Головна сторінка 15 грудня 2018
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Грудень 2018
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Новини  »  Новини 2017 року


Відбулась експертна зустріч щодо реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ
20.10.2017 | 16:40 | Прес-служба Держкомтелерадіо версія для друку

Начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо Таїсія Мировець та начальник відділу друкованих ЗМІ та реєстрації суб'єктів видавничої справи Держкомтелерадіо Оксана Боженко взяли участь в експертній зустрічі з представниками громадськості і ЗМІ, на якій обговорювалися особливості реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.

 

До роз’яснень проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації» долучилися виконавчий директор, юрисконсульт ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін та керівник юридичного відділу ГО «Українська асоціація медіа бізнесу» Олександр Дяченко.

Експертна зустріч, організована Секретаріатом Кабінету Міністрів, пройшла в форматі відеоконференції, що дало змогу взяти в ній участь представникам з регіонів України. Свої запитання медіаекспертам ставили представники комунальних ЗМІ Вінницької, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Полтавської, Харківської та Чернігівської областей.

Як зазначила Оксана Боженко, Держкомтелерадіо в межах компетенції здійснює моніторинг процесу реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. Результати моніторингу свідчать, що на сьогодні із 244-х учасників першого етапу реформування, що увійшли до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11. 2016 р. № 848, реформовано 102 державних і комунальних друкованих ЗМІ із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості.

«На жаль, перші ж кроки назустріч реформі виявили низку проблем і перешкод на цьому шляху, - зауважила Таїсія Мировець. - Більшість органів державної влади та органів місцевого самоврядування не зважили на вимогу Закону, відповідно до якої трудовий колектив редакції має пріоритетне право у визначенні способу реформування. Засновники державних і комунальних видань ігнорували вимогу Закону, якою передбачається у місячний строк після надходження пропозиції трудового колективу редакції ухвалити рішення про реформування. Непоодинокими є випадки звільнення редакторів комунальних ЗМІ без згоди трудового колективу, незаконне відчуження майна редакцій, скорочення штату працівників редакції. Процес реформування супроводжується оскарженням в судовому порядку бездіяльності або неправомірних дій органів державної влади та органів самоврядування. Тому назріла необхідність внести зміни до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Експерти зазначили, що законопроект, яким пропонується затвердити ці зміни, передбачає, серед іншого, встановити відповідальність органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування за неприйняття рішення про реформування та про спосіб реформування; заборону розірвання трудового договору з керівником редакції з ініціативи власника або уповноваженого органу без згоди трудового колективу.

Учасники експертної зустрічі вирішили звернутися до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики з проханням сприяти прискоренню ухвалення зареєстрованого 08.06.2017 у Верховній Раді України законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Законопроект має на меті удосконалити механізм реформування і водночас захистити права трудових колективів.

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
11:39 (14.12.2018)
18 грудня о 10.00 в Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення України (вул. Хрещатик, 26) відбудеться колегія Держкомтелерадіо.
14:56 (01.11.2018)
До уваги суб'єктів декларування!
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"
12:09 (20.01.2017)
До уваги редакцій державних і комунальних друкованих ЗМІ! Просимо надати Держкомтелерадіо протягом 10 днів після перереєстрації друкованого ЗМІ копію Свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ.