Головна сторінка 19 вересня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Вересень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Міжнародні книжкові виставки-ярмарки 2007-2009 років  »  III Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок


III Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок (Інформаційний бюлетень №4)
23.08.2007 | 11:27 | Департамент інформаційної політики версія для друку

У рамках роботи III  Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку
22 серпня відбулося вручення нагород лауреатам премії Державного комітету телебачення і радіомовлення України імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності. Привітав переможців та вручив дипломи лауреатів Голова Держкомтелерадіо, Голова Комітету з присудження премії ім. І. Франка Едуард Прутнік.
        

         Премія Франка присуджується щорічно авторам оригінальних публіцистичних творів у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. (ДОВІДКА: Враховуючи значний внесок І. Франка у розбудову української державності і розвиток української літератури, до дня народження  видатного українського письменника, вченого та громадсько-політичного діяча, постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2003 року № 1832 за пропозицією Держкомтелерадіо та Національної спілки журналістів встановлено премію Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.)

Цього року роботи на здобуття премії подали 36 авторів. Професійному журі – Комітету з присудження премії І. Франка, який очолює Голова Держкомтелерадіо Едуард Прутнік, було нелегко визначити переможців. І все ж, лауреатами премії імені Івана Франка у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації»  стали Сергій Шевченко за книгу «Архіпелаг особливого призначення» та Роман Горак за есе «Удар» та повість - есе «Ще удар... Захист». Книга «Архіпелаг особливого призначення» повертає із забуття і відкриває нові імена борців за державну незалежність періоду «українське розстріляне відродження». Есе Романа Горака присвячені таємниці останніх років життя і творчості Великого Каменяра.

            У  номінації «За кращій твір у телевізійній сфері» премію присуджено: Надії Довгич, керівнику групи студії документальних та художніх фільмів Національної телекомпанії України та Ірині Шатохіній, оглядачу творчого об'єднання документальних та художніх фільмів Національної телекомпанії України, автору сценарію, режисеру за документальний фільм «Смакула, Історія одного відкриття»; а також творцям фільму «Драбина, як інструмент свободи»: Людмилі Морозовій (автор), Олександру Міхереву (режисер), Валерію Савицькому (оператор); Костянтину Ликову, оператору Харківської обласної державної телерадіокомпанії.

У номінації «За кращій твір у радіомовній сфері» премію присуджено: Оксані Бойко, автору передачі, ведучій публіцистичних програм радіо «Голос Києва» Київської державної регіональної телерадіокомпанії за програму «Київський меридіан»;

Таїсії Грись, автору сценарію за радіопередачу «Країна мрій» Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії; Петру Біреш, звукорежисеру Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії.

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію присуджено: Анатолію Марущаку, докторанту Національної академії Служби безпеки України за науково-практичний посібник «Правомірні засоби доступу громадян до інформації».

***

Третій день роботи ярмарку – 23 серпня – знову зібрав сотні відвідувачів. Інтерес до заходу, констатують в оргкомітеті, у пересічних громадян не ущух. Обійшовши стенди, на двох поверхах, можна було спостерегти таку картину: стенди більшості видавництв наполовину спорожніли! І причина лише позитивна – це відвідувачі виставки розібрали-розкупили книжки. Учасники задоволені, майже одностайно висловлюють подяку організаторові – Держкомтелерадіо України за чудову організацію і культуру проведення книжкової виставки.

У першу половину останнього дня роботи ярмарку відбулося  кілька презентацій новинок. Так, у Кобзарській світлиці «Українського дому» видавництво «Юніверс» влаштувало зустріч та автограф-сесію з відомим українським хоровим диригентом, народним артистом України, професором Михайлом Гринишиним. Своїм шанувальникам автор роздавав автографи на щойно  надрукованій книзі-спомині «Арканове коло» - про своє життя, про події довкола створення легендарного Гуцульського ансамблю пісні і танцю, про рідні Карпати. А тим часом директор видавництва Андрій Савчук розповів, що «Юніверс» спеціалізується на виданні серйозної глибокої літератури, пропонуючи читачам твори нобелівських лауреатів, також лауреатів андерсенівської премії (твори для дітей). На виставці-ярмарку видавництво представило книжки серій «Народна скарбниця» (казки народів світу), «Філософська думка» (твори Канта, Гегеля, Декарта…), «Життєписи» (книги про відомих  світові персоналій, таких як Софія Потоцька, Мікеланджело). Андрій Савчік зазначив, що попит на складну літературу, яка змушує думати і пізнавати, постійно зростає. «Ми друкуємо твори Сартра, Селіна, Бернаноса, Жана Жене, і ці книжки не залежуються у магазинах. Підкреслю – вся література видається виключно українською. І, звичайно, пропонуємо читачеві і серйозну вітчизняну класику, зокрема, великий інтерес на ярмарку мав двотомник Багряного».

Біля стенду видавництва «Ярославів Вал» скромно чекав на шанувальників метр української літератури і літературної критики Михайло Слабошпицький. Підходили люди, аби купити його нову книжку «25 поетів української діаспори», і, побачивши вживу автора, щиро й захоплено дякували. А пан Михайло радо розповідав, що ця книга народжувалася понад 10 років, що він і не гадав спершу, що збирає матеріали для публікування, а просто зустрічався й спілкувався з друзями, колегами, яких порозкидала по всьому світові доля. А до книжки все включив як свої спогади, так і твори тих, про кого розповідає. «От у Торонто я зустрівся з поеткою Лівицькою-Холодною, коли їй було вже 102 роки! А вона мені каже «О, як жити хочеться!». За книжку «25 поетів…» мені щиро дякують учителі, адже твори тих, про кого в ній ідеться, уже вивчаються за шкільною програмою, однак допоміжної літератури ще замало».  Пан Михайло також поділився враженнями від ярмарку: «Я йшов сюди зі скромними надіями, але виставка мене вразила і розмахом, і обслуговуванням, і наданими видавцям та авторам можливостями. В усьому цьому я бачу позитивну тенденцію. Саме державного рівня книжкова виставка має жити».

Такі самі позитивні враження від заходу і у директора видавництва «Тіповіт» Василя Вітенка. Це регіональне молоде видавництво з Івано-Франківщини, яке спеціалізується в основному на краєзнавчій літературі. «Не тільки! – втрутився до розмови з директором франківський письменник Степан Процюк. – Видавництво радо відгукнулося на мою ідею-пропозицію розпочати випуск серії «Інша проза». Проект передбачає випуск антипопсової, антигламурної, глибоко психологічної прози, що розмірковує над складними, а часом трагічними психологічними проблемами людини. Це твори виключно сучасних українських авторів. Попит на таку літературу є, більше того – зростає. І книжки такі в Україні є, а от інформації про них ще бракує». Нову книжку Степана Процюка «Жертвоприношення», презентовану на ярмарку, до речі, розкупили за кільканадцять хвилин. І видавцям довелося терміново шукати її по книжкових крамницях столиці, аби автор міг роздати автографи всім своїм прихильникам.

Цікаву і непересічну малесеньку книжечку презентувало видавництво «Варта» - вона називається «Как Мишка воевал, а зайчишка помагал». Це щемлива пам’ятка солдатської творчості фронтових років. Солдат Лев Сінькевич вигадав у нелегкомі 1942-му казочку про те, як ведмідь та зайчисько перемогли чорного підступного вовка, намалював сам до казки малюнки і надіслав малому синові Юркові. А через 60 років діти Сінькевича вирішили видати батькову казочку. І от вона стала однією з прекрасних перлинок щедрого на новинки Київського ярмарку.

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
16:36 (18.09.2019)
25 вересня о 14.00 у Національному музеї літератури України відбудеться офіційне відкриття виставки "Друковані видання періоду визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр.", присвяченої 100-річчю заснування Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова"
16:15 (18.09.2019)
27 вересня об 11.00 у м. Чернігів для редакторів та творчих працівників місцевих друкованих ЗМІ Чернігівської, Київської та Сумської областей відбудеться cемінар з інформаційної безпеки
17:53 (12.09.2019)
Держкомтелерадіо запрошує журналістів регіональних ЗМІ взяти участь у семінарі-тренінгу "Гібридна агресія: розпізнати та попередити"
12:45 (14.08.2019)
Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» запрошує фахівців наукових установ та закладів вищої освіти, представників влади та громадськості взяти участь у науковій конференції «Енциклопедичний контент і виклики сучасного світу», яка відбудеться 30 жовтня 2019 р.
09:56 (02.07.2019)
Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України "Українська книжка року"
17:15 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України ім. Л. Українки за 2019 рік
16:50 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2019 рік
19:12 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду генерального директора ДП "Дирекція фестивально-виставкової діяльності"
19:05 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Укрпостачпреса"
19:00 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Державне спеціалізоване видавництво "Україна"