Головна сторінка 24 вересня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Вересень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Друковані ЗМІ  »  Медіа карта комунальних друкованих ЗМІ


Звернення
19.09.2005 | 11:47 | Держкомтелерадіо України версія для друку

Звернення

Державного комітету телебачення і радіомовлення України

 та Національної спілки журналістів України

до керівників державних і комунальних

 друкованих засобів масової інформації України

 

 

Шановні колеги!

Ідея роздержавлення засобів масової інформації – не нова. Вона належить багатьом авторам.

Закономірно, що ідея роздержавлення народилася в демократичному суспільстві, де мають безперешкодно утверджуватися принципи свободи слова.  

Сьогодні ця ідея генерується на державному рівні. Зокрема, роздержавлення друкованих засобів масової інформації, як крок до поглиблення євро інтеграційних процесів України, задекларовано в Програмі діяльності Кабінету Міністрів України «Назустріч людям».

Тому Державний комітет телебачення і радіомовлення України активно працює над підготовкою Концепції реформування друкованих засобів масової інформації, беручи за основу дворічну програму реформування, запропоновану НСЖУ, узагальнені пропозиції творчих колективів редакцій комунальних друкованих періодичних видань, прагнення, спрямовані на збереження обласних, міських, міськрайонних та районних газет і усвідомлення того, що поспішні кроки можуть лише нашкодити справі реформування.

 Звісно роздержавлення не може відбуватися без внесення відповідних змін до діючого законодавства, зокрема, до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про органи місцевого самоврядування в Україні», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про приватизацію державного майна» та низки інших підзаконних актів, а також відокремлено від суспільних перетворень, які відбуваються в контексті нової адміністративно – територіальної реформи.

Держкомтелерадіо та Національна спілка журналістів України переконані і в тому, що роздержавленню має передувати моніторинг реального економічного, фінансового та соціального стану кожного комунального періодичного видання, що тільки після здійснення  аналізу фінансово-економічної діяльності кожної редакції з визначенням її організаційно-правового статусу, складу власників майна, статутного фонду можна розробляти план реформування ЗМІ в кожній області з урахуванням стартових можливостей кожної редакції, результатів соціологічних опитувань та забезпечення соціальних гарантій журналістів.

Вже сьогодні можна прогнозувати, що в період роздержавлення комунальної преси складно буде вирішуватись питання передачі редакціям у власність приміщень та майна. З цією метою Державним комітетом телебачення і радіомовлення України сформовано проект медіа карти комунальних друкованих засобів масової інформації. Іншими словами кажучи, Комітетом за сприяння обласних державних адміністрацій сформовано базу даних про 734 комунальних періодичних видань України з місцевою сферою розповсюдження, яка містить інформацію про засновників видань, приміщення, в яких розташовані редакції, перелік майна, що перебуває на балансі редакцій, суму коштів, яка виділяється з місцевих бюджетів на підтримку видань.

З 734 комунальних періодичних видань 39 газет засновані обласними органами державної влади, 188 – міськими. Засновниками та співзасновниками 465 видань виступають районні державні адміністрації, районні ради та трудові колективи редакцій. Селищні та сільські ради є засновниками 8 періодичних друкованих видань. Власні приміщення мають тільки 138 редакцій, 333 – знаходяться в приміщеннях комунальної власності, решта – орендують приміщення. Загальна сума коштів, що передбачена в 2005 році місцевими бюджетами різних рівнів на підтримку «малої преси» складає в межах 80 млн.грн.грн.

   Саме ці дані, які містить проект медіа карти періодичних друкованих видань України, складатимуть основу додатку до постанови Кабінету Міністрів України про роздержавлення. Переконані, що поки зазначений додаток є лише проектом, першим кроком напрацьованим спільно, необхідно, шановні колеги, ще раз долучитися до уточнення даних про перелік майна. У цьому перш за все має бути зацікавлений керівник і трудовий колектив кожного комунального друкованого періодичного видання України. Проект медіа карти розміщено на офіційному сайті Державного комітету телебачення і радіомовлення України (______________)

Інформуємо Вас також про те, що Концепція роздержавлення друкованих засобів масової інформації розглядатиметься Урядом у жовтні 2005 року.

Звертайтесь з питань роздержавлення друкованих ЗМІ до відділу преси та взаємодії з регіонами департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо України та Національної спілки журналістів України.

 Контактні телефони 278-86-96 та   235-87-66 відповідно.

 

Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

Національна спілка журналістів України

  

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
16:36 (18.09.2019)
25 вересня о 14.00 у Національному музеї літератури України відбудеться офіційне відкриття виставки "Друковані видання періоду визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр.", присвяченої 100-річчю заснування Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова"
16:15 (18.09.2019)
27 вересня об 11.00 у м. Чернігів для редакторів та творчих працівників місцевих друкованих ЗМІ Чернігівської, Київської та Сумської областей відбудеться cемінар з інформаційної безпеки
17:53 (12.09.2019)
Держкомтелерадіо запрошує журналістів регіональних ЗМІ взяти участь у семінарі-тренінгу "Гібридна агресія: розпізнати та попередити"
12:45 (14.08.2019)
Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» запрошує фахівців наукових установ та закладів вищої освіти, представників влади та громадськості взяти участь у науковій конференції «Енциклопедичний контент і виклики сучасного світу», яка відбудеться 30 жовтня 2019 р.
09:56 (02.07.2019)
Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України "Українська книжка року"
17:15 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України ім. Л. Українки за 2019 рік
16:50 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2019 рік
19:12 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду генерального директора ДП "Дирекція фестивально-виставкової діяльності"
19:05 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Укрпостачпреса"
19:00 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Державне спеціалізоване видавництво "Україна"