Головна сторінка 03 березня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Березень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  ТБ і радіомовлення  »  (2008) Регіони очима наших кореспондентів


Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка відзначило своє сто сорока річчя
27.03.2009 | 11:10 | Департамент телебачення і радіомовлення версія для друку

Цього річ ювілей святкують і буковинські просвітяни. На теренах нашого краю сто тридцять років тому було утворено  крайовий осередок товариства. Нині декілька сотень буковинських науковців, письменників, митців та освітян продовжують славну справу попередників: Юрія Федьковича, Сидора Воробкевича, Ольги Кобилянської та Степана Смаль-Стоцького. Сьогодні в Українському народному домі відбулася восьма звітно-виборна конференція обласного товариства «Просвіта».

Сьогодні в Україні чимало громадських організацій, проте товариство «Просвіта» займає особливе місце. Адже воно одне з не багатьох, яке впродовж багатьох років було осередком  національного духу, культури та  мови. Просвітяни у всі часи пробуджували в українців національну самосвідомість.

Значну увагу буковинські просвітяни надають  розвиткові літературним виданням  краю. Саме для цього ще чотирнадцять років тому було засновано журнал «Українська ластівка».

Пріоритетом у роботі обласного товариства «Просвіта» цьогоріч буде створення осередків об’єднання у всіх навчальних закладах області та  залучення молоді  до просвітницької роботи в краї.

***

Третина санітарних автомобілів у медичних  установах  області не відповідає сучасним вимогам. То ж нині  існує нагальна потреба заміни автопарку лікарень та поліклінік. Проте, як завжди, на заваді нестача коштів. Щоправда перші кроки вирішення проблеми  вже є. Сьогодні голова Чернівецької облдержадміністрації Володимир Куліш вручив ключі від одинадцятьох нових санітарних автомобілів головним лікарям мед установ краю.

Для  придбання одного такого автомобіля лікарні необхідно близько дев’яноста тисяч гривень. Для лікувальних закладів області – це  розкіш, от і чекають допомоги від влади. Ці одинадцять санітарних автомобілів для буковинських лікарень закупили за кошти міністерства охорони здоров’я.

***

Незабаром на прилавках магазинів знову з`явиться продукція Чернівецького молокозаводу. Після кількамісячного затишшя керівництво підприємства оголосило про активну підготовку до запуску виробництва. Нагадаємо, що Чернівецький молокозавод згідно з приписом СЕС зупинив свою роботу ще восени минулого року. Причиною стало отруєння дітей у Чернівецьких садочках. Відтоді справи на заводі лише погіршувались – зростали борги, звільнялися працівники. Рятувати це підприємство взялися депутати облради спільно з облдержадміністрацією.

Директор, бухгалтери та кілька охоронців - це всі хто в останні місяці залишався на молокозаводі. З-понад ста працівників підприємства звільнилося аж 85. Вони втратили можливість заробітку, а завод фінансову стабільність. Керівництву тривалий час доводилось відповідати на численні дзвінки – чому з магазинів зникло молоко заводу.

Дозвіл для відновлення роботи молокозаводу СЕС надала ще у січні. Однак зробити це неймовірно складно. Підприємство втратило основних постачальників молока. Однак споживчий ринок готовий прийняти для реалізації молочну продукцію Чернівецького заводу.

Всього завод заборгував різних платежів в сумі 1млн. 200 тисяч гривень. Але й це не головна біда. Довіра постачальників молока на сьогоднішній день може мати більшу ціну. З відновлення авторитету та партнерської співпраці розпочинають роботу на заводі. На кредити та доступні інвестиції в умовах кризи тут найменше надії. Тому керівництво вирішило діяти за простою схемою – це пообіцяти своїм постачальникам відстрочки платежів на 15 днів. За цей час повинні з`явитися обігові кошти та можливість розрахунків. Щодо боргів, то їх планують повернути щонайменше за півроку. Для повноцінної роботи заводу щодня потрібно 10 тонн молока. На сім вже домовились. Воно надходитиме від приватних господарств Сторожинецького та Кіцманського районів.

До зупинки молокозаводу його продукцію постачали в 35 установ – школи, садочки, дитячі будинки та лікарні. Тому на заводі сподіваються  на поступливість тендерних комісій. Вже з початку цього тижня на рідне підприємство почали повертатися його працівники. Розпочато роботу з отримання нових дозволів від СЕС та ветеринарної медицини. Молочні продукти Чернівецького заводу повинні з`явитися на прилавках вже наприкінці наступного тижня.

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:51 (01.03.2021)
Прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"