Головна сторінка 27 лютого 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Лютий 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Міжнародні книжкові виставки-ярмарки 2007-2009 років  »  53-й Варшавський міжнародний книжковий ярмарок


Завершила роботу 53 Міжнародна книжкова виставка-ярмарок у Варшаві
21.05.2008 | 09:40 | Прес-служба, департамент видавничої справи та преси версія для друку

До наступного року попрощався з шанувальниками книги з різних куточків світу Варшавський міжнародний книжковий ярмарок. Українська делегація на чолі з Першим заступником Голови Держкомтелерадіо Анатолієм Мураховським повернулася з Польщі з новим досвідом, пропозиціями, ідеями та враженнями.

 

53-й Варшавський міжнародний книжковий ярмарок, що проходив з 14 по 18 травня ц.р., відбувся під патронатом президента Республіки Польща Лєха Качинського. Участь у книжковому формі взяли представники більш ніж 30 країн світу. Україна, яка минулого року отримала високу честь бути Почесним гостем 52-го Варшавського міжнародного ярмарку, в цьому році традиційно широко представила гостям та учасникам поважного книжкового форуму здобутки та кращі зразки вітчизняної друкованої продукції.

За інформацією організаторів форуму, цього року книжковий ярмарок у Варшаві відвідало понад 45 тисяч гостей. Почесним гостем ярмарку був Ізраїль. Організатори форуму повідомили, що наступного року почесним гостем ярмарку стане Рада Європи, яка має значний літературний доробок і відзначатиме у 2009 році 60-річчя від дня створення.

Розміщення і роботу на ярмарку Національного стенду України забезпечувала робоча група Держкомтелерадіо під керівництвом директора департаменту видавничої справи та преси Валентини Бабилюлько. На 50 м2, які займав стенд, було виставлено близько 1500 найменувань книжкової продукції більш ніж 70-и книговидавничих підприємств України. За кількістю представлених видавництв Україна цього року посіла почесне друге місце після господаря книжкового ярмарку Польщі.

Багатство різноманітної книжкової продукції, представленої на спільній експозиції, високохудожній рівень видавництв, вдале місцезнаходження стенду сприяли успіху представництва України на цьогорічній Варшавській книжковій виставці. Видавці з інших країн, які відвідували Національний стенд України, відзначали значний зріст рівня поліграфії українських видань, що відбувся протягом останніх років, оригінальність вибраних тем та художнього оформлення. Надзвичайну цікавість викликали книги, присвячені міждержавним стосункам України і Польщі, перекладні видання, мистецькі альбоми та енциклопедії. Незмінним успіхом користувались «У пустелі та джунглях» класика польської літератури Генріка Сенкевича (видавництво «Арт-Клас»), «Соляріс» фантаста Станіслава Лема (видавництво «Кальварія»), історичні розвідки – «Україна-Польща: спадщина століть», «Україна-Польща: єдність зброї крізь віки» («Грані-Т») та ще дуже багато видань від широкого переліку книговидавничих підприємств України, представлених на Національному стенді.

16 травня в рамках форуму відбувся День української книги, під час якого відвідувачі та гості ярмарку мали змогу ближче ознайомитися з національною експозицією України. Активно цікавилася нашою книгою українська громада Варшави, приходили діти з української суботньої школи, викладацький склад україністики з Варшавського університету, представники церковних громад – кожен зміг знайти на Національному стенді України видання на свій смак та інтереси.

Значний професійний інтерес до української книги висловлювали фахівці із Чехії, Білорусі, країн Прибалтики, Росії, Польщі. Приміром, кілька польських видавництв зацікавилися можливістю викупу прав на видання краєзнавчої літератури та фотоальбомів, таких, як наприклад, «Замки та фортеці України».

Під час зустрічей з фахівцями обговорювалося широке коло питань підтримки та розвитку книговидавничої галузі України, промоції вітчизняної книжки на світовий ринок. Видавці, які завдяки державним дотаціям змогли взяти участь у роботі Національного стенду, зокрема, видавництва «Балтія – Друк», «Наш час», «Центр Європи» та інші, відзначали значущість державної підтримки україномовного книговидавництва для розвитку галузі, вказували на вкрай необхідне відновлення системи дистрибуції книжкової продукції.

В рамках участі української делегації у 53 Варшавському міжнародному книжковому ярмарку відбулася також низка зустрічей керівника делегації Анатолія Мураховського з представниками Міністерства культури і національної спадщини РП, Крайової ради з питань телебачення і радіомовлення РП, Польського громадського телебачення та Польського радіо. Під час зустрічей обговорювалися питання співпраці в інформаційній сфері щодо висвітлення підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, вивчався польський досвід розбудови в країні громадського телебачення та радіомовлення.

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"