Головна сторінка 22 лютого 2020
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Лютий 2020
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  ТБ і радіомовлення  »  Актуальні питання. ТБ та радіо


Польська сторона готова до співпраці
23.05.2008 | 13:30 | Прес-служба Держкомтелерадіо версія для друку

Під час перебування української делегації у Варшаві Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський провів ряд зустрічей з польськими колегами. Обговорювалися питання співпраці щодо інформаційного супроводу підготовки та проведення Євро-2012, вивчався досвід Польщі у трансформуванні державних ЗМІ у громадські.

 

На зустрічі із Керівником політичного кабінету Міністра культури і національної спадщини РП Яцком Векслером обговорювалося питання підписання угоди між урядами України і Польщі про співпрацю в інформаційній сфері, що є надзвичайно актуальною напередодні проведення Євро-2012 у наших країнах. Сторони відзначили спільну зацікавленість у якомога швидшому підписанні міжурядової двосторонньої Угоди, яка стане базовою для налагодження тісної співпраці між суб’єктами діяльності у цій сфері.

Крім того, польська сторона поінформувала про підготований проект багаторічної співпраці, який буде передано українській стороні через дипломатичні канали.

Зустріч Анатолія Мураховського із Головою Крайової ради з питань телебачення і радіомовлення РП Вітольдом Колодзєйським була присвячена обговоренню досвіду Польщі у трансформуванні державних ЗМІ у громадські. Польські колеги поінформували про діапазон питань, які перебувають у віданні Крайової ради та запропонували можливості налагодження співпраці з українською стороною. Сторони домовились про передачу Україні законодавчої та регулюючої документації із зазначеного питання.

Досвід польської сторони у трансформуванні державних мовників у громадські вивчався також і під час зустрічей Анатолія Мураховського з Директором Польського громадського телебачення Анджеєм Урбанським та членом правління Польського радіо Єжи Тарґальським. Багато уваги було присвячено питанням організації співпраці щодо інформаційного супроводу підготовки і проведення фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 з футболу. Польська сторона висловила готовність до започаткування спільних інформаційних проектів з можливістю використання польських каналів мовлення, що дасть змогу експортувати інформацію про зусилля України по підготовці Євро-2012 до Європейського Союзу.

Стосовно розбудови в країні Громадського мовлення Анджей Урбанський підкреслив, що цей процес почався в Польщі на початку 90-х років за сприятливих ринкових обставин: в країні не було інших мовників, крім національних.

На сьогодні у результаті складних трансформацій та понад десятилітньої діяльності Громадське телебачення Польщі за рівнем довіри населення зайняло друге місце після війська (церква знаходиться лише на п’ятому місці). На законодавчому рівні визначено два головних джерела фінансування громадського телебачення – абонемент і реклама. При цьому зараз тривають дебати про доцільність та форму стягнення абонементу.

Українська сторона подякувала за увагу TVP до висвітлення життя української національної меншини в РП та висловила прохання надати медійний патронат найбільшому культурному заходові українців у Польщі – Фестивалю української культури в Сопоті, що відбудеться у липні ц.р. Також було висловлено пропозицію підготовки спільного проекту на вшанування 75-х роковин Голодомору 1932-33 р.р.

У підсумку зустрічі Анатолій Мураховський зазначив, що «прикінцевий результат створення громадського мовлення в Україні має перспективу, аналогічну досягнутій у Польщі. Однак нинішні стартові можливості в Україні принципово відмінні від політичних і економічних умов появи громадських мовників у Польщі. В Україні жорсткі конкурентні умови: щоб мати перспективи розвитку, громадське мовлення має стартувати при високих рейтингових показниках. Застосування досвіду польської сторони з урахуванням вітчизняних політичних та економічних умов має дати найкращий результат».        

 

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
11:32 (17.02.2020)
21 лютого 2020 р. о 12:00 у Бабиному Яру біля пам'ятника Олені Телізі та Пам'ятного хреста відбудеться вшанування пам'яті видатної української поетеси, публіциста, літературного критика та громадської діячки Олени Теліги
11:17 (03.02.2020)
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення повідомляє про продовження прийому заяв громадських об'єднань та асоціацій, що діють у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту, журналістики, на участь у Конференціях для обрання членів Наглядової ради ПАТ "НСТУ"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
15:25 (03.01.2020)
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголошує про прийом заяв на участь у Конференціях для обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства Наглядової ради ПАТ "НСТУ"
15:20 (10.12.2019)
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголошує про прийом заяв на участь у Конференції для обрання члена Наглядової ради ПАТ "НСТУ"
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців!
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"