Головна сторінка 07 березня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Березень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Законопроектна діяльність  »  Проекти актів Кабінету Міністрів України


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України "Про присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського"
20.01.2021 | 15:51 | Управління дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції версія для друку

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського»

 

 

1. Мета

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України розроблено з метою заохочення перекладачів, письменників, поетів до творчого розвитку та самовдосконалення, піднесення престижу перекладу та пропагування кращих досягнень української літератури на міжнародному рівні.

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Як відомо, Максим Тадейович Рильський – не тільки класик української літератури, але й геніальний перекладач. Його переклади з польської, французької, російської, старослов’янської до цього часу вважаються неперевершеними. Загалом він перекладав із 13 мов світу й вважається засновником сучасної української школи художнього перекладу.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 179 було засновано Премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського, яка присуджується щороку письменникам і поетам за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів, а також за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу.

12.01.2021 відбулося засідання Комітету з присудження Премії. Шляхом таємного голосування було визначено лауреатів премії за 2020 рік.

Ними стали Лучука Тараса Володимировича – перекладач та Кіора Валерія Івановича – поет, перекладач.

З огляду на це, виникла необхідність у підготовці проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського».

3. Основні положення проекту акта

Метою проекту розпорядження Кабінету Міністрів України є відзначення за результатами конкурсного відбору Лучука Тараса Володимировича та Кіора Валерія Івановича Премією Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського.

З цією метою проектом розпорядження Кабінету Міністрів України пропонується присудити Премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2020 рік Лучукові Тарасові Володимировичу за переклад з давньогрецької на українську мову збірки творів «Перші поетеси. Кодекс давньогрецької жіночої поезії», випущеної друком у 2019 році у видавництві «Астролябія», та  Кіорі Валерію Івановичу за переклад грецькою (урумською) мовою збірки творів Тараса Шевченка «Кобзар», випущеної друком у 2017 році у видавництві «ПрАТ «Газета «Приазовський робочий».

Прийняття даного розпорядження Кабінету Міністрів України є правовою підставою для виплати грошової винагороди лауреатам, передбаченої Положенням про Премію.

4. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України пункт 1 § 32 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950.

У даній сфері суспільних відносин діють: Конституція України, закони України «Про видавничу справу», «Про культуру», постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 179 «Про Премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського» та від 13.08.2014 № 341 «Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України», інші нормативно-правові акти.

Реалізація розпорядження Кабінету Міністрів України не потребує внесення змін до чинних чи розробки нових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація розпорядження Кабінету Міністрів України акта не потребує фінансування з державного чи місцевого бюджетів.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 179 Премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського присуджується в розмірі 20 тис. гривень за рахунок коштів державного бюджету, передбачених Державному комітету телебачення і радіомовлення України на відповідну мету.

6. Позиція заінтересованих сторін

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України не потребує громадського обговорення.

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, соціально-трудової сфери, прав осіб з інвалідністю.

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.

7. Оцінка відповідності

У проекті розпорядження Кабінету Міністрів України відсутні положення, що стосуються зобов’язань України у сфері європейської інтеграції; прав та свобод, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод; впливають на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; положення, що містять ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією; створюють підстави для дискримінації.

Громадська антикорупційна, громадська антидискримінаційна та громадсько гендерно-правова експертизи не проводилися.

8. Прогноз результатів

Прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України сприятиме заохоченню перекладачів, письменників, поетів до творчого розвитку та самовдосконалення, піднесенню престижу перекладу та пропагування кращих досягнень української літератури на міжнародному рівні.

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України не матиме вплив на ринкове середовище, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави; розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад; ринок праці, рівень зайнятості населення; громадське здоров’я, покращення чи погіршення стану здоров’я населення або його окремих груп; екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, інші суспільні відносини.

 

 

Голова Держкомтелерадіо                                     Олег НАЛИВАЙКО

«15» січня 2021 р.

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:51 (01.03.2021)
Прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"