Головна сторінка 03 березня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Березень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Новини  »  Архів  »  Новини (до 2008р.)


БЕНЕФІС ЛІТЕРАТУРИ ЗА ПРОГРАМОЮ "УКРАЇНСЬКА КНИГА" (Інформаційний бюлетень №3)
22.12.2007 | 13:13 | Департамент інформаційної політики версія для друку

Третій день роботи Київської Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Книжкові контракти» розпочався численними автограф-сесіями відомих українських письменників. Шанувальники мали змогу поспілкуватися з  Вірою Артемоновою, Мариною Лісовою, Тетяною Малярчук, Валентиною Бодаркою, Ларисою Денисенко, Світланою Поваляєвою, Ірен Роздобудько.

Чималий інтерес викликала у фахівців презентація підручників та навчальних посібників В. Губарця „Преса і книги діаспори: з історії видавничої діяльності українського зарубіжжя” та В. Карпенка ”Основи редакторської майстерності”.

Експозиція Черкаської обласної адміністрації презентувала документально-публіцистичне видання „Голодомор 1932-1933 років на Черкащині. Книга пам’яті в документах та спогадах”. Видання містить багато документів та ілюстрацій. Це перша книга серії, яку задумали видати в регіоні. І у 2008 році має вийти ще том, де будуть наведені списки загиблих від Голодомору 1930-х років.  Наразі упорядники проекту вже мають понад 5 тисяч прізвищ жертв національної трагедії. Варто зазначити, що виконавці проекту (Черкаська облдержадміністрація) не обмежились лише виданням книги, а й встановлюють пам’ятники і пам’ятні знаки жертвам Голодомору. Останні два меморіали відкрито на Черкащині  в листопаді  2007 року.

Фахівці і шанувальники історії із задоволенням відвідали презентацію двох книжок лауреата Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Валерія Шевчука „Воскресіння мертвих. Українська барокова драма. Антологія” та „Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення”. Представники видавництва „Грамота”, де вийшли друком ці роботи, розповіли, що «Антологія» – це перше видання в Україні, де зібрані авторські роботи цього жанру. Видавці переконані, що істориків обов’язково зацікавлять нові думки і погляди на проблеми козацької держави і причини її виникнення.

 У програмі «Українська книга» є розділ, що включає видання мовами національних меншин України. У 2007 р. таких книжок за назвами видано 26 загальним накладом 63 тисячі. Серед них – прекрасний яскраво ілюстрований фоліант «Кримсько-татарські казки та легенди». На виставці-ярмарку презентацію книги провело видавництво «Етнос». За фінансової підтримки держави це вже третій проект, який випускає «Етнос» кримсько-татарською мовою. Цьогорічна книга двомовна, всі казки та легенди подано українською та кримсько-татарською. Як зазначив перекладач і редактор видання Микола Мірошниченко, «допомагаючи видати таку книжку, держава демонструє повагу до етносу і культури кримсько-татарського народу». Щоби підготувати книгу до видання, укладачам довелося по зернинам збирати зразки кримсько-татарської народної творчості і фольклору по старовинним рукописам, записуючі усні оповідки літніх людей. У результаті, вийшла товстезна, з великою кількістю малюнків книжка, яка у шкільних бібліотеках Криму буде зрозумілою всім дітлахам.

Найвелелюднішими і захоплюючими заходами третього дня все ж визнані презентації книжок, які провело львівське видавництво «Старого Лева». Спочатку до уваги відвідувачів запропонували збірку різдвяних казок, легенд та віршів «Різдвяна зірничка». Мар’яна Савка, головний редактор видавництва «Старого Лева» розповіла, що  ця книжка власне про гостинність карпатської землі, красу її природи та щедрість людських душ. Кольорові ілюстрації виконала львівська художниця Ольга Кваша. Збірка, наклад якої лише 3 тисячі примірників, уже потрапила до книгарень Києва, Львова, інших міст України. До речі, книга видана за підтримки приватної особи – Дмитра Єгоренка, говорилося під час презентації, що дало привід побіжно обговорити тему меценатства щодо випуску багатьох корисних і потрібних, але не прибуткових видань.

А згодом відбулася презентація книги ужгородського автора Олександра Гавриша «Неймовірні пригоди Івана Сили – найдужчої людини світу». В основі сюжету – життя реальної людини – закарпатця Івана Фірцака. Нам сьогодні це ім’я майже не відоме, хоча ця людина багаторазово здобувала титул найсильнішого у світі у позаминулому столітті. Родзинкою події стало те, що презентував книгу про силача нинішій найвідоміший силач – українець Василь Вірастюк. Звичайно, він закликав дітлахів, які брали участь у презентації, аби вони займалися спортом, побажав здоров’я. А ще – провів кілька конкурсів та розиграш призів – відеокамери, плеєра, футболок зі своїм зображенням. Зрозуміло, «попит» на таку подію був високим.

Надвечір п’ятниці людей на виставці значно побільшало. Торгівля книжками активізувалася. За свідченнями представників видавництв, протягом трьох днів вдалося продати понад 50-60 відсотків представленої літератури, що є дуже позитивним наслідком участі у ярмарку.

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:51 (01.03.2021)
Прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"