Головна сторінка 17 вересня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Вересень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Міжнародне співробітництво  »  Співпраця в рамках СНД


Відкриття міжнародного конкурсу “Аліанте 2004 – Україна” 10 лютого 2004 року
17.09.2003 | 12:00 | Міжнародне співробітництво версія для друку

Держкомтелерадіо став місцем проведення такого унікального заходу, як “Аліанте 2004 – Україна”, оскільки він є одним із перших масовим зібранням 2004 року, учасниками якого стали представники Центру інформації і документації НАТО в Україні, Посольства Чеської Республіки в України, Посольства Республіки Польща в Україні, представники державних органів виконавчої влади, громадських організацій, всі, хто не стоїть осторонь інтеграції України до євроатлантичних структур.

  Метою заходу є поширення об’єктивної інформації про діяльність НАТО та взаємовідносини України з цією міжнародною організацією серед підростаючого покоління - учнівської молоді і студентства, на яких в майбутньому  буде покладена велика місія спільного будівництва євроатлантичної спільноти.

   Символічність  місця старту  міжнародного конкурсу полягає в тому, що Указом Президента України Держкомтелерадіо визначено відповідальним за інформаційний супровід співробітництва України з НАТО, основним завданням якого є формування серед українського населення позитивного ставлення до євроатлантичних структур і покращення обопільної обізнаності. Рішеннями Державної ради з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України, яку очолює Президент України, визнано за необхідне проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо завдань політики євроатлантичної інтеграції.

  Держкомтелерадіо безпосередньо взяв участь у підготовці і став активним учасником реалізації Цільового плану Україна-НАТО на 2003 рік в рамках Плану дій Україна-НАТО, а також відповідного Цільового плану на 2004 рік. Мета “інформаційних” пунктів Цільових планів - забезпечення скоординованої реалізації стратегічного курсу України на євроатлантичну інтеграції, створення передумов, необхідних для вступу в НАТО, оскільки важливою частиною підготовчого періоду для України є створення комунікаційних ланок, забезпечення необхідного інформаційного наповнення для населення.

   На сьогодні недостатньо використовуються можливості для належного інформування української і європейської спільноти про стан позитивних зрушень в економіці України, незворотності економічних реформ. Тому, на виконання відповідного рішення Державної ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, доручень Кабінету Міністрів України Держкомтелерадіо як головний розробник підготував Державну програму інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки, яка була затверджена Указом Президента України від 13 грудня 2003 року № 1433/2003. Зараз Комітет сформував координаційну міжвідомчу групу для забезпечення організації виконання Програми і підготував річний міжвідомчий план щодо її поступової реалізації в 2004 році. Цей захід теж є частиною виконання цієї Програми.

  За короткий термін після Празького саміту Україна продемонструвала свою готовність до проведення необхідних трансформаційних змін в усіх сферах державотворення, а також готовність нарощувати свої зусилля на всіх напрямах співробітництва з НАТО. Добрим прикладом на цьому шляху став досвід країн Східної Європи та Прибалтики, які на сьогодні вже реалізували план розширення НАТО.

  Перші офіційні кроки взаємодії Чеської Республіки з НАТО сягають 1993 року, а саме - 1 січня Чеську Республіку було прийнято у члени Північноатлантичної ради по співробітництву. Роком пізніше на брюссельській штаб-квартирі було відкрито чеське представництво і прийнято 12 цілей інтероперабельності (тобто взаємодії) для чеських збройних сил.

  Варто зазначити, що в той період відбувалося конкретне співробітництво в рамках програми “Партнерство заради миру”, в якій убачався інструмент підготовки до вступу в НАТО, чеські військовослужбовці проводили спільні навчання з арміями Голландії, Великобританії та Франції, чеський військовий контингент приєднався в Хорватії до місії UNCRO і пізніше до UNTAES, чеський механізований корпус брав участь у миротворчій місії IFOR під керуванням НАТО в Боснії та Герцеговині.

  14 березня 1996 року Уряд Чеської Республіки призначив координаційний орган (робочий комітет) на рівні заступників міністрів, який розпочав підготовку до інтеграції країни в НАТО.

  В 1997 році відбулася ціла серія заходів НАТО, які закріпили на офіційному рівні інтеграційний процес Чеської Республіки до Північноатлантичного Альянсу. В липні у Мадриді пройшов Саміт країн-членів НАТО, на якому було ухвалено рішення про прикликання Чеської республіки, Угорщини і Польщі в НАТО, а наприкінці грудня міністри закордонних справ держав НАТО підписали протоколи про входження Чеської республіки, Угорщини і Польщі до Альянсу.

  В Україні важливо створити об’єктивні умови для реалізації плану інтеграції в НАТО. Обрана інформаційна кампанія буде ефективною лише за участі громадських організацій, які підтримують державну стратегію і готові на партнерських засадах взяти участь у її реалізації. Великою мірою її успіх залежить також від задіяності свідомих верств населення і можливості вільного обговорення і реалізації на всіх ланках суспільної діяльності.

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
17:53 (12.09.2019)
Держкомтелерадіо запрошує журналістів регіональних ЗМІ взяти участь у семінарі-тренінгу "Гібридна агресія: розпізнати та попередити"
12:45 (14.08.2019)
Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» запрошує фахівців наукових установ та закладів вищої освіти, представників влади та громадськості взяти участь у науковій конференції «Енциклопедичний контент і виклики сучасного світу», яка відбудеться 30 жовтня 2019 р.
09:56 (02.07.2019)
Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України "Українська книжка року"
17:15 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України ім. Л. Українки за 2019 рік
16:50 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2019 рік
19:12 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду генерального директора ДП "Дирекція фестивально-виставкової діяльності"
19:05 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Укрпостачпреса"
19:00 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Державне спеціалізоване видавництво "Україна"
18:55 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво "Маяк"
18:43 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Харківське багатопрофільне видавництво "Основа"