Головна сторінка 03 березня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Березень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Міжнародні книжкові виставки-ярмарки 2007-2009 років  »  "Книжкові контракти"


КАЛЕЙДОСКОП КНИЖКОВИХ ПРЕЗЕНТАЦІЇ Інформаційний бюлетень №2
21.12.2007 | 09:48 | Департамент інформаційної політики версія для друку

Другий день роботи Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Книжкові контракти» (20 грудня ц.р.) розпочався  автограф-сесією письменників Марії Штельмах, Наталки та Олександра Шевченків, Артема Чеха. Захід було проведено видавництвом «Фоліо». Водночас на стенді видавництва «Мир книги» тривала презентація книги андалузького письменника, що вважається суперзіркою сучасної белетристики, Альбера Санчеса Піньоля «Пандора в Конго». Цікаво, що цей роман перекладений ще не в усіх європейських країнах, а в нас читачі уже мають змогу читати цей бестселер.  

Впродовж дня відвідувачі виставки мали змогу поспілкуватись з багатьма  авторами, котрі презентували свої книжки, зокрема, Олегом Покальчуком, Андрієм Кокотюхою, Світланою Поваляєвою, Станіславом Шевченком. Загалом, у другий день роботи виставки відбулося понад 40 заходів (автограф-сесії, презентації, акції).

Не зважаючи на ранковий час, біля стенду видавництва «Балтія-друк» юрбилися  чимало шанувальників мистецтва. Тривала презентація фотоальбому «Український пейзажний живопис». Видання укладено з репродукцій відомих українських художників Євграфа Лазарєва, Антона Ланге, Генріха Гроте, Михайла Сажина, Василя Штенберга та інших.

--Робота над альбомом тривала впродовж року. Всі фотографії є ексклюзивними – ми заключили договори з Харківським, Львівським, Київським художніми музеями, діставши дозвіл сфотографувати картини на слайди, -- розповів головний редактор видавництва «Балтія-друк» Віргініюс Строля. – Наклад альбому 1500 примірників. З них тисяча розповсюджуватиметься в обласні бібліотеки, а 500 ми залишили для вільної торгівлі. Альбом було видано за допомогою Держкомтелерадіо у межах програми «Українська книга». Ми дуже вдячні за підтримку, тому що такі видання, за великим рахунком, не є прибутковими. Але вони вкрай потрібні населенню, особливо молоді, тому що розказують про країну, її історію і культуру.

Зацікавила відвідувачів виставки презентація чергових томів Повного зібрання творів Михайла Грушевського у 50-ти томах. За словами директора всеукраїнського спеціалізованого видавництва «Світ» Ігоря Мельника, «це наймасштабніший книжковий проект в Україні, робота над яким триває вже шість років». Проект покликаний внести в обіг твори Михайла Грушевського, які залишилися в архівах. Наразі науковці їх дослідили, супроводили науковими коментарями. У світ вийшов 8-й том зібрання, включеного до програми «Українська книга». Наклад видання – 5 тисяч примірників, які розподілятимуться, згідно з держзамовленням, до бібліотек України. 

Поза державним замовленням видавництво «Світ» видало на власні кошти ще 500 примірників 8-го тому, які планують розповсюджувати в книгарнях і на книжних виставках-ярмарках. Щодо виставки-ярмарку «Книжкові контракти», то представники видавництва «Світ» задоволені тим, як йдуть торгівельні справи. Лише у перший день реалізовано  книжок на 5 тисяч гривень. І є сподівання, що відвідувачів побільшає ближче до вихідних.  

Не скаржаться на справи і представники київського видавництва «Криниця».  На презентації другого доповненого енциклопедичного довідника «Шевченківські лауреати. 1962-2007» відвідувачі жваво цікавилися  цим виданням. Збірник містить понад 500 імен лауреатів Шевченківської премії з літератури, кіно, мистецтвознавства, композиторської діяльності - широкий зріз вітчизняної культури за останні 45 років. Найпершим одержав цю премію Павло Тичина. Його іменем і відкривається збірник. Наприкінці автори додали найновіших лауреатів 2007 року, серед яких є імена художника Андрія Чебикіна, літературознавця Дмитра Стуса за книгу «Василь Стус. Життя і творчість», письменника Раймонда Туркуняка за переклад Біблії сучасною українською мовою.

Унікальне видання презентував стенд Херсонської облдержадміністрації. Це «Книга-меморіал» Великолепетинського району Херсонської області про Голодомор. Автором-упорядником та редактором книги є вчитель історії Великолепетинської школи Микола Марченко. Спільно зі своїми учнями він провів велику за обсягом, натхненням науково-організаційну роботу, долаючи подеколи й значні труднощі. Власне, на голому ентузіазмі вчителя та його учнів було створено книгу, яка містить велику кількість невідомих раніше документів, свідчень і спогадів про трагічні роки Голодомору в Україні. Книга видана за  фінансової підтримки райдержадміністрації.

Втім, експозиція видань Херсонщини цього разу практично вся складається з книжок, написаних непрофесійними авторами. Серед них є лікарі, вчителі, службовці, які опікуються або цікавляться історією, культурою, етнографією, життям рідного краю.

Біля стенду видавництва «Свічадо» пройшла презентація видання «Різдвяна антологія» за участю упорядника Зої Жук. Це красивий, цікавий, майже енциклопедичний збірник, який містить казки, оповідання, колядки, вірші, що присвячені Різдву та святу Святого Миколая.  

Серед яскравих акцій, що відбулися 20 грудня в рамках «Книжкових контрактів», варто виокремити урочисте нагородження дітей-переможців конкурсу на кращу загадку про природу журналу «Малятко», популярного видання з майже піввіковою історією, на якому, як то кажуть, виросло не одне покоління дітей. Це маленьке свято, подароване юним дописувачам та їх батькам, відбулося на дитячому майданчику виставки. В теплій і затишній атмосфері дітлахи розповідали загадки, що придумали самі, читали вірші й, звісно, отримували подарунки. Серед найкращих робіт редакційне журі відзначило творчість Катрусі Лисенко, Лєрочки Шевчук, Лесика Борисюка, Максима Марченка, Марічки і Євгена Перваків, Сергія Кокурінського, Ані Самоїд та інших малюків, що постійно беруть участь у конкурсах журналу.

Загалом, експозицію дитячих видавництв, розміщену у центрі першого виставкового поверху, не оминає фактично жоден відвідувач. Задоволеними продукцією залишаються і дорослі, і діти, адже мають нагоду придбати книжки на свій смак, зробити справді корисний подарунок «під ялинку».

Чимало батьків затримується біля стенду компанії «Атлантик», яка видає комп’ютерні ігри. Їх можна сприймати як певного роду електронні посібники з багатьох предметів – історії України, фізики для малюків, логіки, математики, іноземних мов. Усього 36 дисків на будь-який смак. «Організовані як навчально-ігрові комп’ютерні програми для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, наші ігри допомагають дітям легко і невимушено засвоювати корисний навчальний і пізнавальний матеріал. При чому – все це – оригінальні роботи, створені нашими авторами, художниками, графіками. Мультики, ігри, картинки, справжні фотографії – все це робилося під кожний диск окремо і ексклюзивно», - розповів директор Юрій Гандзюк.

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:51 (01.03.2021)
Прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"