Головна сторінка 20 квітня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Квітень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Новини  »  Новини 2019 року


Переважна більшість комунальних друкованих видань реалізувала своє право на реформування, - Олег Наливайко
29.01.2019 | 17:17 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ версія для друку

29 січня на засіданні колегії Держкомтелерадіо Голова відомства Олег Наливайко підсумував результати реформи державних і комунальних друкованих ЗМІ, яка завершилася у грудні 2018 році.

 

«Метою цієї реформи було обмеження впливу держави на ЗМІ, що було зобов’язанням України перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи, - наголосив Олег Наливайко. - Фактично Україна відмовилася від спадку радянського минулого, коли існував тотальний контроль з боку держави над засобами масової інформації. Ми вдячні міжнародним партнерам, які супроводжували процес реформування, зокрема фахівцям ОБСЄ, Ради Європи та Європейського Союзу».

Станом на 27 січня 2019 року реформовано 507 друкованих ЗМІ та редакцій, а саме: 480 - комунальних, що складає 80 % від загальної кількості видань, що реально виходили, та 27 – державних (33 % від загальної кількості видань, що реально виходили). Лідерами процесу реформування були Кіровоградська, Житомирська, Хмельницька, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська області. Аутсайдерами цього процесу стали Київська, Закарпатська області та місто Київ.

Як зауважив Олег Наливайко, ще на старті реформи було виявлено багато «білих плям» в законодавчому механізмі роздержавлення ЗМІ. Але неодноразові спроби щодо вдосконалення законодавства, на жаль, не були підтримані Верховною Радою України.

Реформу гальмували засновники друкованих ЗМІ та редакцій, які свідомо не ухвалювали рішення про реформування друкованих ЗМІ, що призводило до порушення прав трудових колективів редакцій. З іншого боку спостерігалася інертність багатьох редакційних колективів, які сподівались, зокрема, на пролонгацію процесу роздержавлення, а також розраховували на фінансову підтримку з боку місцевої влади.

 «Не зважаючи на труднощі, які супроводжували процес реформування, ми можемо сьогодні констатувати, що переважна більшість комунальних друкованих видань реалізувала своє право на реформування, - зазначив Олег Наливайко. - Очевидно, що кількість реформованих видань була б ще більшою, якби запропоновані законодавчі ініціативи, направлені на вдосконалення законодавчого врегулювання процесу реформування, були б вчасно ухвалені Верховною Радою України.»

Також очільник відомства повідомив, що на виконання вимог статті 12 Закону про реформування Держкомтелерадіо розробив проект Порядку надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження, який  зараз проходить процедуру погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади. Держкомтелерадіо надав пропозиції Мінфіну передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік відповідних видатків у розмірі  37 млн. грн.

Присутній на засіданні колегії представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва ради Європи, Голова Офісу Ради Європи в Україні пан Мортен Енберг подякував колективу Держкомтелерадіо і особисто Олегу Наливайку за плідну співпрацю у реалізації реформи державних і комунальних друкованих ЗМІ і наголосив, що і надалі Рада Європи готова підтримувати реформи в Україні.

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
15:42 (19.04.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України нагадує, що 1 травня 2019 року завершується прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.
15:28 (19.04.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі "Краща книга України"
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців!
11:55 (28.02.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"