Головна сторінка 05 березня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Березень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Регуляторна діяльність  »  Відомості про регуляторну діяльність


Інформаційно-аналітичні матеріали щодо регуляторної діяльності Держкомтелерадіо в 2017 році
12.02.2018 | 16:28 | Управління розвитку інформаційної сфери версія для друку

Держкомтелерадіо відповідно до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 341, є головним у системі центральних органів виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, в інформаційній та видавничій сферах.

Реалізація державної регуляторної політики протягом 2017 року окреслювалась виконанням завдань, визначених такими нормативно-правовими актами:

– законами України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», від 06.09.2012 № 5203-VI «Про адміністративні послуги», від 06.09.2005 № 2806-IV «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»;

– Указом Президента України від 09.08.2008 № 698 «Про невідкладні заходи щодо вдосконалення державного регулювання господарської діяльності».

Вказаними нормативно-правовими актами та низкою доручень Кабінету Міністрів України з питань здійснення державної регуляторної політики були поставлені завдання, зокрема, щодо:

забезпечення дотримання вимог законодавства з питань державної регуляторної політики;

системності та узгодженості регуляторних актів відповідно до принципів державної регуляторної політики;

моніторингу результативності регуляторних актів, оцінки і публічного контролю за їх провадженням;

гласності, відкритості та прозорості регуляторної діяльності;

планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

підготовки аналізів регуляторного впливу;

підготовки звітів про відстеження результативності дії регуляторних актів.

З метою забезпечення належного дотримання принципів державної регуляторної політики, підготовка проектів регуляторних актів здійснювалась відповідно до Плану підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік, затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 16.12.2016 № 238, із змінами, внесеним наказом Держкомтелерадіо від 03.05.2017 № 76.

Зазначені накази Держкомтелерадіо розміщено на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо у підрубриці «Плани підготовки регуляторних актів» рубрики «Регуляторна діяльність».

Слід зазначити, що офіційний веб-сайт Держкомтелерадіо (www.comin.gov.ua) є офіційним джерелом інформації, що забезпечує доступ громадян до інформації про державну регуляторну політику у сфері телебачення і радіомовлення, в інформаційній та видавничій сферах, поліграфії.

Співробітниками Держкомтелерадіо постійно проводилися консультації з фахівцями Державної регуляторної служби України з питань забезпечення дотримання вимог законодавства з питань державної регуляторної політики.

У 2017 році Держкомтелерадіо забезпечив подання Мінекономрозвитку та Державній регуляторній службі України інформації про стан виконання Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Указу Президента України від 09.08.2008 № 698 «Про невідкладні заходи щодо вдосконалення державного регулювання господарської діяльності».

Водночас Мінекономрозвитку та ДРС були поінформовані про стан виконання доручень Президента України та Кабінету Міністрів України щодо реалізації норм Закону України «Про адміністративні послуги»; стосовно перегляду прийнятих регуляторних актів та приведення їх у відповідність з принципами державної регуляторної політики, та недопущення прийняття економічно недоцільних і неефективних регуляторних актів.

Підготовка всіх проектів регуляторних актів у сфері телебачення і радіомовлення, в інформаційній та видавничій сферах здійснювалася з урахуванням громадської думки, після проведення їх громадського обговорення за участю провідних громадських організацій у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах, медіафахівців, наукових установ та громадської ради при Держкомтелерадіо.

Під час розроблення проектів регуляторних актів та складання аналізу впливу регуляторного акта особлива увага зосереджувалась на обов’язковості визначення:

проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання;

цілей державного регулювання;

усіх прийнятних альтернативних способів досягнення зазначених цілей;

механізмів, які пропонувалось застосувати для розв'язання проблеми;

очікуваних результатів прийняття акта;

показників результативності акта;

заходів, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта.

Наказом Держкомтелерадіо від 13.12.2017 № 501 затверджено План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік, який розміщено на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо у підрубриці «Плани підготовки регуляторних актів» рубрики «Регуляторна діяльність».

З метою дотримання принципу гласності, відкритості та прозорості регуляторної діяльності під час розробки проектів регуляторних актів, Держкомтелерадіо проводив аналіз їх регуляторного впливу, враховував зауваження та пропозиції, що надходили від заінтересованих органів, наукових установ, громадських організацій, здійснював відстеження результативності регуляторних актів.

Так, на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо у підрубриці «Проекти регуляторних актів» та «Аналізи регуляторного впливу» рубрики «Регуляторна діяльність» розміщено проекти регуляторних актів та аналізи їх регуляторного впливу:

1) проектів постанов Кабінету Міністрів України:

«Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції»;

«Про затвердження Порядку вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу»;

«Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України»;

«Про внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги»

2) проекту наказу Держкомтелерадіо «Про затвердження Порядку накладення Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів».

Підготовка всіх проектів нормативно-правових актів у сфері телебачення і радіомовлення, в інформаційній та видавничій сферах здійснювалася з урахуванням громадської думки, після проведення їх широкого громадського обговорення.

Протягом 2017 року при підготовці проектів регуляторних актів в сфері телебачення і радіомовлення, в інформаційній та видавничій сферах Держкомтелерадіо забезпечено додержання принципів державної регуляторної політики.

 

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:51 (01.03.2021)
Прийом творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
16:25 (16.02.2021)
24-27 березня 2021 року відбудеться тренінг "Моделі роботи уповноважених з дотримання стандартів та/або реагування на скарги у медіа"
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"