Головна сторінка 27 жовтня 2020
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Жовтень 2020
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Законопроектна діяльність  »  Проекти актів Кабінету Міністрів України


Пояснювальна записка до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України "Про припинення функціонування україномовної версії міжнародного телеканалу "EURONEWS"
25.12.2014 | 09:24 | Департамент інформаційної політики версія для друку

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України 

«Про припинення функціонування україномовної версії

 міжнародного телеканалу «EURONEWS»

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На виконання доручення Президента України від 26.07.2005 № 1-1/772 «Про здійснення заходів щодо набуття Національною телекомпанією України статусу акціонера міжнародного телевізійного каналу «EURONEWS» Національна телекомпанія України (далі – НТКУ) уклала угоду від 08.09.2005 № 602-25 з акціонерним товариством з обмеженою відповідальністю «EURONEWS» (далі – АТОВ «EURONEWS») і придбала 2590 (1%) акцій цього товариства, що стало передумовою створення україномовної версії міжнародного каналу «EURONEWS». Статут АТОВ «EURONEWS» передбачає, що будь-який новий акціонер має підписати угоду стосовно умов використання і розповсюдження телепрограми «EURONEWS».

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.10.2010 № 1988 «Деякі питання створення україномовної версії міжнародного каналу «EURONEWS» Держкомтелерадіо мав провести правову оцінку проекту договору між НТКУ та АТОВ «EURONEWS» і забезпечити його укладення. Проект договору було направлено до Держкомтелерадіо листом НТКУ від 21.10.2010 № 8-02-19/2446. Одночасно з цим у Франції Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури України Б. Колесніков і генеральний директор виконавчої ради АТОВ «EURONEWS» М. Пітерс підписали Меморандум про створення та поширення міжнародних новин EURONEWS українською мовою, а керівники НТКУ та АТОВ «EURONEWS» – ліцензійну угоду від 21.10.2010 (далі – Угода), якою визначено умови створення і розповсюдження україномовної версії телеканалу «EURONEWS». Представники Держкомтелерадіо участі в цих заходах не брали.

Відповідно до умов Угоди АТОВ «EURONEWS» створює міжнародний сервіс телеканалу «EURONEWS» українською мовою (далі – Міжнародний сервіс), забезпечує його трансляцію на супутнику та розповсюдження в ретрансляційних системах як на території України, так і за її межами.

НТКУ, у свою чергу, створює українську версію телеканалу «EURONEWS» (далі – Українська версія) шляхом включення до Міжнародного сервісу місцевих програм (30 хв./добу) і реклами (80 хв./добу), забезпечує незакодовану супутникову трансляцію цієї версії та її розповсюдження на території України за допомогою ретрансляційних систем. Для організації мовлення Української версії на супутнику НТКУ отримала ліцензію Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі – Національна рада) НР № 1515-м від 04.11.2011.

Тобто в Україні мають розповсюджуватись 2 україномовних канали «EURONEWS». Такий проект було запроваджено на експериментальній основі лише в нашій державі, про що йдеться в п. 6.1 Угоди. АТОВ «EURONEWS» зобов’язалось управляти місцевим виробництвом телепрограм з належною уважністю і ретельністю, щоб цей проект став успішним.

НТКУ зобов’язалась щороку сплачувати ліцензійний внесок, розрахований за формулой, встановленою Угодою. За запуск цього проекту було сплачено з державного бюджету 5,5 млн. євро, подальші внески НТКУ складали близько 7 млн. євро на рік. У порівнянні з платежами 20 інших акціонерів АТОВ «EURONEWS» ліцензійний внесок НТКУ є одним із найбільших. Крім цього, телекомпанія повинна щороку сплачувати членський внесок акціонера в сумі, близької до 100 тис. євро.

За умовами укладених угод НТКУ отримує: а) дивіденди, пропорційні кількості її акцій; б) прибуток від розміщення місцевої реклами на Українській версії; прибуток від ретрансляції Української версії в кабельних мережах України. НТКУ досягла домовленостей з 42 провайдерами програмної послуги, з яких 13 здійснюють свою діяльність у Донецькій, Луганській областях і в Автономній Республіці Крим. Через обмежені можливості регіональних провайдерів договори з ними укладались на безоплатній основі, а доходи від розміщення реклами та спонсорської інформації були незначними у зв’язку з низьким рейтингом телеканалу «EURONEWS» (за результатами досліджень телевізійної аудиторії рейтинг цього телеканалу не перевищує 0,01%). У такій ситуації функціонування україномовної версії телеканалу «EURONEWS» на умовах самоокупності, як це передбачено Угодою, не можливе при існуючому розмірі ліцензійного внеску НТКУ. 

У 2012 – 2013 роках кошти на здійснення розрахунків з АТОВ «EURONEWS» виділялись з державного бюджету не в повному обсязі, а в 2014 році відповідні видатки взагалі не було передбачено, що призвело до виникнення значної заборгованості НТКУ перед її зарубіжним партнером.

З урахуванням цього, Держкомтелерадіо листом від 27.06.2014 № 2724/8/3 запропонував Кабінету Міністрів України започаткувати переговори з АТОВ «EURONEWS» з метою припинення експерименту зі створення Української версії та значного зменшення розміру ліцензійного внеску НТКУ.

Подібну пропозицію висловила і Національна рада в листі від 16.09.2014 № 12/210, наголосивши на недоцільності трансляції Української версії, якщо доступна інша версія «EURONEWS» з українською звуковою доріжкою (тобто Міжнародний сервіс). У листі від 19.12.2014 № 17/2707-4 Національна рада зазначає, що підтримує нагальність вирішення питання щодо подальшого функціонування в Україні україномовної версії каналу «ЕURONEWS», але зараз вважає сумнівною доцільність трансляції такої версії, враховуючи фінансове навантаження на Державний бюджет України та необхідність спрямування вивільнених коштів на створення державного іномовлення.

Держкомтелерадіо неодноразово звертався до Міністерства фінансів України з проханням розглянути можливість виділення додаткових бюджетних асигнувань для виконання зобов’язань НТКУ перед АТОВ «EURONEWS», однак ці пропозиції не були враховані. У листах від 02.10.2014 № 31-07040-01-13/25382, від 26.11.2014 № 31-07040-02-6/29784, від 01.12.2014 № 31-07040-02-13/30231 Мінфін зазначає, що на сьогодні немає можливості спрямувати кошти на цю мету і наполягає на припиненні договірних відносин з АТОВ «EURONEWS», зокрема, через форс-мажорні обставини або через порушення цією компанією одного з основних своїх зобов’язань.

Наказом від 11.07.2014 № 91 «Щодо формування показників проекту державного бюджету на 2015 рік та проекту державного бюджету на 2016-2017 роки» Держкомтелерадіо рекомендував НТКУ вжити заходів щодо продажу акцій АТОВ «EURONEWS» та припинення дії Угоди.

Угодою передбачено, що припинення її дії може відбутися у разі:

1) закінчення терміну дії Угоди 24.08.2016, якщо одна зі сторін попередить про це іншу сторону рекомендованим листом за 12 місяців до згаданої дати;

2) порушення однією зі сторін будь-якого зі своїх основних зобов’язань. У цьому випадку інша сторона має право припинити дію Угоди простим повідомленням у межах 30 днів з моменту письмової заяви, яка мала на меті усунення порушення. Якщо припинення дії Угоди здійснюється з вини НТКУ, крім випадків порушення зобов’язань з боку АТОВ «EURONEWS» та форс-мажору, НТКУ повинна сплатити компенсацію у сумі 0,5 – 1,5 млн. євро в залежності від часу розірвання Угоди. Слід зазначити, що АТОВ «EURONEWS» мала розірвати всі існуючі угоди з українськими провайдерами на розповсюдження телеканалу «EURONEWS» російською мовою (п. 9.5 Угоди), однак цього не зробила;

3) виникнення форс-мажорних обставин, а саме: громадянської або зовнішньої війни, повстання, бунтів, спалахів, терористичних актів, страйків, локаутів, соціальних заворушень, стихійних лих, блокад, ембарго, відсутності матеріалів, актів уряду або громадських національних чи міжнародних органів влади, прийнятих законів, дефіциту сировини, енергоносіїв, матеріалів і транспортних засобів. У цьому випадку одна зі сторін може зупинити виконання своїх зобов’язань за умови, що повідомить про це іншу сторону одразу після виникнення перелічених подій. Якщо наслідки таких подій триватимуть довше ніж 30 днів та/або якщо наслідки таких подій та їх тривалість непоправно підірвали продовження виконання Угоди, інша сторона залишає за собою право припинити її дію шляхом надсилання офіційного повідомлення. У цьому випадку компенсація не сплачується.

Підтвердженням факту настання форс-мажорних обставин може бути відповідний закон про державний бюджет, який свідчитиме про дефіцит коштів для забезпечення функціонування україномовного телеканалу «EURONEWS», а також документальне підтвердження відсутності у державному бюджеті коштів у зв’язку з подіями в Україні, внаслідок яких бюджетні асигнування були спрямовані на потреби армії, виплату матеріальної допомоги постраждалим бійцям антитерористичної операції, сім’ям загиблих військових і біженцям. Офіційним підтвердженням форс-мажору є сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), виданий Торгово-промисловою палатою України.

У зв’язку з цим, виникла необхідність у невідкладному припиненні функціонування україномовної версії телеканалу «EURONEWS».

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту розпорядження Кабінету Міністрів України є створення правової основи для припинення функціонування україномовної версії міжнародного телеканалу «EURONEWS» шляхом припинення дії Угоди, укладеної між НТКУ та АТОВ «EURONEWS», та продажу акцій АТОВ «EURONEWS», що належать НТКУ.

З цією метою проектом розпорядження Кабінету Міністрів України доручається:

1) НТКУ вжити заходів щодо:

припинення дії ліцензійної угоди від 21 жовтня 2010 р. про створення україномовної версії міжнародного телеканалу «EURONEWS», укладеної між між НТКУ та АТОВ «EURONEWS»;

припинення виробництва україномовної версії міжнародного телеканалу «EURONEWS»;

продажу 2590 іменних акцій «B» АТОВ «ЕURONEWS», які належать НТКУ.

2) Мінфіну передбачити кошти у Державному бюджеті України на 2015 рік на погашення заборгованості НТКУ перед АТОВ «ЕURONEWS».

3. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України є пункт 1 § 32 глави 2 розділу 4 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950.

У даній сфері суспільних відносин діють: Конституція України, Господарський кодекс України, Цивільний кодекс України, Бюджетний кодекс України, закони України «Про телебачення і радіомовлення», «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 539 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для трансляції телерадіопрограм, вироблених для державних потреб, збирання, оброблення та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, створення та функціонування україномовної версії міжнародного каналу «EuroNews», від 13.08.2014 № 341 «Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України», розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.10.2010 № 1988 «Деякі питання створення україномовної версії міжнародного каналу «EURONEWS» та інші нормативно-правові акти.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту розпорядження Кабінету Міністрів України потребує додаткових матеріальних і фінансових витрат, оскільки кошти на здійснення розрахунків з АТОВ «EURONEWS» виділялись з Державного бюджету України не в повному обсязі, а у 2014 році їх взагалі не було передбачено, що призвело до виникнення заборгованості НТКУ перед зарубіжним партнером.

Станом на 09.10.2014 ця заборгованість складала 10789640,22 євро.

 

5. Позиція заінтересованих органів

Відповідно до § 55-2 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950, у невідкладних випадках Прем’єр-міністр України або міністр за погодженням з Прем’єр-міністром України може внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект акта без дотримання вимог цього Регламенту щодо погодження і консультацій, проведення правової експертизи Міністерством юстиції України, розгляду на засіданні урядового комітету.

Такий проект акта ставиться на голосування і у разі його прийняття опрацьовується Секретаріатом Кабінету Міністрів України без зміни його по суті (вносяться поправки, пов’язані з приведенням у відповідність з правилами нормопроектувальної техніки, здійснюється редагування), а також забезпечується негайне оприлюднення підписаного Прем’єр-міністром України акта.

6. Регіональний аспект

Положення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України не стосуються питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6-1. Запобігання дискримінації

У проекті розпорядження Кабінету Міністрів України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України для громадського обговорення з 25.12.2014 оприлюднено у підрубриці «Проекти актів Кабінету Міністрів України» рубрики «Законопроектна діяльність» офіційного веб-сайту Держкомтелерадіо.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України я не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект розпорядження Кабінету Міністрів не є регуляторним актом.

10-1. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація розпорядження Кабінету Міністрів України не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України надасть змогу:

припинити дію Угоди, укладеної між НТКУ та АТОВ «ЕURONEWS»;

спрямувати бюджетні кошти на реалізацію більш актуальних на сьогодні інформаційних проектів.

 

 

В.о. Голови Держкомтелерадіо                            Дмитро Кравченко

«____» грудня 2014 р.

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
13:07 (13.10.2020)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2020 рік.
12:43 (13.10.2020)
Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2020 рік.
09:24 (12.10.2020)
Державна наукова установа "Енциклопедичне видавництво" запрошує провідних фахівців наукових установ та закладів вищої освіти взяти участь у науковій конференції "Традиції та новації в світовій енциклопедистиці". Захід попередньо заплановано на 16 листопада 2020 р. У його рамках планується обговорення теоретичних та прикладних проблем змістового наповнення сучасних енциклопедій.
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"