Головна сторінка 26 жовтня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Жовтень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Новини  »  Новини 2021 року


Роль ЗМІ у виявленні та запобіганні корупції
22.09.2021 | 11:01 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ версія для друку

Такою була тема засідання круглого столу 21 вересня 2021 року (прес-центр Укрінформу) організованого Українським науково дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України та Українським інститутом підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси за підтримки Держкомтелерадіо.

 

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак у вітальному слові до поважної аудиторії підкреслив непересічне значення заходу для вироблення відповідних рекомендацій, координованого алгоритму дій державних інституцій, ЗМІ та громадянського суспільства у боротьбі з корупцією і дотримання одного з головних демократичних принципів – свободи слова.

Як не схибити на нелегкому шляху викривальної журналістики, якими засобами убезпечитися від фейків і не стати жертвою в цій небезпечній боротьбі запропонував обговорити перший заступник директора Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України Павло Кавешніков. 

Він, зокрема, окреслив нормативно-правові засади добування, опублікування та поширення інформації про корупційні правопорушення, особливості отримання та поширення інформації з обмеженим доступом.

Модерували засідання круглого столу Володимир Полевий співробітник Укртелерадіопресінституту, кандидат юридичних наук, і Олег Парфило начальник відділу Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБ України, кандидат юридичних наук.

Про специфіку діяльності Вищого антикорупційного суду і взаємодію зі ЗМІ розповіла Олеся Чемерис, начальник відділу комунікації цього органу судової юрисдикції. Вона закликала журналістську спільноту до дотримання одного із засадничих принципів діяльності правосуддя – презумпцію невинуватості, а також журналістської етики.

Віце-президент Асоціації політичних психологів України, заслужений працівник культури України Віктор Рибаченко занурив аудиторію в захоплюючий історичний екскурс виникнення і розвитку викривальної журналістики. Викриття корупції на його думку сягають у глиб віків, коли у печерних начерках бачимо своєрідне питання руба про те, чому вождь має два мамонти, а підданий – лише одного. Нагадав і про перших з викривачів -письменників Самюеля Клеменса, якого ми знаємо як Марка Твена, його «Виправлений катехізис», а також Августа Стрінберга. На жаль, констатував промовець, в українському середовищі викривачі, котрі підтверджують факти, якими оперують , принаймні з п’ятьох джерел, не виконують «заказуху», дуже велика рідкість.

Єлена Дроботова, співробітниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зауважила, що журналістські розслідування подеколи зловживають недоведеними фактами, а сіючи сумніви в суспільстві щодо фігурантів тієї чи іншої антикорупційної справи, готують грунт високих суспільних очікувань суворого покарання. Та сумніви не можуть бути прийняті в суді як доведений факт.       

Учасник засідання круглого столу кандидат юридичних наук, керівник відділу з питань запобігання корупції Апарату Верховної Ради України Іван Михайлов звернув увагу на основні засадничі документи державної політики в антикорупційній сфері та можливості ЗМІ в ефективній викривальній діяльності.

Цю тему підкріпили і виступи інших учасників круглого  столу. Зокрема, Юрій Ірха – начальник відділу ДНДІ МВС України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України зосередив увагу на темі «Захист прав і свобод людини та протидія корупції: пошук розумного балансу».

Валентина Самар – головний редактор АІ «Центр  журналістських розслідувань», поділилася досвідом своєї діяльності, загострила увагу колег на проблемах судово-експертного та техніко-криміналістичного забезпечення антикорупційних розслідувань, співпраці з правоохоронними структурами загалом, зокрема, щодо використання ними інформації та матеріалів журналістських розслідувань.

Вероніка Бойко GR-менеджер компанії YouControl підтримала колегу своїм виступом на тему «Відкриті дані як дієвий інструмент подолання корупції» .

У засіданні круглого столу також взяли участь Сергій Тихонов, заступник директора Укртелерадіопресінституту, заслужений журналіст України; Володимир Проценко, директор антикорупційного департаменту АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України; Олег Мельничук, менеджер антикорупційного департаменту АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України; Олег Плахотнік, доцент кафедри правосуддя Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук.

У ході дискусії учасники круглого столу дійшли висновку про необхідність співпраці журналістів і правоохоронців у продуктивному діалозі, а в антикорупційній діяльності успішно протистояти репутаційним викликам. 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
17:48 (07.10.2021)
26 жовтня Державне спеціалізоване видавництво "Музична Україна" проводить 2 концерти-презентації видань
10:58 (15.09.2021)
Держкомтелерадіо, Департамент молоді та спорту м. Києва та Київська міська організація ФСТ "Спартак" запрошують збірні команди телекомунікаційних компаній, підприємства зв'язку та засобів масової інформації взяти участь у десятому ювілейному сезоні - МЕДІА ІГРАХ
18:04 (15.07.2021)
Визначено переможців конкурсу на посади державної служби апарату Держкомтелерадіо
16:04 (06.07.2021)
До уваги видавців! Держкомтелерадіо буде надсилати скан-копії Свідоцтва про внесення суб'єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції засобами електронного зв'язку
11:03 (03.06.2021)
Визначено переможців конкурсу на посади державної служби апарату Держкомтелерадіо
13:07 (01.06.2021)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2021 рік
12:52 (01.06.2021)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2021 рік у двох номінаціях
14:25 (18.05.2021)
Держкомтелерадіо оголошує набір на стажування для молоді, яка не перебуває на посадах державної служби
14:20 (14.05.2021)
Визначено переможців конкурсу на посади державної служби апарату Держкомтелерадіо
16:08 (12.05.2021)
Державна наукова установа "Енциклопедичне видавництво" запрошує до участі в науковій конференції "Енциклопедистика: ґенеза в часі та просторі (до 30-річчя проголошення незалежності України)"