Головна сторінка 20 квітня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Квітень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Новини  »  Новини 2018 року


Олег Наливайко прокоментував результати аудиту Рахункової палати
02.08.2018 | 14:30 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ версія для друку

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко прокоментував результати аудиту, проведеного Рахунковою палатою щодо ефективності використання коштів, спрямованих на забезпечення підготовки та проведення пісенного конкурсу «Євробачення 2017» в Україні.

 

 

- Насамперед хочу подякувати Рахунковій палаті за високу оцінку рівня проведення пісенного конкурсу Євробачення в Україні, - зазначив Олег Наливайко. - Це беззаперечний успіх держави Україна, міста Києва і новоствореної НСТУ. Нагадаю, що ПКЄ – це найбільше музичне шоу у світі, друге рейтингове шоу після Олімпійських ігор. Трансляцію з Києва переглянуло понад 200 млн глядачів на всіх континентах.

До нас прибули 42 іноземні делегації, 64 000 глядачів, з них 37,4 % іноземці, переглянули 9 шоу. 60 000 туристів, з них 20 000 іноземних, відвідали Київ.

За результатами дослідження Інституту світової політики: 52% опитаних вважали, що Україна під час ПКЄ перевершила їх очікування, 92% висловили бажання повернутись в нашу країну знову.

А зараз без емоцій мовою цифр.

Стосовно загальної цифри витрат на ПКЄ з державного бюджету і бюджету міста Києва, до яких було дотичне НСТУ і Держкомтелерадіо як головний розпорядник.

Використано коштів державного бюджету 325,3 млн. грн.

Субвенція Київського місцевого бюджету 192,8 млн. грн.

Фактично в 2016-2017 роках з державного та місцевого бюджету на проведення ПКЄ використано 518,1 млн. грн. Всі інші кошти, в основному, це витрати Києва на інфраструктуру (ремонт станції метро, енергетика, дороги, освітлення тощо), до яких оргкомітет відношення не мав і включення їх в перелік витрат конкурсу, на мій погляд, є некоректним.

Для порівняння: проведення Євробачення в Баку коштувало 46 млн. доларів, в Москві - 44 млн. доларів, Відні - 42 млн. доларів, Копенгагені - 60 млн. доларів.

Тепер щодо результатів аудиту Рахункової палати:

- 9 млн. грн. допущеного неефективного управління коштами. Мова йде про невикористані і повернуті 2 млн. грн. до Держбюджету і 7 млн. грн. до бюджету міста Києва.

- 13,4 млн. грн. використано ПАТ НСТУ не економно. Мова йде про преміювання працівників НСТУ, що брали участь в організації і проведенні конкурсу. Можливо й неекономно, але без порушень при нарахуванні. І це за весь період підготовки і за участі великої кількості співробітників компанії (довідково: посадові оклади на той час становили 3-5 000 грн.) саме ця команда отримала 87 млн. грн. доходів від проведення ПКЄ.

- 46,2 млн. грн. використано ПАТ НСТУ з порушенням чинного законодавства. 44,3 млн. грн. з них – це порушення деяких статей Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Мова йде про відсутність на момент проведення аудиту підтверджуючих документів щодо складових відомостей послуг, сертифікатів, порушення періодів звітності, фактичне перевищення капітальних видатків у порівнянні з плановими. Рік тому подібні зауваження були в Акті Держаудитслужби але її голова Лідія Гаврилова роз’яснила їх на власній прес-конференції: «Це порушення ведення бухгалтерського обліку. Сьогодні, на жаль, деякі ЗМІ мусують тему, що це збитки, крадіжки, зловживання. Ні, це порушення правил ведення обліку».

В цій сумі є й серйозне порушення з боку ПАТ НАСТУ. Це використання 1,6 млн. грн. не за цільовим призначенням. І це єдина претензія аудиторів, згідно якої колегія Рахункової палати планує звернутись до правоохоронних органів. Підкреслюю – єдина! Мова йде про здійснення виплат за створення промороликів ПКЄ з поточних видатків водночас оприбуткування за даними бух обліку як капітальні видатки. Всі інші процедури в т.ч. тендерні, були проведені з цієї позиції правильно. Це бухгалтерська помилка. І ми як головний розпорядник несемо за це відповідальність, хоча виявити цю помилку було можливо тільки при суцільній перевірці первинних документів НСТУ. Ціна цієї помилки – може бути стягнення бухгалтеру але, наскільки мені відомо, склад Дирекції ПКЄ не вважає це бух помилкою і буде відстоювати свою правоту в суді.

Нагадаю, що 128 млн. грн. з виділеного державного фінансування на проведення ПКЄ, не використалось і потім, за рішенням Уряду, було перерозподілено на фінансову підтримку НСТУ у зв’язку з його недофінансуванням в минулому році. Так само і майно, закуплене для ПКЄ на 35 млн. грн., залишилось у розпорядженні мовника.

Наостанок. В минулому році з травня по жовтень 8 ревізорів Державної аудиторської служби перевіряли проект, в цьому році - з березня по липень 7 аудиторів Рахункової палати. Ми вдячні їм за високопрофесійний і принциповий підхід, за велетенську проведену роботу, виявлення помилок, та слушні поради.

Ніхто не звертав увагу на те, що одночасно з проведенням ПКЄ ми успішно провели ключову медіа реформу, створили Суспільне телебачення і радіомовлення, практично 100% відбулась зміна управлінської команди «на переправі». Напевно, не вистачає ще знань та досвіду. Ми обов’язково зробимо висновки. Але зі страхом думаємо про те, де зібрати команду професіоналів, якщо в наступному році в Ізраїлі на конкурсі Євробачення переможуть наші співаки. А вони це можуть, бо їх аудитори і ревізори майже рік перевіряти не будуть…

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
15:42 (19.04.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України нагадує, що 1 травня 2019 року завершується прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.
15:28 (19.04.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі "Краща книга України"
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців!
11:55 (28.02.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"