Головна сторінка 27 лютого 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Лютий 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Зв'язки з регіонами  »  Методичні рекомендації


РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ від 29.05.08. № 6/19 "Про стан інформаційного простору Автономної Республіки Крим"
13.06.2008 | 12:55 | Департамент інформаційної політики версія для друку

РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ

 

від 29 травня 2008 р.                           м. Київ                                           № 6/19

 

Про стан інформаційного простору

Автономної Республіки Крим     

 

 

Стан інформаційного простору АР Крим характеризується наступним.

В АР Крим зареєстровано 86 телерадіоорганізацій. Найбільш активно телерадіоорганізації працюють в м. Сімферополі і Сімферопольському районі, де діють 5 регіональних і місцевих телеканалів, 17 FM-радіостанцій.

В інформаційному просторі АР Крим працюють дві державні телерадіокомпанії - Державна телерадіокомпанія «Крим» та Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія. Відсоток покриття території півострова теле- та радіопрограмами загальнонаціональних телерадіомовників складає 80-90% (Національна телекомпанія України (УТ-1), Національна радіокомпанія України, Українська незалежна ТВ-корпорація, телеканал «Інтер»,                         ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія «1+1».

ДТРК «Крим» здійснює своє мовлення сімома мовами: українською,  російською, кримськотатарською, німецькою, грецькою, болгарською та вірменською.

Севастопольська РДТРК здійснює мовлення на 8-му метровому телевізійному каналі в ліцензійному обсязі 24 години на добу. Реальний обсяг мовлення  складає 20 годин на добу.

У 2007 році видавництвами регіону було випущено 128 книжкових видань загальним тиражем 138 тисяч примірників, з яких 5 видань (3,91 %) тиражем 7260 примірників (5,26 %) - українською мовою.

Відповідно до програми забезпечення населення українською книгою у 2007 році за рахунок республіканського бюджету випущено книжкових видань на суму 433,1 тис. грн.  

До програми «Українська книга» на 2008 рік за пропозиціями видавництв «Таврія» та «Кримнавчпеддержвидав» включено 2 книжкові видання на загальну суму 365 219 грн.

У Криму книгорозповсюдження представлено в основному мережею магазинів ВАТ «Кримкнига» та «Кримспоживспілка». Із  них до складу ВАТ «Кримкнига» входять 18 спеціалізованих книгарень та 9 кіосків, у складі «Кримспоживспілка» – 17 спеціалізованих відділень з продажу друкованої продукції.  

В АР Крим зареєстровано 1423 друковані періодичні видання зі сферою розповсюдження на території автономії.

Українською та іншими мовами виходить 28 друкованих видань. Кримськотатарською мовою - 4 видання, російською – близько 1000 видань.

Державним друкованим ЗМІ є газета Верховної Ради АР Крим – «Крымские известия».

Крім того, в автономії зареєстровано 27 комунальних видань, засновниками яких є місцеві органи державної влади.  

Водночас, стан інформаційного простору АР Крим розглядається в контексті забезпечення національної безпеки України в інформаційній сфері та викликає значне занепокоєння. Територія півострову перебуває під потужним інформаційним впливом сусідніх країн. На території автономії проводяться інформаційно-психологічні кампанії, які дезінформують суспільство, несуть загрозу територіальній єдності країни, стоять на заваді проведенню державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

Необхідність адекватного реагування на загрозливі тенденції, що склались в інформаційному просторі Криму, відображена в Указі Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 березня 2008 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення інформаційної безпеки України», дорученні Президента України від 23 квітня 2008 року № 1-1/896 про вжиття невідкладних заходів щодо комплексного розв’язання проблем інформаційного забезпечення населення АР Крим та відповідних дорученнях Кабінету Міністрів.

Колегія зазначає, що гострою проблемою в медійній сфері Криму є недостатнє функціонування української мови. На сьогодні норми мовного законодавства на півострові не виконуються.

Викликає занепокоєння недостатній професійний рівень кримських журналістів, зокрема щодо неволодіння в достатній мірі українською мовою та мовами національних меншин півострова.

Серйозною проблемою телерадіоінформаційного простору автономії є постійне скорочення кількості абонентських точок проводового мовлення. Ця система розповсюдження інформації впродовж багатьох років була основною на території автономії. Таким чином руйнується один з головних засобів оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій.

Колегія наголошує, що стратегічним завданням розвитку інформаційної сфери є впровадження цифрового мовлення. Водночас, враховуючи те, що перехід телерадіомовлення Криму на цифрові стандарти заплановано на 2010 рік, ближчим часом необхідно ввести в експлуатацію багатопрограмні мікроретранслятори.

У зв’язку з цим, колегія підтримує спільну ініціативу Держкомтелерадіо, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерства транспорту та зв’язку України, Національної комісії з питань регулювання зв’язку, Українського державного центру радіочастот щодо внесення змін до пункту 38 Розділу 1 Плану використання радіочастотного ресурсу України. Зазначені зміни дозволять здійснювати присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам аналогового телевізійного мовлення у смузі частот 470-862 МГц з потужністю випромінювання до 10 Вт, що у свою чергу дозволить провести ліцензування каналів мовлення з використанням мікроретрансляторів у населених пунктах Криму та забезпечити вихід в ефір українських телеканалів до впровадження цифрового телебачення у стандарті DVB-T.

Колегія також звертає увагу на необхідність негайного вирішення питання забезпечення власним приміщенням Всеукраїнського інформаційно-культурного центру в м. Сімферополі, ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати на державному підприємстві «Видавництво «Таврія».

Зазначені проблеми вимагають невідкладного вирішення як на рівні Уряду АР Крим, так і на загальнодержавному рівні.

Враховуючи викладене, колегія у х в а л и л а:

            1. Інформацію про стан інформаційного простору АР Крим взяти до відома.

2. Департаменту інформаційної політики (Червак Б.О.):

2.1. Врахувати при підготовці проекту Концепції національної інформаційної політики питання розвитку медіасфери та забезпечення інформаційної безпеки в АР Крим.

2.2. Разом з Укртелерадіопресінститутом (Горобцов В.О.) вивчити питання щодо запровадження курсів з удосконалення володіння українською мовою для журналістів державних ЗМІ та внести до 1 липня 2008 року відповідні пропозиції керівництву Комітету.

3. Департаменту телебачення і радіомовлення (Абрамов С.О.):

3.1. Разом із ДТРК «Крим» (Шматов М.В.) вжити заходів щодо:

збільшення частки теле- та радіопрограм українською мовою власного виробництва ДТРК «Крим» до 50 відсотків, починаючи з 2009 року;

збільшення обсягів радіомовлення на загальнонаціональній мережі     УР-3, починаючи з ІІІ кварталу 2008 року, на 221 годину, у разі внесення відповідних змін до Державного бюджету на 2008 рік.

3.2. Разом із Севастопольською РДТРК (Скріпніченко О.А.) вжити заходів щодо:

збільшення обсягів теле- і радіопрограм українською мовою власного виробництва до 50 відсотків, починаючи з 2009 року;

започаткування власних циклових україномовних передач для дітей та юнацтва, починаючи з 2009 року.

3.3. Разом із фінансово-економічним департаментом (Кравченко Д.В.) та Севастопольською РДТРК (Скріпніченко О.А.) терміново вжити заходів щодо здійснення технічного переоснащення Севастопольської РДТРК в рамках бюджетної програми «Технічне переоснащення обласних державних телерадіокомпаній».

3.4. Разом із Кримським РТПЦ (Рогожин М.В.):

після внесення відповідних змін до Плану використання радіочастотного ресурсу та здійснення ліцензування каналів мовлення, забезпечити використання наявних мікроретрансляторів з потужністю випромінювання до 10 Вт у населених пунктах АР Крим на постійній основі;

впродовж 2008 року вжити заходів щодо подальшого розвитку технічної інфраструктури телерадіомовлення з урахуванням перспектив впровадження цифрового телерадіомовлення.

3.5. Разом з департаментом інформаційної політики (Червак Б.О.), Республіканським комітетом АР Крим з інформації (Мємєтов Ш.С.), державним підприємством РТПЦ АР Крим (Рогожин М.В.) із залученням фахівців Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення розробити галузевий план розвитку телерадіоінформаційного простору    АР Крим.

4. Департаменту видавничої справи та преси (Бабилюлько В.І.):

4.1. Надавати інформаційну підтримку регіональним виставковим заходам, які проводяться в АР Крим, зокрема щорічній книжковій виставці-ярмарку «Кримська весна».

4.2. За умови стабільного надходження коштів з Державного бюджету сприяти випуску книг видавництв АР Крим за програмою «Українська книга».

5. В. о. директора державного підприємства «Видавництво «Таврія» Щекуну А.С. до 1 вересня 2008 року вжити заходів з погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємства.

6. Рекомендувати Національній телекомпанії України (Ілащук В.С.), Національній радіокомпанії України (Набруско В.І.), ДТРК «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» (Юричко В.В.), Українському національному інформаційному агентству «Укрінформ» (Чамара В.Ф.) активізувати роботу із забезпечення систематичного висвітлення питань соціально-економічного розвитку АР Крим.

7. Рекомендувати Республіканському комітету АР Крим з інформації (Мємєтов Ш.С.):

7.1. Підготувати до 3 листопада 2008 року пропозиції керівництву Комітету щодо створення сучасного пересувного прес-центру для оперативного висвітлення важливих подій та заходів, що відбуваються в АР Крим.

7.2. Вжити невідкладних заходів щодо вирішення конфліктної ситуації стосовно радіобудинку ДТРК «Крим», що розташований у приміщенні караїмської кинаси у м.Сімферополі та до 1 вересня 2008 року поінформувати керівництво Комітету.

7.3. Провести до 1 вересня 2008 року семінар для головних редакторів газет із вивчення досвіду роздержавлення друкованих ЗМІ в АР Крим.

7.4. Активізувати роботу:

щодо організації висвітлення в засобах масової інформації Криму важливих питань зовнішньої та внутрішньої політики держави;

у сфері соціальної реклами, направленої на вирішення гострих соціальних проблем, пропаганду здорового способу життя та захист суспільної моралі.

8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників Голови Комітету відповідно до розподілу функціональних обовязків.

 

 

Т. в. о. Голови колегії                                             Анатолій Мураховський

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"