Головна сторінка 19 вересня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Вересень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Проекти нормативних документів  »  Проекти актів Кабінету Міністрів України


Пояснювальна записка до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки"
04.03.2008 | 15:15 | Департамент видавничої справи та преси версія для друку

Пояснювальна записка

до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України

«Про схвалення Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки»

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки» розроблений Державним комітетом телебачення та радіомовлення України на виконання п. 1 Плану заходів щодо створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2007 р. № 284-р, доручення Кабінету Міністрів України від 15.01.2008 р. № 32417/5/1-07.

         Відповідно до п. 1 Плану заходів на Держкомтелерадіо, Міністерство культури і туризму, Міністерство освіти і науки, Міністерство фінансів, Міністерство економіки, Національну академію наук покладено завдання розробити і подати Кабінету Міністрів України проект концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції.

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Концепція визначає пріоритетні завдання Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції, а саме:

‑ системне поширення інформації про випущені в Україні друковані видання через друковані та електронні засоби масової інформації, мережу Інтернет;

‑ стимулювання вітчизняних видавців щодо збільшення загальної кількості тиражів, обсягів та розширення тематики видань;

‑ збільшення кількості радіо- і телепередач про популяризацію української книги;

‑ просування вітчизняної книжкової продукції під час проведення спеціалізованих виставкових заходів як в Україні, так і за її межами;

‑ наповнення мережі Інтернет новими інформаційними ресурсами про вітчизняне книговидання;

‑ запровадження громадських читань, як форми залучення найширших верств населення до вивчення української мови, літературної спадщини українського народу;

‑ підвищення культурно-освітнього рівня населення;

‑ зміцнення видавничо-поліграфічного комплексу країни та розбудова всеукраїнської мережі книгорозповсюдження тощо.

Реалізація Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції передбачає розробку та прийняття відповідних регіональних програм місцевими органами виконавчої влади з урахуванням специфіки регіону, розміру бюджетних коштів, кількості суб’єктів видавничої справи та друкованих та електронних засобів масової інформації, бібліотек, книгарень, середніх і вищих навчальних закладів, розвинутості мережі Інтернет, стану регіонального книжкового ринку та мережі книгорозповсюдження тощо.

 

 

3. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють закони України «Про видавничу справу», «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», «Про обов’язковий примірник документів», Укази Президента України від 09.11.2000 р. № 1217/2000 «Про додаткові заходи щодо державної підтримки національного книговидання і книгорозповсюдження», від 21.03.2006 р. № 243/2006 «Про деякі заходи з розвитку книговидавничої справи в Україні», від 15.12.2006 р. № 1088/2006 «Про проведення в Україні у 2007 році Року української книги», постанов Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 р. № 1539 «Про підтримку діяльності творчих спілок та книговидавничої справи», від 15.10.2003 р. № 1643 «Про затвердження Порядку спрямування коштів, вивільнених у зв’язку з наданням податкових пільг, на переоснащення видавничо-поліграфічної бази, розроблення і впровадження новітніх технологій, розширення виробництва книжкової продукції», від 11.07.2007 р. № 897 «Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення та радіомовлення України».

Реалізація проекту розпорядження Кабінету Міністрів України передбачає розробку Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції.

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції сприятиме подальшому розв’язанню окреслених вище проблем, дасть змогу значно збільшити випуск друкованої продукції в Україні необхідної для вирішення загальнонаціональних проблем у галузі освіти, економіки, науки і культури, створить умови для випуску конкурентно спроможної друкованої продукції, зменшить залежність книжкового ринку України від іноземної видавничої продукції.

Видавництвами та видавничими організаціями України у 2007 році випущено 17987 назв книг і брошур загальним тиражем 55,2 млн примірників, що складає 1,2 книги на одного жителя в Україні. Протягом реалізації цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції передбачається збільшення випуску друкованої продукції як за назвами, так і за тиражами та доведення попиту книги на одного жителя України до 2,2 примірника.

Програма виконуватиметься у період: з 2008 по 2012 рік.

Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься у межах бюджетних призначень, передбачених центральним органам виконавчої влади на відповідні роки, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також коштів інвесторів та інших джерел.

Обсяг фінансування Програми за рахунок коштів місцевих бюджетів визначається на підставі регіональних програм популяризації вітчизняної книговидавничої продукції, що затверджується органами місцевого самоврядування з урахуванням заходів її виконання та конкретних обсягів фінансування.

За попередніми розрахунками, для виконання Програми необхідні кошти в обсязі  1,3 млрд гривень, у тому числі на 2008 рік передбачено – 235,9 млн (з державного бюджету – 225,0 млн, місцевих бюджетів ‑ 10,9 млн), на 2009 рік – 251,5 млн гривень (з державного бюджету ‑ 240,0 млн, місцевих бюджетів ‑ 11,5 млн), на 2010 рік – 264,9 млн гривень (з державного бюджету 252,8 млн, місцевих бюджетів – 12,1 млн.), на 2011 рік – 275,9 млн. гривень (з державного бюджету – 263,3 млн, місцевих бюджетів – 12,6 млн), на 2012 рік – 287,3 млн гривень (з державного бюджету – 274,1 млн, місцевих бюджетів – 13,2 млн).

Одним із напрямків популяризації вітчизняної книжкової продукції є випуск книг на умовах державного замовлення. Так, у 2008 році в Україні передбачається випустити друкованої продукції на умовах державного замовлення на загальну суму 217,5 млн. гривень. У 2012 році кошти на ці цілі передбачаються орієнтовно в сумі 260,9 млн. гривень.

Для формування позитивного іміджу України серед світової спільноти, поглибленню міжнародного співробітництва у книговидавничій сфері, популяризації та розповсюдження здійснюються заходи щодо участі українських видавців у міжнародних книжкових ярмарках-виставках. На 2008 рік на ці заходи передбачено кошти в сумі 7,4 млн гривень. За орієнтовними розрахунками у 2012 році на проведення виставок-ярмарків передбачається кошти в сумі 7,7 млн грн.

Популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на регіональному рівні, а саме підтримка книговидання, визначається на підставі регіональних програм, що затверджується органами місцевого самоврядування з урахуванням заходів її виконання. Так, у 2008 році фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів передбачено в сумі 10,9 млн гривень. У 2012 році за рахунок місцевих бюджетів орієнтовно передбачаються кошти в сумі 13,2 млн гривень.

На державному телебаченні та радіо передбачається створення спеціальних тематичних теле- та радіопрограм з окресленої тематики. Обсяг фінансування  на ці заходи буде передбачено в межах бюджетних асигнувань, визначених на виробництво та трансляцію.

Обсяг фінансування Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції буде уточнюватися в процесі підготовки Програми.

 

5. Позиція заінтересованих органів

Міністерством культури і туризму, Міністерством освіти і науки, Національною академією наук України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки» при першому і другому розгляді схвалено і погоджено без зауважень.

 

6. Регіональний аспект

У процесі підготовки проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки» враховувались статистичні дані щодо задоволення потреб у книжковій продукції населення усіх регіонів країни, поповнення літературою фондів міських, обласних і сільських бібліотек, поінформованості громадян про випуск книг вітчизняними видавництвами, виділення коштів з місцевих бюджетів на видання літератури тощо.

 

 

7. Громадське обговорення

Підготовка розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки» здійснювалась з урахуванням пропозицій зацікавлених міністерств і відомств, управлінь у справах преси та інформації облдержадміністрацій, громадських галузевих організацій.

Крім того, громадське обговорення окремих положень концепції зазначеної державної цільової програми відбулось у рамках міжнародних книжкових виставок-ярмарків упродовж 2007 року за участю суб’єктів видавничої справи ‑ видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.

 

8. Прогноз результатів

Реалізація розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки» дозволить визначитись з державним замовником державної цільової програми, здійснити загальне керівництво і контроль за її розробленням, а також забезпечити виконання передбачених заходів і завдань.

 

 

 

 

Голова Держкомтелерадіо                                         Е. А. Прутнік

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
16:36 (18.09.2019)
25 вересня о 14.00 у Національному музеї літератури України відбудеться офіційне відкриття виставки "Друковані видання періоду визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр.", присвяченої 100-річчю заснування Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова"
16:15 (18.09.2019)
27 вересня об 11.00 у м. Чернігів для редакторів та творчих працівників місцевих друкованих ЗМІ Чернігівської, Київської та Сумської областей відбудеться cемінар з інформаційної безпеки
17:53 (12.09.2019)
Держкомтелерадіо запрошує журналістів регіональних ЗМІ взяти участь у семінарі-тренінгу "Гібридна агресія: розпізнати та попередити"
12:45 (14.08.2019)
Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» запрошує фахівців наукових установ та закладів вищої освіти, представників влади та громадськості взяти участь у науковій конференції «Енциклопедичний контент і виклики сучасного світу», яка відбудеться 30 жовтня 2019 р.
09:56 (02.07.2019)
Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України "Українська книжка року"
17:15 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України ім. Л. Українки за 2019 рік
16:50 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2019 рік
19:12 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду генерального директора ДП "Дирекція фестивально-виставкової діяльності"
19:05 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Укрпостачпреса"
19:00 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Державне спеціалізоване видавництво "Україна"