Головна сторінка 03 березня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Березень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Законопроектна діяльність  »  Проекти актів Кабінету Міністрів України


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва"
20.01.2021 | 15:20 | Юридичний відділ версія для друку

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України

«Про присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва»

 

 

1. Мета

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено з метою створення письменниками, художниками, творчими колективами театрів та кіностудій літературно-мистецьких творів для дітей та юнацтва високої художньої та морально-виховної якості, поліпшення матеріальних умов життя.

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

З 2007 року запроваджено Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва, яка присуджується щороку до дня народження Лесі Українки – 25 лютого, в чотирьох номінаціях у розмірі 20 тис. гривень кожна.

Положення про Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 32.

Відповідно до пункту 5 цього Положення для конкурсного відбору творів на здобуття Премії, визначення її лауреатів утворюється Комітет з присудження Премії, який діє на громадських засадах.

Обґрунтовані пропозиції щодо номінованих творів на здобуття Премії Комітет подає до 1 січня Держкомтелерадіо. Узгоджені пропозиції вносяться в установленому порядку МКІП до Кабінету Міністрів України для прийняття рішення про присудження Премій.

29.12.2020 року відбулось засідання Комітету з присудження Премії, за результатами якого прийнято рішення про висунення кандидатів на здобуття Премії у чотирьох номінаціях.

У зв’язку з цим, виникла необхідність у підготовці проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва».

3. Основні положення проекту акта

Метою проекту постанови Кабінету Міністрів України є відзначення письменниці, художниці-ілюстраторки, режисера-постановника, сценографа, композитора, актора, телеведучого Премією Кабінету Міністрів імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва 2020 року за результатами конкурсного відбору.

Цього року зазначена Премія присуджується у чотирьох номінаціях: «Літературні твори для дітей та юнацтва», «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва», «Театральні вистави для дітей та юнацтва» та «Кінотвори для дітей та юнацтва».

Прийняття даної постанови Кабінету Міністрів України є правовою підставою для виплати грошової винагороди лауреатам, передбаченої Положенням про Премію.

4. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту постанови Кабінету Міністрів України є Рішення Комітету з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва від 29.12.2020.

У даній сфері суспільних відносин діють: Конституція України, Закон України «Про видавничу справу», постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2004 № 32 «Про Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва» та від 13.08.2014 № 341 «Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України».

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація постанови Кабінету Міністрів України забезпечуватиметься за рахунок асигнувань, передбачених Держкомтелерадіо Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» за бюджетною програмою 3802130 «Державні стипендії видатним діячам інформаційної галузі, дітям журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв’язку з виконанням професійних обов’язків та премій в інформаційній галузі».

6. Позиція заінтересованих сторін

Проект постанови Кабінету Міністрів України не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, соціально-трудової сфери, прав осіб з інвалідністю.

Проект постанови Кабінету Міністрів України не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.

Проект постанови Кабінету Міністрів України не потребує громадського обговорення.

7. Оцінка відповідності

У проекті постанови Кабінету Міністрів України відсутні положення, що стосуються зобов’язань України у сфері європейської інтеграції; прав та свобод, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод; впливають на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; положення, що містять ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією; створюють підстави для дискримінації.

Громадська антикорупційна, громадська антидискримінаційна та громадсько гендерно-правова експертизи не проводилися.

8. Прогноз результатів

Прийняття постанови Кабінету Міністрів України сприятиме створенню письменниками, художниками, творчими колективами театрів та кіностудій літературно-мистецьких творів для дітей та юнацтва високої художньої та морально-виховної якості, матеріально підтримає талановитих українських митців, які присвятили своє життя благородній справі виховання підростаючого покоління нашої країни.

Проект постанови Кабінету Міністрів України не матиме вплив на ринкове середовище, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави; розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад; ринок праці, рівень зайнятості населення; громадське здоров’я, покращення чи погіршення стану здоров’я населення або його окремих груп; екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, інші суспільні відносини.

 

 

Голова Держкомтелерадіо                                 Олег НАЛИВАЙКО

«15» січня 2021 р.

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:51 (01.03.2021)
Прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"