з постійного надання їм матеріалів іноземними мовами та збільшення обсягів публікацій об’єктивної інформації про стан підготовки України до Євро-2012 в іноземних ЗМІ;

доведення кількості закордонних одержувачів інформаційних повідомлень Інформаційного центру «Євро-2012–Україна» зі 102 до 500;

активізації роботи з надання закордонним ЗМІ інформації шляхом суттєвого збільшення інформаційних повідомлень англійською та польською мовами, які видаються Інформаційним центром «Євро-2012–Україна»;

організації проведення на постійній основі прес-конференцій українських офіційних осіб за кордоном, в першу чергу в Польщі, з питань підготовки України до Євро-2012;

надання допомоги Донецькій, Дніпропетровській, Львівській, Одеській та Харківській ОДА та відповідним органами місцевого самоврядування у створенні та організації роботи регіональних інформаційних центрів у містах, які приймають матчі Євро-2012;

активізації співробітництва з органами місцевої влади та самоврядування, спортивними, будівельними, туристичними, готельними та іншими організаціями, які причетні до підготовки до Євро-2012;

систематичного висвітлення підготовки до проведення Євро-2012 в друкованих державних та комунальних ЗМІ;

сприяння розміщенню в регіонах матеріалів інформаційного центру «Євро-2012–Україна».

 

До пункту 6.3 абз. 64 Програми

Під час зустрічі з експертами телекомунікацій УЄФА, присвяченій вивченню можливостей України щодо облаштування IBC-центру в Києві, експерти оглянули два об’єкти: Виставковий центр Експо-Плаза (Нивки) та Виставковий центр на Лівому березі. Об’єкти оцінювалися з різних аспектів: зручність та мінімальність витрат часу на транспортування, можливість та зручність підведення комунікацій, відповідність вимогам щодо здійснення телевізійних записів та трансляції теле- та радіопрограм.

Найбільш оптимальним варіантом визначено Виставковий центр на Лівому березі. З огляду на важливість IBC-центру для проведення Євро-2012 та престижність цього об’єкту, а отже і прагнення польської сторони облаштувати цей центр в Польщі, рішення з цього питання буде прийнято у липні 2009 року.

 

Створення сприятливих умов для подальшого розвитку вітчизняного книговидання і книгорозповсюдження

 

          Впродовж І кв. 2009 р. до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції внесено 83 суб’єкти видавничої справи. Загалом на 01.04.2009 р. до Державного реєстру внесено 4325 суб’єктів.

         За оперативними даними Книжкової палати України за цей період надійшло 4271 назва книг і брошур, загальний тираж яких склав 7624,9 тис. прим., що у порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 122,7 відсотка за назвами та 105,4 відсотка за тиражами.

Статистичні показники про випуск видавничої продукції у І кв. ц.р. свідчать про збереження динаміки збільшення випуску книжкової продукції. Однак, видавничо-поліграфічна сфера однією з перших відчула на собі негативні наслідки економічної кризи.

Падіння платоспроможності населення, зростання цін на енергоносії, поліграфічні матеріали, обладнання та папір, кризовий стан банківської системи негативно впливає на розвиток видавничо-поліграфічного комплексу.

Питання функціонування видавничо-поліграфічного комплексу в умовах економічної кризи стало предметом обговорення на галузевій нараді, яку провів Комітет наприкінці минулого року. Результатом цього обговорення стало підписання у січні цього року провідними представниками галузі, в тому числі громадськими об’єднаннями та виробниками паперу Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю.

В лютому Держкомтелерадіо проведено прес-конференцію, присвячену сучасному стану видавничо-поліграфічного комплексу в умовах економічної кризи, під час якої як антикризовий захід були озвучені наміри ДАК «Укрвидавполіграфія» щодо готовності виготовляти книжки, в тому числі підручники, знизивши ціни на поліграфічні послуги до 30 % в залежності від обсягу, способу друку та тиражу.

Держкомтелерадіо звернувся до міністерств, відомств, інших центральних органів виконавчої влади з пропозицією щодо співпраці з поліграфічними підприємствами ДАК «Українське видавничо-поліграфічне об’єднання», оскільки реалізація прийнятого рішення стане можливою за умови тісної співпраці та підтримки всіх зацікавлених міністерств, відомств, наукових установ, які займаються видавничою діяльністю за відповідними бюджетними програмами, котрим не байдужа доля української книги, тому що нова цінова політика на запланованому рівні залежить від завантаженості корпоративних підприємств ДАК «Укрвидавполіграфія».

 

До пункту 5.2 абз. 27 Програми

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.06.2008 р. № 902-р «Про вимоги щодо функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією» Комітетом у І кв. ц.р. підготовлено та подано на розгляд Кабінету Міністрів України узагальнену інформацію про стан функціонування вітчизняної мережі книгорозповсюдження.

Відповідно до звітів, отриманих від ОДА, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, РК АР Крим з інформації, в Україні станом на 01.02.2009 р. функціонує 6724 об’єктів, в т. ч. книжкових кіосків – 1829; книжкових прилавків – 3779; книжкових магазинів – 1116.

У Запорізькій області ситуація із функціонуванням роздрібної торгівлі книжковою продукцією в сільській місцевості у порівнянні з іншими областями найкраща. Станом на 01.01.2009 р. в області при мінімальному визначенні об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією 55 ‑ функціонує 86 (книжкових кіосків: 15; книжкових прилавків: 57; книжкових магазинів: 14).

Позитивна тенденція стосовно збільшення кількості об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією на сьогодні спостерігається у містах Вінницької, Волинської, Донецької, Київської, Луганської, Одеської областей.

 

До пункту 5.2 абз. 28 Програми

Верховна Рада України прийняла розроблений Держкомтелерадіо Закон України «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» щодо книговидавничої справи», спрямований на стимулювання вітчизняних видавців до збільшення випуску книг державною мовою, створення передумов для вирішення питання оренди приміщень державної та комунальної власності суб’єктами видавничої справи.

 

Крім того, Комітетом розроблено низку законопроектів для поліпшення ситуації у видавничій сфері.

Підготовлено проекти нормативно-правових актів:

–  проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо маркування примірників книжкового видання»;

–  проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку випуску видавничої продукції на умовах державного замовлення»;

‑ проект постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок визначення вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження книжкової продукції, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру)», який на сьогодні знаходиться на погодженні.

Одним із важелів стимулювання видавничої справи в Україні є випуск книг за програмою «Українська книга», на фінансування якої у 2009 р. Державним бюджетом України передбачено кошти в сумі 20,0 млн. грн.

Програма на 2009 р. підготовлена відповідно до оновленого Порядку формування та реалізації програми «Українська книга», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 11.03.2009 р. № 81.

Нову редакцію Порядку підготовлено з метою вдосконалення організаційних, правових і економічних засад формування та реалізації зазначеної Програми, зокрема, розроблено чіткі критерії визначення соціальної значущості видань, доповнено новий розділ щодо розповсюдження книжкової продукції. На сьогодні Порядок проходить процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.

Комітетом сформовано новий склад Експертної ради – консультативного дорадчого органу при Держкомтелерадіо, який  здійснює незалежну експертизу та фаховий відбір видавничих проектів для їх випуску на умовах державного замовлення.

До програми «Українська книга» на 2009 рік відібрано 78 видавничих проектів.

 

До пункту 5.2 абз. 29 Програми

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 772 та доручення Кабінету Міністрів України від 10.12.2009 р. №59150/1/1-08 Держкомтелерадіо надіслав на розгляд центральним і місцевим органам виконавчої влади проект Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2009-2012 роки.

Скоординовано роботу державних телерадіоорганізацій щодо популяризації української книговидавничої продукції. Зокрема, забезпечено висвітлення на державних теле- та радіоканалах міжнародних виставкових заходів, у яких беруть участь вітчизняні книговидавці; започатковано циклові тематичні програми за тематикою «Українська книга».

З метою популяризації вітчизняної книги за кордоном Держкомтелерадіо забезпечив участь вітчизняних видавців у XVI й Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. Під час роботи виставки-ярмарку було проведено низку презентацій кращих видань вітчизняних видавництв.

Впродовж 1 кв. схвалено рішеннями колегії та затверджено відповідними наказами Комітету перелік міжнародних виставкових заходів Держкомтелерадіо та наукова тематика, що фінансуються у 2009 р. з Державного бюджету України за відповідними бюджетними програмами.

З метою забезпечення видавничо-поліграфічної сфери нормативною документацією наказами Держкомтелерадіо затверджено та введено в дію нормативний документ «Норми витрат основних поліграфічних матеріалів на виготовлення зошитів й альбомів» та стандарт організації України 22.2-02477019-13:2008 «Поліграфія. Контрольні шкали. Типи», розроблені ВАТ «УНДІПП ім. Т.Г. Шевченка».

 

Забезпечення належного рівня поінформованості громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

 

До пункту 5.2 абз. 42, 46 Програми

Держкомтелерадіо як державний замовник-координатор Державних цільових програм інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008–2011 роки (далі – програми), що затверджені постановами Кабінету Міністрів від 2 липня 2008 року № 594 та від 28 травня 2008 року № 502, висловлює стурбованість щодо ситуації з бюджетним фінансуванням у 2009 р. цих Програм.

Паспортами обох програм на 2009 р. передбачалось виділення з державного та місцевого бюджету 15269 тис. грн. та 10677 тис. грн. відповідно, у тому числі 3642 тис. грн. та 3826 тис. грн. для Держкомтелерадіо. Водночас, за бюджетною програмою «Виконання заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері» (код 1701240) в бюджеті Держкомтелерадіо у 2009 р. на виконання заходів обох програм передбачено лише 500 тис. грн., які будуть спрямовані на часткове погашення кредиторської заборгованості.

Враховуючи наявну кредиторську заборгованість за минулий рік за згаданою бюджетною програмою у сумі 1622,9 тис. грн., виконання Комітетом у поточному році завдань та заходів обох програм є фактично неможливим. Крім того, відсутність належного фінансування цих програм значно зменшить інформаційно-просвітницьку роботу центральних та місцевих органів влади, що може призвести до зниження в українському суспільстві рівня підтримки європейських та євроатлантичних прагнень України.

Разом із тим, Комітет докладає зусиль щодо можливого виконання частини заходів Програм за участі громадських організацій з залученням донорських коштів.

Зокрема, у І кв. 2009 р. проведено засідання Координаційної ради з виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції та засідання Міжвідомчої робочої групи в рамках Міжвідомчої комісії з питань підготовки вступу України до НАТО, на яких у зв'язку з фінансовою кризою вирішено у 2009 р. визнати необхідною реалізацію пріоритетних заходів програм.

Протягом І кв. центральними і місцевими органами влади здійснено наповнення сайтів відповідною інформацією зазначеної тематики.

Листом № 1406/29/3 від 27.03.2009 р. Держкомтелерадіо звернувся до Президента Національної телекомпанії України Ілащука В.С. з проханням розглянути можливість започаткування у поточному році спільно з Держприкордонслужбою телепередачі (робоча назва «Фактор безпеки»), присвяченої питанням співпраці Держприкордонслужби з НАТО, а також створення спільно з Міноборони передачі «Територія безпеки». НТКУ зобовязано повідомити Комітет про прийняте рішення до 15 квітня.

20 березня Держкомтелерадіо проведено 25-е засідання МРГ, на якому розглянуто питання розвитку мережі партнерства в Україні, співпраця з країнами-членами Альянсу з метою поширення позитивної інформації про заходи у секторі безпеки. 

Центральним і місцевим органам влади надано рекомендації щодо розробки і затвердження галузевих і регіональних програм інформування громадськості з урахуванням соціально-економічної ситуації в країні, залучення громадських організацій і донорських коштів.

 

До пункту 4.1 абз. 18 Програми

Представники Держкомтелерадіо 3 лютого взяли участь у семінарі-нараді щодо стану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках інструменту TAIEX у 2008 р. та огляду перспектив на 2009 р.

Також представники Комітету взяли участь у тренінгах з питань координації європейської інтеграції, які пройшли 17-18 лютого.

На виконання Плану заходів щодо підвищення ефективності залучення та використання коштів міжнародних фінансових організацій на друге півріччя 2008 р. та на 2009 р., затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.2008 р. № 1242-р., запропоновано кандидатури держслужбовців III, IV, V категорії посад, які потребують підвищення кваліфікації у 2009 р.

 

2. Окрім виконання завдань, зазначених у частині 1, Комітетом вжито також інших заходів спрямованих на мінімізацію негативних наслідків впливу світової фінансової кризи в інформаційній та видавничій сферах.

 

До пункту 4.4 абз. 6, 7 Програми

В Комітеті реалізується План заходів щодо впровадження ефективних форм і методів роботи для забезпечення доступу кожного громадянина до інформації про діяльність Комітету та покращення якості надання державних послуг (наказ Держкомтелерадіо від 26.08.2008 р. № 236).

Проведено опитування серед споживачів послуг Держкомтелерадіо щодо визначення якості надання послуг. Працівники Комітету, які безпосередньо спілкуються з відвідувачами, носять бейджі. Інформаційний стенд, розміщений на видному місці, містить інформацію про права громадян. Постійно здійснюється технічна підтримка та інформаційне наповнення веб-сайту.

 

До пункту 5.3 абз. 4 Програми

За пропозицією Держкомтелерадіо Мінюстом розроблено Концепцію проекту Закону України «Про доступ до інформації». Концепцію затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 р. № 990-р.

Держкомтелерадіо увійшов до складу робочої групи з підготовки зазначеного законопроекту. Проект Закону України «Про доступ до публічної інформації» Комітетом погоджено із зауваженнями.

Крім того, представниками Комітету взято участь у трьох робочих нарадах з обговорення законопроекту.

1 грудня 2008 р. Мін’юст подав зазначений проект Закону України на розгляд Кабінету Міністрів України.

Протягом І кв. 2009 р. Держкомтелерадіо разом з Мін’юстом забезпечував його супровід в Секретаріаті Уряду, де він наразі опрацьовується.

 

До пункту 5.3 абз. 6 Програми

Держкомтелерадіо бере участь у доопрацюванні проекту Закону України «Про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації», головним розробником якого є Міністерство юстиції. Представники Комітету входять до складу робочої групи з питань узгодження положень законопроекту.

Держкомтелерадіо неодноразово брав участь в засіданнях робочих груп, круглих столах, нарадах, опрацюванні та погодженні законопроекту.

Проект Закону України Комітет погодив із зауваженнями.

30.03.2009 р. законопроект було повторно розглянуто на засіданні Урядового комітету з питань гуманітарної та соціальної політики та надано доручення Мін’юсту утворити робочу групу в складі керівників Мінфіну, Мінекономіки. Міноборони, Держкомтелерадіо, Фонду державного майна та Національної спілки журналістів з метою врегулювання розбіжностей та   вироблення узгодженого рішення до проекту Закону.

На сьогодні ведеться робота щодо врегулювання розбіжностей.

 

До пункту 5.3 абз. 11 Програми

Держкомтелерадіо разом з Мінтрансзв'язку та Національною радою з питань телебачення і радіомовлення бере участь в доопрацюванні проекту Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення (далі – Програми).

Комітет висловив цілу низку зауважень до початкового тексту Програми, пропонує Паспорт Програми та Завдання і заходи з її виконання викласти у новій редакції і вважає прийняття проекту Програми, який підготовлено Мінтрансзв'язку, можливим після врахування зауважень і пропозицій Держкомтелерадіо.

З 1 квітня 2009 р., відповідно до ліцензії НР № 0478-п від 07.04.2008 р., виданої Нацрадою компанії «Українські цифрові телемережі», розпочато відповідно до стандарту H.264 | MPEG-4 AVC наземне цифрове мовлення в стандарті DVB-T пакету з 10 ТВ програм в Київській області на 51 ТВ каналі (зона мовлення № 18), в Житомирській області на 28 ТВ каналі (зона мовлення № 17), в Одеській області на 55 ТВ каналі (зона мовлення № 70) та на 59 ТВ каналі (зона мовлення № 74).

 

До пункту 5.8 абз. 20 Програми

Для забезпечення функціонування системи центрального пожежного спостереження та удосконалення нормативно-правового забезпечення у сфері пожежної безпеки у 2008 р. розроблено та погоджено органами державного пожежного нагляду робочий проект автоматичної пожежної сигналізації на адміністративний будинок центрального апарату Комітету. Виділення коштів на встановлення автоматичної пожежної сигналізації та розробку інструкції з гасіння пожеж на телевізійних вежах було включено до бюджетного запиту Комітету на 2009 р. Однак, бюджетним розписом на 2009 р. зазначені видатки не передбачені. У зв`язку з цим, виконання вищевикладених запланованих заходів в 2009 р. неможливе.

 

До пункту 6.1 абз. 81 Програми

            У системі Держкомтелерадіо запроваджено низку довгострокових заходів з енергозбереження.

         Зокрема, у більшості державних телерадіокомпаній впроваджено сучасне енергозберігаюче цифрове телевізійне обладнання. У студіях впроваджено системи так званого «холодного освітлення». Завдяки вжитим заходам енергоспоживання телевізійних комплексів знижено у 3-4 рази. Згідно з наказом від 24.03.2008 р. № 73 комплексне технічне переоснащення ОДТРК мало б закінчитися у 2008 р. Проте, через недофінансування залишаються неоснащеними 6 телерадіокомпаній. На даний час через відсутність коштів  4 комплекти обладнання не розмитнено.

В Концерні РРТ запроваджена і діє довгострокова програма заходів зі зниження споживання енергоресурсів за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій.

На підприємствах, де задіяно сучасні твердотільні телевізійні передавачі або проведено модернізацію застарілих лампових передавачів, питома вага вартості електроенергії  в тарифних доходах не перевищує 8-10 відсотків.

Значний обсяг робіт виконано філіями з реконструкції теплових мереж опалення технічних приміщень та житлових будинків, повній заміні старого котельного обладнання сучасними економічними автоматизованими газовими котлами. В результаті проведеної реконструкції системи опалення, заміни застарілих котлів типу НИИСТУ на економічні газові котли з високим ККД та максимального використання відпрацьованого тепла передавачів для опалення приміщень, річний обсяг споживання газу зменшено на 216 тис. куб. м.

Програмою розвитку та переоснащення передавального обладнання Концерну РРТ на основі сучасних технічних засобів на період до 2012 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 р. № 40, передбачено три джерела фінансування заходів з переоснащення обладнання Концерну: державний бюджет, власні кошти підприємства, залучені кошти.

Загальна сума коштів, передбачена на здійснення заходів з технічного переоснащення, складає  341,7 млн. грн., з яких кошти бюджету – 81,2 млн. грн., власні кошти – 152,7 млн. грн., кредити банків – 107,8 млн. грн.

Значний дефіцит власних коштів Концерну, що утворився внаслідок заборгованості минулих років, не дає змоги повною мірою фінансувати визначені Програмою заходи за рахунок власних коштів.

Щодо фінансування Програми з державного бюджету, - кошти з нього не виділялися, хоча Концерн щорічно подає пропозиції до проекту державного бюджету про включення до нього відповідних видатків.

Банки відмовляють у наданні позик, посилаючись на наявність у Концерні великої кредиторської заборгованості, а майно Концерну не підлягає заставі.

 

До пункту 6.3 абз. 61 Програми

Комітет у межах своїх повноважень бере участь у розбудові фрагментів державної мережі цифрового телерадіомовлення в Україні. На сьогодні створені фрагменти мережі у 17, 18, 70 та 74 зонах цифрового мовлення.

 

До пункту 8.3 абз. 1 Програми

На виконання доручення Прем’єр-міністра-України від 07.03.2009 р. № 11070/2/1 до Указу Президента України від 02.03.2009 р. № 116 щодо забезпечення своєчасного виконання рішення Цільового плану Україна – НАТО на 2009 р. у рамках Плану дій Україна – НАТО, наказом Держкомтелерадіо від 16.03.2009 р. затверджено План роботи з організації виконання Цільового плану Україна – НАТО на 2009 р.

Листом від 03.04.2009 р. № 1583/21/7 МЗС та Національному центру з питань євроатлантичної інтеграції України направлено звіт про виконання заходів Цільового плану Україна – НАТО протягом І кв. 2009 р. та відповідну аналітичну довідку.

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:51 (01.03.2021)
Прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"