Головна сторінка 22 лютого 2020
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Лютий 2020
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  ТБ і радіомовлення  »  Міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край"


Державний комітет телебачення та радіомовлення України розпочав підготовку до проведення IX міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край", який проходитиме з 25 по 28 жовтня 2007 року.
21.06.2007 | 15:27 | Департамент інформаційної політики версія для друку

Державний комітет телебачення та радіомовлення України розпочав підготовку до проведення IX міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край», який проходитиме з 25 по 28 жовтня 2007 року.

До участі в конкурсі запрошуються, як правило, державні телерадіокомпанії України, регіональні та крайові телерадіокомпанії країн СНД та Європи. Співзасновниками і співорганізаторами конкурсу з року в рік виступають Держкомтелерадіо та Закарпатська обласна телерадіокомпанія. Закарпатським телевізійникам і їх колишньому керівникові Дмитру Горобцю належить ідея проведення фестивалю - адже Закарпаття є одним з найбільш багатонаціональних регіонів нашої країни.

З цієї ж причини фестивалі традиційно проходять лише на Закарпатті. Щодо населеного пункту, де зберуться на творче змагання телевізійники та радійники цього року, то місце проведення фестивалю ще належить визначити на тендерній основі. Фінансується захід з різних джерел – з Держбюджету та завдяки спонсорським внескам. Так, торік головними спонсорами фестивалю виступили Угорський Фонд «Мій рідний край» та українська компанія СЕС «Сіріус». Благодійників фестивалю 2007 року ще належить знайти. Участь програм у конкурсному перегляді фестивалю безкоштовна.

Щорічно під час заходу демонструються конкурсні документальні фільми, телевізійні та радіопрограми, які спрямовані на духовне відродження національних меншин, культурних надбань і цінностей всіх етнічних спільнот, що мешкають на території кожної країни-учасниці.

Організаційний комітет фестивалю-2007 очолять співголови оргкомітету Едуард Прутнік – Голова Держкомтелерадіо України та Олег Гаваші – Голова Закарпатської обласної держадміністрації. Міжнародне журі на чолі з Олесем Гояном, завідувачем кафедри ТБ і радіомовлення Інституту журналістики КНУ ім.Т.Г.Шевченка, та Олександром Бутком, віце-президентом Національної радіокомпанії України, визначатиме переможців у дев’яти номінаціях. Зокрема, «Телевізійний ведучий», «Радіоведучий», «Краща авторська робота» (телебачення, радіо), «Краща режисерська робота» тощо. Відзначатимуться програми і спеціальними призами – «За оригінальність теми», «За популяризацію народних традицій і звичаїв», «За збереження культурних національних традицій» та іншими.

Під час фестивалю, крім перегляду документальних фільмів і телепрограм та прослуховування радіопрограм, відбуваються  професійні «круглі столи», у яких беруть участь телерадіожурналісти, сценаристи, режисери. Традиційно проходять творчі дискусії, зустрічі з представниками національних меншин за участю гостей  та учасників фестивалю. Обов’язкові у програмі й семінари та тренінги. Супроводжують захід численні виставки творів народного мистецтва та побуту, виступи самодіяльних народних колективів.

Розпочинаючи підготовку до Дев’ятого фестивалю  «Мій рідний край», організатори, зрозуміло, не можуть не згадати  здобутки попереднього. Так, торік на розгляд міжнародного журі було представлено 85 телевізійних та 55 радіоробіт зі студій України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Австрії, Польщі. Перше місце за створення кращої телепрограми дістали журналісти з Сербії, а за кращі радіопрограми Гран-прі присуджено румунам. Українські регіональні телерадіокомпанії були відзначені спеціальними призами оргкомітету та журі фестивалю у номінаціях «За кращу авторську роботу» (Чернівецька ОДТРК), «За кращу операторську роботу» (Полтавська ОДТРК), «За збереження культурних національних традицій», «За оригінальність теми» та «За популяризацію народних традицій та звичаїв» (Закарпатська ОДТРК).

Серед проблемних пунктів в організаційній підготовці до заходу, на жаль, завжди значаться зволікання з визначенням місця проведення фестивалю та оперативністю щодо залучення спонсорів. На це заступник генерального директора Закарпатської ОДТРК Золтан Кулін зауважив, що цього року така проблема також постала, проте є сподівання, що Держкомтелерадіо успішно її здолає. До того ж, підсумував пан Кулін, «фестиваль «Мій рідний край» - це унікальне в Україні та на терені країн Східної Європи змагання творців телевізійного та радійного продукту, що порушує проблеми національних меншин, які в сучасному світі стають все актуальнішими». 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
11:32 (17.02.2020)
21 лютого 2020 р. о 12:00 у Бабиному Яру біля пам'ятника Олені Телізі та Пам'ятного хреста відбудеться вшанування пам'яті видатної української поетеси, публіциста, літературного критика та громадської діячки Олени Теліги
11:17 (03.02.2020)
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення повідомляє про продовження прийому заяв громадських об'єднань та асоціацій, що діють у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту, журналістики, на участь у Конференціях для обрання членів Наглядової ради ПАТ "НСТУ"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
15:25 (03.01.2020)
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголошує про прийом заяв на участь у Конференціях для обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства Наглядової ради ПАТ "НСТУ"
15:20 (10.12.2019)
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголошує про прийом заяв на участь у Конференції для обрання члена Наглядової ради ПАТ "НСТУ"
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців!
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"