Головна сторінка 24 лютого 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Лютий 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Архів  »  Міжнародне співробітництво  »  Співпраця в рамках СНД


Відкриття міжнародного конкурсу “Аліанте 2004 – Україна” 10 лютого 2004 року
17.09.2003 | 12:00 | Міжнародне співробітництво версія для друку

Держкомтелерадіо став місцем проведення такого унікального заходу, як “Аліанте 2004 – Україна”, оскільки він є одним із перших масовим зібранням 2004 року, учасниками якого стали представники Центру інформації і документації НАТО в Україні, Посольства Чеської Республіки в України, Посольства Республіки Польща в Україні, представники державних органів виконавчої влади, громадських організацій, всі, хто не стоїть осторонь інтеграції України до євроатлантичних структур.

  Метою заходу є поширення об’єктивної інформації про діяльність НАТО та взаємовідносини України з цією міжнародною організацією серед підростаючого покоління - учнівської молоді і студентства, на яких в майбутньому  буде покладена велика місія спільного будівництва євроатлантичної спільноти.

   Символічність  місця старту  міжнародного конкурсу полягає в тому, що Указом Президента України Держкомтелерадіо визначено відповідальним за інформаційний супровід співробітництва України з НАТО, основним завданням якого є формування серед українського населення позитивного ставлення до євроатлантичних структур і покращення обопільної обізнаності. Рішеннями Державної ради з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України, яку очолює Президент України, визнано за необхідне проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо завдань політики євроатлантичної інтеграції.

  Держкомтелерадіо безпосередньо взяв участь у підготовці і став активним учасником реалізації Цільового плану Україна-НАТО на 2003 рік в рамках Плану дій Україна-НАТО, а також відповідного Цільового плану на 2004 рік. Мета “інформаційних” пунктів Цільових планів - забезпечення скоординованої реалізації стратегічного курсу України на євроатлантичну інтеграції, створення передумов, необхідних для вступу в НАТО, оскільки важливою частиною підготовчого періоду для України є створення комунікаційних ланок, забезпечення необхідного інформаційного наповнення для населення.

   На сьогодні недостатньо використовуються можливості для належного інформування української і європейської спільноти про стан позитивних зрушень в економіці України, незворотності економічних реформ. Тому, на виконання відповідного рішення Державної ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, доручень Кабінету Міністрів України Держкомтелерадіо як головний розробник підготував Державну програму інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки, яка була затверджена Указом Президента України від 13 грудня 2003 року № 1433/2003. Зараз Комітет сформував координаційну міжвідомчу групу для забезпечення організації виконання Програми і підготував річний міжвідомчий план щодо її поступової реалізації в 2004 році. Цей захід теж є частиною виконання цієї Програми.

  За короткий термін після Празького саміту Україна продемонструвала свою готовність до проведення необхідних трансформаційних змін в усіх сферах державотворення, а також готовність нарощувати свої зусилля на всіх напрямах співробітництва з НАТО. Добрим прикладом на цьому шляху став досвід країн Східної Європи та Прибалтики, які на сьогодні вже реалізували план розширення НАТО.

  Перші офіційні кроки взаємодії Чеської Республіки з НАТО сягають 1993 року, а саме - 1 січня Чеську Республіку було прийнято у члени Північноатлантичної ради по співробітництву. Роком пізніше на брюссельській штаб-квартирі було відкрито чеське представництво і прийнято 12 цілей інтероперабельності (тобто взаємодії) для чеських збройних сил.

  Варто зазначити, що в той період відбувалося конкретне співробітництво в рамках програми “Партнерство заради миру”, в якій убачався інструмент підготовки до вступу в НАТО, чеські військовослужбовці проводили спільні навчання з арміями Голландії, Великобританії та Франції, чеський військовий контингент приєднався в Хорватії до місії UNCRO і пізніше до UNTAES, чеський механізований корпус брав участь у миротворчій місії IFOR під керуванням НАТО в Боснії та Герцеговині.

  14 березня 1996 року Уряд Чеської Республіки призначив координаційний орган (робочий комітет) на рівні заступників міністрів, який розпочав підготовку до інтеграції країни в НАТО.

  В 1997 році відбулася ціла серія заходів НАТО, які закріпили на офіційному рівні інтеграційний процес Чеської Республіки до Північноатлантичного Альянсу. В липні у Мадриді пройшов Саміт країн-членів НАТО, на якому було ухвалено рішення про прикликання Чеської республіки, Угорщини і Польщі в НАТО, а наприкінці грудня міністри закордонних справ держав НАТО підписали протоколи про входження Чеської республіки, Угорщини і Польщі до Альянсу.

  В Україні важливо створити об’єктивні умови для реалізації плану інтеграції в НАТО. Обрана інформаційна кампанія буде ефективною лише за участі громадських організацій, які підтримують державну стратегію і готові на партнерських засадах взяти участь у її реалізації. Великою мірою її успіх залежить також від задіяності свідомих верств населення і можливості вільного обговорення і реалізації на всіх ланках суспільної діяльності.

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"