Головна сторінка 23 червня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Червень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Новини  »  Новини 2020 року


У Києві презентовано сигнальні примірники другого і третього томів "Великої української енциклопедії"
17.11.2020 | 14:02 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ версія для друку

Описание: C:\Users\User\Desktop\Цитати\2.jpg

16 листопада на науковій конференції «Традиції та новації в світовій енциклопедистиці» доктор історичних наук, професор, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон презентувала сигнальні примірники другого і третього томів «Великої української енциклопедії».

 

«2016 року ми видали перший том «Великої української енциклопедії». Сьогодні ми приготували сюрприз і подарунок всім шанувальникам української енциклопедистики - видали сигнальні примірники другого і третього томів. І таким чином завершили літеру «А», - повідомила Алла Киридон. - Енциклопедії вимірюються за двома основними показниками – за глибиною та обсягом. Наша енциклопедія за глибиною статей, я думаю, буде одна з найкращих.»

На думку Алли Киридон,  відмінність ВУЕ від попередніх і численних інших енциклопедій, які з’явилися після 90-років минулого століття, – це її україноцентричність. «Ми намагаємось вписати український контекст у європейський, і українська енциклопедія може розглядатися у вимірі глобальному, як національна», - зазначила Алла Киридон.

Академік НАН України, директор Інститути літератури ім. Т.Г. Шевченка АН України Микола Жулинський назвав великим успіхом цю подію. «Я захоплений тим, що в непростих фінансових умовах робить ДНУ «Енциклопедичне видавництво». Чому так важливо реалізувати цей амбітний, складний і престижний для держави проект? Тому що наявність своєї універсальної енциклопедії є свідченням певного інтелектуального зросту нації. А головне – ми формуємо мислення і сприйняття української історії, минулого і сучасного, адже у нас ще стільки болючих, до кінця не осмислених і чітко не визначених оцінок багатьох явищ, які відбувалися не тільки в далекому минулому, а й у ХХ і навіть у ХХІ століттях», - зауважив він.

На думку академіка, ВУЕ вводить національний історичний простір у загальносвітовий і європейський. І коригування нашої позиції й оцінки з тим змістом, який характерний, наприклад, для європейської наукової думки про явища і процеси, є цілком закономірним і дуже важливим для розвитку і науки, і суспільства.

Учасник наукової конференції, завідувач відділу української історіографії Інституту історії НАН України Олександр Удод наголосив, що одне з найактуальніших завдань науки - боротьба з невіглаством, і в цьому сенсі енциклопедистика відіграє надважливу роль. «Енциклопедія - це мірило класики, - зазначив він. -  Її інколи прирівнюють до Біблії, і це справедливо, бо тексти, які тут звучать, повинні сприйматися на віру, люди мають бути впевнені у непогрішимості й безпомилковості цих текстів. І енциклопедія якраз і має виконувати цю роль останнього бастіону здорового глузду».

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, вітаючи учасників наукової конференції, зазначив, що змістовність заходу, організованого «Енциклопедичним видавництвом», та презентація наступних двох томів «Великої української енциклопедії» свідчать про те, що державна наукова установа працює системно і результативно, хоча наукова галузь через епідеміологічну ситуацію і спричинену нею фінансову кризу опинилася в скрутних умовах. «Держкомтелерадіо, який є головним розпорядником коштів ДНУ «Енциклопедичне видавництво», докладає зусиль, щоб умови роботи наукової установи були оптимальними, - зазначив Богдан Червак. – Ми підготували проект постанови Кабінету Міністрів України про особливі умови оплати праці працівників Енциклопедичного видавництва, надіслали проект цієї постанови на погодження до Міністерства культури та інформаційної політики. Будемо сподіватися, що нас підтримає і міністерство, і Уряд. Також будемо сприяти вирішенню питання фінансування друку 2-го і 3-го тому енциклопедії.»

Як вже зазначалося вище, перший том ВУЕ вийшов у 2016 році в рамках програми «Українська книга», яку реалізовував Державний комітет телебачення і радіомовлення України.  Оскільки зараз  можливості участі у програмі немає, а в бюджеті ДНУ «Енциклопедичне видавництво» не передбачено коштів на видання друкованої версії ВУЕ, науковці сподіваються на спонсорську допомогу для тиражування 2-го і 3-го томів енциклопедії.

Інформаційно

Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» – установа у сфері наукової, інформаційної та видавничої діяльності, що підпорядкована Державному комітету телебачення та радіомовлення України і є правонаступником Державного підприємства «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» імені М.П. Бажана.

Головне завдання Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» ‒ підготовка «Великої української енциклопедії».

«Велика українська енциклопедія» ‒ універсальне довідкове видання. Спільними зусиллями співробітників державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» та авторського колективу материкової і діаспорної України енциклопедія готується у двох версіях: як багатотомне видання (ВУЕ) і як сучасний довідковий онлайн-сервіс (е-ВУЕ). Науково-методичний супровід проекту забезпечують науковці НАН України.

Видання ВУЕ здійснюється відповідно до Указу Президента України «Про Велику українську енциклопедію» від  2 січня 2013 року № 1/2013; Указу Президента України «Питання підготовки та видання Великої української енциклопедії» від 12 січня 2015 року № 7/2015; Постанов Президії НАН України (2013−2019 рр.).

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
11:03 (03.06.2021)
Визначено переможців конкурсу на посади державної служби апарату Держкомтелерадіо
15:35 (01.06.2021)
Держкомтелерадіо розпочинає прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики
13:07 (01.06.2021)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2021 рік
12:52 (01.06.2021)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2021 рік у двох номінаціях
14:25 (18.05.2021)
Держкомтелерадіо оголошує набір на стажування для молоді, яка не перебуває на посадах державної служби
14:20 (14.05.2021)
Визначено переможців конкурсу на посади державної служби апарату Держкомтелерадіо
16:08 (12.05.2021)
Державна наукова установа "Енциклопедичне видавництво" запрошує до участі в науковій конференції "Енциклопедистика: ґенеза в часі та просторі (до 30-річчя проголошення незалежності України)"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"