Головна сторінка 27 жовтня 2020
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Жовтень 2020
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Новини  »  Новини 2019 року


У Львові відбулось вручення Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності
28.08.2019 | 14:44 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ версія для друку

Описание: C:\Users\User\Desktop\Лауреати 2019.jpg

27 серпня у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак вручив дипломи лауреатам Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності. Захід відбувся в рамках святкування 163-ї річниці з дня народження видатного українського письменника, поета, публіциста, мислителя і громадського діяча.

 

«Це особлива премія, яка заснована за ініціативи громадськості та влади  і яка носить ім’я великого українця, - зазначив Богдан Червак. – Символічно, що ми вручаємо її в день народження Івана Франка, невдовзі після головного державного свята - Дня Незалежності України. Саме про неминучість державного становлення української нації писав у своїх публіцистичних творах Каменяр. Він зазнав на своєму життєвому шляху різних ідейних впливів, на які була багата його епоха, але прийшов до твердого переконання, що тільки ідеал національної самостійності веде до справжнього прогресу і процвітання. Роботи лауреатів Премії імені Івана Франка, яких ми відзначаємо цього року, гідні імені Великого Каменяра. Вони продовжують справу Франка - сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості, державотворенню та зміцненню незалежності України.»

У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» премію 2019 року присуджено шеф-редактору журналу «Універсум» Олегу Романчуку за статтю «Україна і Росія є несумісними системами», опубліковану в журналі «Країна» (№ 34) 8 вересня 2016 р. В цій роботі автор  аналізує причини нинішнього українсько-російського протистояння, порушує і водночас дає відповідь на важливі для державного будівництва питання. Зокрема, що мають робити українські політики-державники, щоб вистояти і перемогти.  

Лауреатом премії у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» стала редакторка відділу авторських програм телеканалу Дніпровської міської ради «ДніпроTV» Людмила Загоскіна за телевізійний твір «Прадавнє небо України»Яскравий фільм у поетичній манері розповідає про те, як розуміли зоряні таємниці, закономірності руху і взаємодію Сонця, Землі, Місяця, планет та зірок наші предки, і що залишилося від того у сучасній українській культурі.

У номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» премією нагороджені заслужена журналістка України, автор сценарію і режисер документально-художнього радіофільму  «Валерій Марченко. Дорога до вічності» Нелля Даниленко та звукорежисер  Олена Єфимчук. У радіофільмі розповідається  про політв’язня радянських концтаборів, який виступав проти русифікації України, за право кожної людини на власну гідність і свободу, за незалежність України. 

Лауреатами премії у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» стали науковці Львівського національного університету ім. І. Франка Галина та Андрій Яценко за книгу «Публіцистика Івана Франка», видану університетом в 2017 році.  Книга знайомить читачів із основними ідейно-концептуальними засадами та тематично-змістовими моделями публіцистики  Івана Франка, допомагає осмислити знакові та невідомі статті Івана Франка в сучасному контексті та зрозуміти, чому почалася війна на сході України, чого бракує українцям для економічного буму, як регулювати світові еміграційні процеси, куди прямує сучасна Україна тощо. 

Лауреатів премії привітав директор музею «Дім Франка» Богдан Тихолоз, представники Львівської обласної державної адміністрації та численні гості музею. Потім  у затишному дворику музею просто неба відбувся концерт «Дарунок Франкові» за участю філармонійного ансамблю «Високий замок», артистів львівських театрів та  солістів філармонії. 

Нагадаємо, що премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано Держкомтелерадіо 2004 року. Вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка - 27 серпня  - у розмірі десяти тисяч гривень у кожній номінації. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, що спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

 

Фото Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
13:07 (13.10.2020)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2020 рік.
12:43 (13.10.2020)
Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2020 рік.
09:24 (12.10.2020)
Державна наукова установа "Енциклопедичне видавництво" запрошує провідних фахівців наукових установ та закладів вищої освіти взяти участь у науковій конференції "Традиції та новації в світовій енциклопедистиці". Захід попередньо заплановано на 16 листопада 2020 р. У його рамках планується обговорення теоретичних та прикладних проблем змістового наповнення сучасних енциклопедій.
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"