Головна сторінка 21 травня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Травень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Новини  »  Новини 2018 року


Державні друковані ЗМІ: з 86 реформовано 13 видань
18.05.2018 | 11:04 | Сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ версія для друку

Станом на 17 травня з 86 державних друкованих ЗМІ, внесених до Зведеного переліку об’єктів реформування,  реформовано 13. Одним із перших ухвалило рішення про вихід із складу засновників кількох  відомчих газет і журналів Міністерство охорони здоров’я України. Наразі чотири  з них отримали нові  свідоцтва  про державну реєстрацію і продовжили виходити як незалежні видання.

 

Також процес роздержавлення пройшли газета «Закон і обов’язок» (колишній засновник – Державна пенітенціарна служба України), видання Пенсійного фонду України, журнал «Конкуренція. Вісник Антимонопольного комітету», журнал «Землевпорядний вісник», із складу засновників якого вийшла  Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру, та журнал «Мінеральні ресурси України», який був заснований державним підприємством сфери управління Державної служби геології і надр.

У стадії реформування перебувають видання, співзасновники яких - Міністерство юстиції, Міністерство економіки, Міністерство молоді і спорту, Державна служба з питань праці, Держфінінспекція, Держводагентство – ухвалили рішення про вихід із складу засновників.

За рішенням Національного агентства з питань державної служби ліквідовано журнал «Вісник державної служби України». Також Державна будівельно-архітектурна служба припинила випуск бюлетеня «Вісник Держархбудінспекції».

Не ухвалено рішення щодо реформування п'яти видань –  журналів «Українська культура», «Театрально-концертний Київ», «Музика», газет «Культура і життя», «Кримська світлиця», співзасновником яких є Міністерство культури України.

Держкомтелерадіо нагадує, що державні і комунальні медіа, які не встигнуть до 1 січня 2019 року перереєструватися в Міністерстві юстиції України, можуть автоматично припинити своє існування,  тому що їхні старі свідоцтва про державну реєстрацію ЗМІ втратять чинність. Процедура перетворення державного або комунального підприємства в суб’єкт господарювання та процедура перереєстрації друкованого ЗМІ можуть тривати  в окремих випадках більше ніж півроку.

«Відповідно до вимог Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» державні медіа, засновані центральними органами виконавчої влади, можуть перетворитися на офіційні друковані видання, - зазначає перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. - Однак слід врахувати: якщо центральні органи виконавчої влади є засновниками (співзасновниками) кількох друкованих засобів масової інформації, в офіційне друковане видання може бути перетворений лише один із таких ЗМІ. Реформування інших видань здійснюється в інший спосіб відповідно до вимог Закону про реформування.»

Засновники державних ЗМІ мають знати, що у разі перетворення газети або журналу на офіційне видання в них будуть оприлюднюватися лише нормативно-правові акти, рішення цих органів та інформація, обов’язковість опублікування яких передбачена законодавством. Під час підготовки таких видань не може використовуватися  творча праця журналістів.

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
12:17 (14.05.2019)
Полтавська обласна державна адміністрація запрошує видавців та видавничі організації з усіх регіонів України взяти участь у II Універсальній книжковій виставці-ярмарку "ПОШУК"
12:08 (06.05.2019)
Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики
15:28 (19.04.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі "Краща книга України"
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців!
11:55 (28.02.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"