Головна сторінка 25 травня 2020
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Травень 2020
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Книжкові виставки, ярмарки, фестивалі, конкурси  »  Міжнародні книжкові виставки - 2008-2009


УКРАЇНА ВИБОРОЛА ГРАН-ПРІ КОНКУРСУ "МИСТЕЦТВО КНИГИ" В МОСКВІ
10.06.2008 | 13:30 | Прес-служба, департамент видавничої справи та преси версія для друку

Книга М. В. Гоголя «Петербурзькі повісті» видавництва «Грані-Т» отримала Гран-прі V ювілейного Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги», що відбувся днями у Москві. Ще дві з десяти представлених Україною на цей конкурс книг посіли почесні II та III місця в номінаціях «Моя країна» та «Арт-книга».

 

Щороку в рамках Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку проводиться конкурс «Мистецтво книги», організаторами якого є Федеральне агентство з друку та масових комунікацій (Російська Федерація) спільно з Генеральною дирекцією Міжнародних книжкових виставок і ярмарків.

 

Метою конкурсу є розширення міжнародного співробітництва книговидавців країн пострадянського суспільства, обмін духовними і культурними цінностями, підвищення культури книговидання і розвиток книжкового мистецтва.

 

У V ювілейному Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги», що відбувся днями у Москві, взяли участь 10 країн колишнього СРСР. На конкурс було представлено близько 200 книжкових видань, кожне з яких було гідне уваги, але справжнім тріумфатором цього року стала українська книга. Надзвичайне за витонченістю виконання видання «Петербурзьких повістей» М. В. Гоголя українського видавництва «Грані-Т» з легкістю підкорило серця членів міжнародного журі конкурсу.

 

Історія цієї книги почалася понад два десятки років тому. У 1979 році на замовлення одного з київських видавництв тоді ще не надто знаний та відомий художник Юрій Чаришніков почав роботу над циклом літогравюр до проекту «М. В. Гоголь. Петербурзькі повісті». Робота захопила майстра майже на пять років. Результат – створені Чаришніковим літогравюри – вразив фахівців, але очікуваної появи книги не сталося: видавництво відмовилось від побаченого Юрієм гоголівського світу. Митець щосили намагався врятувати «свого Гоголя», пропонуючи його видавництвам Москви, Парижу, Нью-Йорку – на той час Чаришніков вже став всесвітньовідомим представником сучасного українського мистецтва і жителем США. Але масштабність та складність робіт не давала змоги втілити проект у життя.

 

На початку цього десятиліття у львівській майстерні Юрія Чаришнікова літографії до «Петербурзьких повістей» згоріли. Залишились лише відскановані відбитки та макет омріяної книжки, власноруч виконаний автором. Із ним Юрій і прийшов восени 2007 до київського видавництва «Грані-Т». Єдиною умовою митця було прохання дати йому можливість зробити цю книгу саме такою, якою вона колись народилася в його уяві. Так з’явився цей монохромний, майже невагомий, заповнений розсипаними на сторінках словами та літерами, відбиток геніального світу Гоголя та його героїв.                  

 

Цього року серед номінантів на Гран-прі конкурсу «Мистецтво книги» було багато надзвичайних за рівнем виконання та змістом видань: судді відзначили книгу «Алім» Натавана Фаіга (Азербайджан), яскраві альбоми «Книга-надбання століття» (Казахстан) та «Образотворче мистецтво Киргизстану», тритомник «Великі шрифти» (Росія). Але майже одностайно перемогу було віддано українським «Петербурзьким повістям» М. В. Гоголя видавництва «Грані-Т».

 

Здобутками України у конкурсі стали також II місце в номінації «Моя країна», що посів альбом «Дерев’яні церкви України» цього ж видавництва «Грані-Т», та III місце в номінації «Арт-книга», отримане «Нарисами з історії костюма» видавництва «Мистецтво». Вручення дипломів та нагородження переможців конкурсу відбудеться під час роботи ХХI Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку. Як зазначила директор Департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо Валентина Бабилюлько, член міжнародного журі конкурсу від України, «у рік, коли наша держава запрошена бути Почесним гостем ХХI Московської книжкової виставки, перемога України у цьому конкурсі є справжнім визнанням рівня та потенціалу вітчизняного книговидання».

 

 

Обкладинка книги «Н. В. Гоголь. Петербургские повести» (Видавництво «Грані-Т», м. Київ)  

 

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:18 (15.05.2020)
Держкомтелерадіо продовжує до 5 червня 2020 року прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
11:53 (06.05.2020)
Держкомтелерадіо до 22 травня 2020 року тимчасово призупиняє видачу свідоцтв про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготовлювачів та розповсюджувачів видавничої продукції
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"