Головна сторінка 19 вересня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Вересень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Міжнародні книжкові виставки-ярмарки 2007-2009 років  »  IV Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок


Презентоване чотиритомне видання матеріалів Конгресово-президентської комісії США "Великий голод в Україні 1932-1933 років"
21.08.2008 | 15:16 | Відділ зв'язків з громадськістю та ЗМІ версія для друку

У рамках IV Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарки відбулась презентація чотиритомного видання матеріалів Конгресово-президентської комісії США «Великий голод в Україні 1932–1933 років». Упорядник – виконавчий директор Комісії Джеймс Мейс. Цей фундаментальний проект у рік сумної дати - 75-тих роковин штучного голодомору 1932–1933 років - здійснив за державної підтримки видавничий дім «Києво-Могилянська академія».  

Як зазначали під час презентації заступник Голови Держкомтелерадіо Василь Шевченко, Голова Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський, заступник директора Інституту історії України НАН України Станіслав Кульчицький; видатний правозахисник, член-засновник Української гельсінської групи Левко Лук’яненко та інші, перевидання чотиритомника є важливою науковою і громадсько-політичною подією в Україні. Це документальне джерело має велике значення для обґрунтування все ще спірного для багатьох у світі і в Україні положення про голодомор як геноцид.

- Ця книга не могла не з’явитися на світ, - підкреслив заступник Голови Держкомтелерадіо Василь Шевченко. - Не видати її було б ще одним злочином. Адже це безпрецедентний факт, коли громадяни іншої країни за рішенням керівництва своєї держави збирають по крихтах документальні підтвердження далекої трагедії іншого народу. Слово тих, хто пережив голодомор, вже є своєрідним меморіалом пам’яті. Так співпало – 75-ті роковини Голодомору, Указ Президента про увічнення пам’яті жертв геноциду, плани видавництва Києво-Могилянської академії перевидати матеріали Конгресово-президентської Комісії США, програма державної підтримки соціально значущих творів… Так з’явилася ця книга. ЇЇ поява була закономірною і вкрай необхідною для кожного українця. Я думаю, що людина, яка прочитає її, вже не буде сумніватися… Свідчення очевидців – то є голос правди, то є голос історії.  

Видання складається з чотирьох томів: том І–ІІІ «Свідчення очевидців для Комісії Конгресу США» (свідчення емігрантів з України, що були зібрані для потреб Комісії Конгресу США); том IV «Звіт Конгресово-президентської Комісії США з дослідження Великого голоду 1932–1933 рр.  в Україні». Чотиритомник доповнено передмовою Президента України Віктора Ющенка; науковою передмовою з характеристикою загального тла подій в Україні під час колективізації і голодомору відомого історика С. В. Кульчицького;  коментарями Г. Г. Єфіменка до конкретних фактів у розповідях свідків.

Під час презентації багато промовців згадувало ім’я американського історика і політолога Джеймса Мейса, завдяки якому світ дізнався про голодомор в Україні. Ще у 1982 році, коли в Радянському Союзі сам факт існування голодомору замовчувався, Джеймс Мейс заявив на міжнародній конференції: «Щоб централізувати повну владу в руках Сталіна, потрібно було вигубити українське селянство, українську інтелігенцію, українську мову, українську історію у розумінні народу, знищити Україну як таку. Калькуляція дуже проста і вкрай примітивна: нема народу, отже, нема окремої країни, а в результаті – нема проблем». Після здобуття Україною незалежності американський історик мешкав в Україні. Він став совістю української нації, набатом пам’яті. На жаль, Джеймс Мейс передчасно пішов з життя. На презентації була присутня вдова історика українська поетеса і громадська діячка Наталя Дзюбенко-Мейс.

Директор Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні Крістофер Фітцджеральд подякував усім, хто був причетний до цього видання.

- Треба знати і пам’ятати про злочини проти людства, навіть якщо це було давно, - наголосив Крістофер Фітцджеральд. - Треба говорити правду, навіть якщо ця правда є незручною для когось. Адже замовчування приводить до безпам’яті. Дізнаючись про цю трагедію, людство має зрозуміти, наскільки вразливим є світ і наскільки всі серйозні події пов’язані між собою. Мільйони українців померли від штучного голоду. Мільйони євреїв було вбито під час війни. Мільйони людей різних національності було закатовано у радянських концтаборах. Мирні американці загинули під час терористичних атак. Зараз страждають мирні жителі Грузії та інших країн. Жодна держава не може лишатися осторонь цього. Адже той, хто мовчить сьогодні, може сам постраждати завтра. Це дуже проста думка, але, на жаль, не всі розуміють її.

Міністр культури та туризму України Василь Вовкун, виступаючи на презентації, розповів про численні заходи, які проводяться як в Україні, так і за її межами для того, щоб про велику трагедію нації дізналися в світі і визнали голодомор геноцидом. Також Василь Вовкун заявив, що Міністерство культури і туризму вже розпочало перший етап закупівлі українських книжок для бібліотек Криму. Кожна з сімсот книгозбірень безкоштовно отримає по 450 книжок, у тому числі і чотиритомник «Великий голод в Україні 1932–1933 років». Разом із іншими українськими книгами видання найближчим часом надійде до жителів Кримської автономії.

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
16:36 (18.09.2019)
25 вересня о 14.00 у Національному музеї літератури України відбудеться офіційне відкриття виставки "Друковані видання періоду визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр.", присвяченої 100-річчю заснування Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова"
16:15 (18.09.2019)
27 вересня об 11.00 у м. Чернігів для редакторів та творчих працівників місцевих друкованих ЗМІ Чернігівської, Київської та Сумської областей відбудеться cемінар з інформаційної безпеки
17:53 (12.09.2019)
Держкомтелерадіо запрошує журналістів регіональних ЗМІ взяти участь у семінарі-тренінгу "Гібридна агресія: розпізнати та попередити"
12:45 (14.08.2019)
Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» запрошує фахівців наукових установ та закладів вищої освіти, представників влади та громадськості взяти участь у науковій конференції «Енциклопедичний контент і виклики сучасного світу», яка відбудеться 30 жовтня 2019 р.
09:56 (02.07.2019)
Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України "Українська книжка року"
17:15 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України ім. Л. Українки за 2019 рік
16:50 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2019 рік
19:12 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду генерального директора ДП "Дирекція фестивально-виставкової діяльності"
19:05 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Укрпостачпреса"
19:00 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Державне спеціалізоване видавництво "Україна"